Grobowy zmysł

Martwi leżą dosłownie wszędzie. Harper wyczuwa ich grobowym zmysłem.

Harper zarabia na życie czymś w rodzaju słuchu i węchu, ale…metafizycznego. „Czuje” człowieka, który wybrał się na polowanie ze swoim wrogiem i od lat leży w zaroślach pod tamtym drzewem. Widzi kości pechowej kelnerki, co obsługiwała niewłaściwą osobę i skończyła pod dachem opuszczonej rudery. Słyszy historię nastolatka, który wypił za dużo w nieodpowiednim towarzystwie. Podły los zgotował mu płytki grób w sośniaku.

Gdzieś tam, wśród zwłok zakopanych w ogródku, zatrzaśniętych w bagażnikach porzuconych aut, obciążonych blokami cementu i zatopionych w jeziorze, może być jej siostra.

Informacje dodatkowe o Grobowy zmysł:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7574-049-3

Kup książkę Grobowy zmysł

Grobowy zmysł - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Harper wyczuwa martwych grobowym zmysłem, co to oznacza? W wieku 15 lat w łazience podczas suszenia włosów poraził ją piorun, przeżyła, jednak to wydarzenie spowodowało wykształcenie się u niej niezwykłego daru, wyczuwa zmarłych, a dokładnie ich zwłoki. Kiedy znajduje się w pobliżu zwłok, potrafi określić jak zmarli, widzi ich ostatnie chwile, w ten sposób wraz ze swoim przyszywanym bratem Toliverem zarabia na życie, odnajduje i odkrywa to z czym nie potrafi sobie poradzić policja, chociaż ludzie podchodzą do niej nieufnie, ba nawet oskarżają ją o kłamstwo i oszustwo, wiedzą, że jest ich ostatnią deską ratunku. Praca Harper nie jest bezpieczna, często naraża się na niebezpieczeństwo, jednak nie przestaje pomagać. Oryginalny i nowatorki pomysł na przedstawienie daru głównej bohaterki, jej nadprzyrodzone siły, przenoszą nas w nierealny, fantastyczny świat.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wciągająca i przyjemna lektura .
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-11-28,
Świetna książka. Czyta się ją szybko. Jest bardzo wciągająca.
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-10-05,
Książka może niezbyt wyrafinowana, ale przyjemna w lekturze. Ciekawy pomysł, niezła realizacja. Czyta się gładko.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, detektyw, kryminał,
Avatar użytkownika - GosiaK
Przeczytane:2010-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Martwy w rodzinie
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Martwy w rodzinie

Sookie Stackhouse doznała w Wojnie z Wróżkami obrażeń zarówno na ciele, jak i na duszy. Odczuwa też straszny gniew, chociaż w powrocie do zdrowia pomaga...

Łatwo przyszło, łatwo poszło. Aurora Teagarden
Charlaine Harris0
Okładka ksiązki - Łatwo przyszło, łatwo poszło. Aurora Teagarden

Aurora ,,Roe" Teagarden - bystra detektyw amator - po raz kolejny staje w obliczu tajemnicy. Tym razem może bardzo wiele zyskać, lub... stracić wszystko...