Okładka książki - Grobowiec

Grobowiec

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2014-07-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788378859642
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Na dnie mokradeł wokół Nilu zostaje zlokalizowany grobowiec legendarnego faraona - Narmera - założyciela pierwszej dynastii władców Egiptu. Na stacji archeologicznej zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Czy rzeczywiście grobowiec jest obłożony klątwą? A może tajemnicza trzecia komora kryje w sobie coś o wiele bardziej przerażającego, niż zapisano w starożytnych podaniach?

Kup książkę Grobowiec

Opinie o książce - Grobowiec

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-06-07, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Chyba najsłaszy Lincoln Child, jakiego czytałem. Zawsze było dużo grozy, tu czułem permanentne rozczarowanie. To taki autor, który ma dobre pomysły, ale dość przeciętny warsztat. Tu go nie poprawił, a i pomysł tym razem średni. Do przeczytania na raz i niestety - raczej do zapomnienia.
Link do opinii
Lincoln Child zarówno solo jak i w tandemie z D. Prestonem tworzy znakomite powieści przygodowe. Niektóre z nich aż proszą się o ekranizację i o czymś takim myślałam, czytając "Grobowiec". Temat piramid i grobowców zawsze był nośny zarówno dla filmowców jak i pisarzy, ale czy komuś wcześniej wpadł do głowy pomysł wydobycia skarbów z grobowca, który jest zatopiony pod mokradłami? Dlaczego jeden ze starożytnych władców Egiptu zdecydował się w taki sposób schować swoje miejsce pochówku? Jakie skarby może kryć grobowiec, na którym ciąży jedna z najstraszniejszych klątw egipskich? Czy znajdą się śmiałkowie z odpowiednim sprzętem i środkami finansowymi aby podjąć wyzwanie? I co ma z tą przygodą wspólnego Jeremy Logan, pogardliwie zwany "łowcą duchów"? Zdecydowanie dobra książka na zimowe wieczory.
Link do opinii
Inne książki autora
Głębia
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Głębia

W czasie rutynowego odwiertu pracownicy położonej nieopodal Grenlandii platformy wiertniczej rejestrują niezwykły sygnał pochodzący spod ziemskiej skorupy...

Eden
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Eden

Podwójne samobójstwo - tylko tak można wytłumaczyć śmierć dwojga ludzi, znalezionych we własnym apartamencie. Byli idealną parą skojarzoną przez Eden Incorporated...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy