Gru, Dru i minionki. Biblioteka filmowa

Poznaj Balthazara Bratta, faceta w watowanej marynarce, który realizuje swe nikczemne plany wyłącznie przy dźwiękach hitów z lat 80.

Dowiedz się, jak został superprzestępcą, czy dobrze gra na keytarze i dlaczego zawsze żuje gumę. Czy zgadniesz, jaka pasja łączy tego gościa z minionkami?

Zaczytaj się w nowych przygodach drużyny Gru i poznaj tajemnice czaderskiej rodzinki superszpiega!

Informacje dodatkowe o Gru, Dru i minionki. Biblioteka filmowa:

Gru, Dru i minionki. Biblioteka filmowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-09-01, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Najnowsze Minionki - w pigułce.

Skrócona wersja filmu w książeczce. Oczywiście bardzo przystępnie, prosto i ładnie napisana ;) Szkoda tylko, że nie w formie kolorowej. Obrazków tu ledwie kilka, na kolorowe nie ma przy tym co liczyć. Sam druk i tekst - najmłodszych nieco to może znudzić... w zasadzie książeczka nadaje się przede wszystkim jako czytanka do poduszki, lub - ewentualnie - dla nieco starszych dzieci (jeśli lubią, rzecz jasna, czytać).

Pozycja w gruncie rzeczy fajna. "Biblioteka filmowa" Egmontu ma już kilka pozycji. To tak naprawdę takie proste, fajne streszczenia scenariuszy filmowych. W ramach szeroko zakrojonych akcji promocyjnych - rzecz jak najbardziej potrzebna ;)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,

"Gru, Dru i minionki. Biblioteka filmowa" to najnowsza część przygód o Gru i wszędobylskich żółtych stworkach. Książka została napisana na podstawie filmowego scenariusza.  Gru i Lucy tracą pracę  w Lidze Antyprzestępczej. Odpowiada za to Balthazar Bratt - były gwiazdor telewizyjny lat 80-tych, a obecnie super złoczyńca. Minionki zawiedzione postawą Gru, który niechce ponownie wkroczyć na przestępczą drogę, również odchodzą. Nieoczekiwanie w życiu szpiega pojawia się jego brat bliźniak Dru, o którego istnieniu Gru nie wiedział. Razem z Lucy, Agnes, Margo i Edith wyruszają do Freedonii. Nie będę streszczała całej fabuły, aby nie popsuć wam frajdy podczas czytania. Krótkie rozdziały, duża, wyraźna czcionka oraz czarno-białe ilustracje z Balthazarem Brattem, Gru, Lucy oraz ich córkami, a także wieloma innymi bohaterami, zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Ponadto książka wzbogacona jest o 8-stronicową wkładkę z kolorowymi ilustracjami.  Wartka akcja nie pozwala nam się nudzić. Mnóstwo żartów i prostych gagów zapewni najmłodszym czytelnikom świetną zabawę. "Gru, Dru i minionki. Biblioteka filmowa" nie tylko bawi, ale również uczy. Odnajdziemy wiele cennych wskazówek o wartościach rodziny, dążeniu do spełniania marzeń i o tym, że warto być dobrym i nie krzywdzić innych.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2018-01-05, Ocena: 1, Przeczytałam, 12 książek na 2017 rok,

Kompletna bzdura. To nie nadaje się dla dzieci! Przemoc, słownictwo baaardzo dorosłe. Nie wiem czym się tak ludzie zachwycają. Kto to w ogóle dopuściłdo druku?

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-12-31, Ocena: 1, Przeczytałam, Wyzwanie 2017 - 52 książki,

Chciałam sobie przeczytać coś lekkiego na humor Sylwestrowy, a  tu lipa. Zawiodłam się, bo to wcale nie jest ani zabawne, ani mądre, ani nawet inteligentne. Tytułowy Gru spotyka swego bliźniaka, który pragnie być megazły i nie ratuje sytuacji obecność trzech dziewczynek.

Seria 100. Potrawy z twarogu
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Seria 100. Potrawy z twarogu

W każdej książce przepisy na 100 potraw na bazie jednego półproduktu. Każdy, kto skorzysta z propozycji kulinarnych, zawartych w tych pięknie wydanych...

Czas zbrodni. Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Czas zbrodni. Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia

Zbiór opowiadań autorstwa uczestników Kryminalnych Warsztatów Literackich, które odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu...