Groch z kapustą

Wiesława Rozwadowska kocha święta. Kocha je po swojemu, bo doskonale wie, że święta z rodziną mogą skończyć się wyłącznie w jeden sposób - kompletną katastrofą. Mimo wszystko Wiesława, która jest tradycjonalistką (choć skrycie wolałaby krewetki zamiast kapusty z grochem na świątecznym stole), każdego roku zaciska zęby, pośladki i wspina się na wyżyny własnej cierpliwości, by w przeddzień Wigilii powitać wszystkich swoich najbliższych. I każdego roku przeżywa tę samą ogólnoświąteczną traumę. Ale wiadomo - tradycja to tradycja i należy ją uszanować. I z szerokim uśmiechem ustawiać się do świątecznego zdjęcia nawet wtedy, gdy poza kadrem najbliżsi radośnie kopią się po kostkach.

Informacje dodatkowe o Groch z kapustą:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-28

Kup książkę Groch z kapustą

Groch z kapustą - opinie o książce

" Groch z kapustą" to opowiadanie, które pokazuje, że święta Boże Narodzenie są czasem magicznym i powinniśmy o tym pamiętać, w czasie przygotowań!

Rodzina Rozwadowskich każdego roku przygotowuje Święta Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, lecz jak to czasem bywa, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Przygotowania idą pełną parą, lecz w pewnym momencie zaczyna się coś psuć i maszyna niepowodzeń ruszyła. Czy święta Bożego Narodzenia dojdą do skutku? Czy może będą najlepszymi, jakie wyprawiła rodzina Rozwadowskich? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie przeczytajcie opowiadanie, by znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Opowiadania świąteczne mają w sobie pewną magię, która w pewnym stopniu przygotowuje nas na to, co ma się zdarzyć w najbliższym czasie! "Groch z kapustą" to według mnie magiczne opowiadanie, które pokazuje prawdę, a zarazem sprawia, by czytelnik się zatrzymał i zdał sobie sprawę z tego, co w danym momencie jest najważniejsze! Autorka w dość małym formacie, bo to jest opowiadanie, zdołała przekazać bardzo wiele i jestem pewna, że zaskoczy niejednego czytelnika. Wszystko zostało w taki sposób przedstawione, że nie ma mowy na nudę! "Groch z kapustą" to historia o problemach, lecz czy tak naprawdę mają one znaczenie w przedświątecznych przygotowaniach? Właśnie to chce nam przekazać autorka za sprawą opowiadania , że nie liczy się ilość potraw, czy może kurz za łóżkiem, a jedynie liczy się atmosfera i ludzie, z którymi spędzamy ten magiczny czas!

Czytając ,,Groch z kapustą" miałam wrażenie, że przeniosłam się do domu Pani Wiesławy i miałam możliwość, bacznie się przyglądać całemu zamieszaniu, który towarzyszył od samego początku Pani Wiesławie. To jest właśnie magia autorki, która w realny sposób przekazuje emocje!

Uwielbiam styl autorki i mogę Wam śmiało polecić opowiadanie " Groch z kapustą" bo to jest gwarancja dobrze spędzonych kilku godzin! Gratuluję autorce kolejnego dzieła, jak również wydawnictwu debiutu na rynku wydawniczym! Polecam!

Talerz pełen składników
Natalia Nowak-Lewandowska 0
Okładka ksiązki - Talerz pełen składników

Przyjaźń między kobietami ma potężną moc. Warto o nią walczyć i być częścią siostrzanej wspólnoty.  Julita, Dorota, Iwona - pozornie różne, połączyło...

Joker
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Joker

Trzecia część serii kryminałów obyczajowych "Teoria gier". Tragiczne wydarzenia, które zaważyły na życiu Majki, już za rodziną Różańskich. Jakub wyjeżdża...