Gry nie tylko miłosne

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-23

Julia Blenda, jest dziewczyną stuprocentową. Bo i nowoczesną - inżynier informatyk - i rozkosznie staroświecką zarazem: najlepiej by się czuła w silnych męskich ramionach, najchętniej sławnego i przystojnego aktora. Julia oczywiście na to wszystko zasługuje - tyle że mieszka we Włocławku. To zaś oznacza pokój przy rodzicach, etat za grosze w szemranej firmie na krawędzi bankructwa i żadnych aktorów w zasięgu wzroku. A w pracy - tylko pomaganie sekretarce i wyręczanie sprzątaczki... Słowem, życie w nieupiększonej rzeczywistości Polski początku XXI wieku, przyprawionej zbrodnią, szantażem i dobrze nam znanym brudem. W takich warunkach Julia, wyposażona w oręż wydawałoby się archaiczny - wierność wartościom - walczy o ocalenie tego, co najcenniejsze: przyjaźni i miłości.

Irena Matuszkiewicz- z wykształcenia filolog, przez wiele lat dziennikarka, obecnie popularna autorka powieści obyczajowych.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Gry nie tylko miłosne

Opinie o książce - Gry nie tylko miłosne

Niestety mnie osobiście ta książka nie przypadła do gustu, ale może innym się spodoba bardziej
Po skończeniu studiów Julia powraca do Włocławka i tam właśnie możemy zapoznać się z jej: - perypetiami w domu rodzinnym, - problemami w pracy, - kłopotami sercowymi, - aferą kryminalną, w którą się uwikłała, ot taki misz-masz prowincjonalnego miasteczka.
Julia Blenda wraca po studiach informatycznych do domu i podejmuje pierwszą pracę,W ten sposób znowu znajduje się pod kuratelą matki - osoby dominującej i "lepiej wiedzącej" Bohaterka trafia na czas zawirowań w firmie - ważą się losy zakładu, kierownictwa, krążą plotki, jedna z osób nagle znika. Wśród nowopoznanych współpracowników Julia zawiązuje przyjaźnie, które wciągają ją w rozgrywkę o władzę, sprawę szantaży, powodują perypetie miłosne, powolne odpępnianie się od zaborczej rodzicielki i dorastanie do samodzielności..To kolejna książka autorki opisująca Polskę z okresu przemian gospodarczych - powstawania nowych fortun, mafii, nieuczciwych rozgrywek na rynku. Momentami książka przynudnawa, przewidywalna, bez tego pazura który widoczny był w Agencji złamanych serc ale dająca się przyczytać
Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2011-08-02, Przeczytałam,
Dziewczyny do wynajęcia
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Dziewczyny do wynajęcia

Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie...

Nie zabijać pająków
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Nie zabijać pająków

Dworek pod lasem, obok kamienica. Towarzystwo mieszane – ponętna sekretarka, matka i syn alkoholicy, lubieżny przedsiębiorca, dystyngowana nauczycielka...