Gra

Tom 1 cyklu Geniusz

Dwustu geniuszy w walce na umysły. Mają trzy dni i trzy noce, aby rozwiązać dwa zadania. Ten, kto zwycięży w Godzinie Zero, uzyska wszystkie potrzebne środki, aby założyć własne laboratorium badawcze w dowolnym miejscu na świecie.

REX: jeden z najlepszych programistów na świecie. Właśnie stworzył program do odnajdywania osób zaginionych jednym kliknięciem. Ma szesnaście lat.

TUNDE: inżynier samouk, który do nigeryjskiej wioski, gdzie ludzie mieszkają w lepiankach, doprowadził internet. Lokalny wojskowy zleca mu budowę broni. Ma czternaście lat.

LIKAON: blogerka-szpieg, która ujawnia korupcję wśród chińskich urzędników. Jest na czele czarnej listy ludzi z Szanghaju. Ma szesnaście lat.

NIE MARTWCIE SIĘ PRZYGOTOWANIAMI. JEŻELI ZOSTALIŚCIE WYBRANI, JESTEŚCIE GOTOWI.

Informacje dodatkowe o Gra:

Gra - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-03-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Chociaż historia nie do końca mnie przekonała, czytało się ją bardzo szybko i nie pozwalała się nudzić.

Książka opowiadana jest z perspektywy trójki nastoletnich geniuszy. Bohaterów tych bardzo łatwo jest polubić, co jest mocną stroną książki. Chociaż znają się tylko z internetu, ufają sobie i mogą na sobie polegać, a ich umiejętności się dopełniają.

Jeśli chodzi o minusy, spodziewałam się większej intrygi. Trudniejszego zadania. Cały konkurs wydawał mi się zbyt trywialny, a część bohaterów zbyt mądra jak na swoje dość dziecinne zachowania - ale w końcu byli to młodzi geniusze, może po prostu to ja jestem już za stara na tą książkę. W dodatku akcja momentami była zbyt przewidywalna. Wiele wskazówek było zbyt oczywistych.

Chociaż przyjemnie czytało się o zmaganiach bohaterów, a akcja była raczej ciekawa i płynna, bez nużących momentów czy długiego i wprowadzenia do właściwej fabuły, nie poczułam się wystarczająco zaangażowana w wydarzenia. Aczkolwiek chętnie sięgnę po kolejną część, żeby przekonać się, czy tam akcja nabierze tempa.

Przekręt
Leopoldo Gout0
Okładka ksiązki - Przekręt

Jeśli ci zaufa, będziesz w zespole. I wejdziesz do niebezpiecznej gry. On ustala wszystkie zasady. Jedyny sposób, by wygrać, to zrobić to, czego...