Gry nie tylko miłosne

Bohaterka powieści, Julia Blenda, jest dziewczyną stuprocentową, bo i nowoczesną - inżynier informatyk! - i rozkosznie staroświecką zarazem. Po ukończeniu studiów w Warszawie chciała pozostać w stolicy, jednak na prośbę rodziców wraca do rodzinnego Włocławka. Choć najlepiej by się czuła w silnych ramionach, najchętniej jakiegoś amanta filmowego, trochę ku własnemu zaskoczeniu znajduje się nagle w mieście, w którym co czwarty mieszkaniec nie ma pracy i którym trzęsą post-peerelowscy dorobkowicze. Julii co prawda udaje się znaleźć pracę, ale przy jej kwalifikacjach 800 złotych miesięcznie nie wydaje się przesadnym uposażeniem. W dodatku szef jest antyfeministą, Julii brakuje wielkomiejskiego życia, jakiego zaznała w Warszawie, a co najgorsze, odkrywa w firmie niepokojące nieprawidłowości. Jednocześnie znika jeden z pracowników, za to pojawiają się anonimowe przesyłki, mające na celu wyłudzenie pieniędzy. W takich warunkach Julia, wyposażona w oręż nieco archaiczny - wierność wartościom - walczy o ocalenie tego, co najważniejsze: przyjaźni i miłości.

Informacje dodatkowe o Gry nie tylko miłosne:

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2011-08-18
ISBN: 978-83-7779-002-1
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Gry nie tylko miłosne

Gry nie tylko miłosne - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Niestety mnie osobiście ta książka nie przypadła do gustu, ale może innym się spodoba bardziej
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Po skończeniu studiów Julia powraca do Włocławka i tam właśnie możemy zapoznać się z jej: - perypetiami w domu rodzinnym, - problemami w pracy, - kłopotami sercowymi, - aferą kryminalną, w którą się uwikłała, ot taki misz-masz prowincjonalnego miasteczka.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2014,
Julia Blenda wraca po studiach informatycznych do domu i podejmuje pierwszą pracę,W ten sposób znowu znajduje się pod kuratelą matki - osoby dominującej i "lepiej wiedzącej" Bohaterka trafia na czas zawirowań w firmie - ważą się losy zakładu, kierownictwa, krążą plotki, jedna z osób nagle znika. Wśród nowopoznanych współpracowników Julia zawiązuje przyjaźnie, które wciągają ją w rozgrywkę o władzę, sprawę szantaży, powodują perypetie miłosne, powolne odpępnianie się od zaborczej rodzicielki i dorastanie do samodzielności..To kolejna książka autorki opisująca Polskę z okresu przemian gospodarczych - powstawania nowych fortun, mafii, nieuczciwych rozgrywek na rynku. Momentami książka przynudnawa, przewidywalna, bez tego pazura który widoczny był w Agencji złamanych serc ale dająca się przyczytać
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2011-07-22, Ocena: 3, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Powieści Ireny Matuszkiewicz należą do kategorii babskich czytadeł na jeden wieczór – takich, o których niestety dość szybko się zapomina. I w taki właśnie sposób zaszufladkowałabym powieść „Gry nie tylko miłosne”. Jest to romantyczna historia z wątkiem kryminalnym, w której intryga goni intrygę, przez co wkrada się niezły chaos.

Po powrocie do rodzinnego Włocławka „świeżo upieczona”  pani informatyk po studiach – Julia Blenda podejmuje pracę w firmie jako sekretarka. Zajęcie to nie jest szczytem jej marzeń podobnie jak i kierunek studiów, który skończyła właściwie po to, aby zadowolić rodziców. Julia marzy o teatrze, aktorstwie i jest niepoprawną romantyczką. Jej koleżanka z firmy Karolina to zupełnie inna osoba, energiczna i pewna siebie, twardo stąpająca po ziemi. Obie kobiety przyjaźnią się ze sobą do tego stopnia, że nawet interesują się tym samym mężczyzną – Konradem, który z ramion Karoliny wpada w objęcia Julii, by po krótkim czasie wkraść się z powrotem w łaski tej pierwszej. Trochę to naciągane, tym bardziej, że kobiety łączy wielka przyjaźń. Jest jeszcze Leszek – zabawny entomolog z poczuciem humoru, któremu ostatecznie decyduje się zaufać  Julia.

Te wszystkie wątki są jakby oddzielne, słabo się ze sobą zazębiają, następują przeskoki, które nie pasują do tego typu historii. Obok części romansowej w powieści znajdziemy także morderstwo, szantaż, porwanie, machinacje finansowe, brudne interesy – wątki, które powinny zaintrygować, a jak dla mnie znów są trochę naciągane. Zakończenie nie zachwyca, chaos pozostaje, brak jest wyjaśnienia i zakończenia wątków. Nie należy spodziewać się po tej lekturze zbyt wiele. Powieść ta wypada zdecydowanie słabiej od wcześniej czytanych przeze mnie  książek pani Matuszkiewicz.

Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2011-09-27, Przeczytałam,
Ostatni sprawiedliwy
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Ostatni sprawiedliwy

Koniec pierwszej dekady XXI wieku. Niewielka osada przylepiona do dużego miasta, a w niej duża firma krawiecka, świeżo po fuzji wywołanej kryzysem. Właściciele...

Szepty
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Szepty

Kiedy Felicja Lipecka zaczyna niedomagać, przeprowadza się do córki i zamieszkuje wraz z jej rodziną. Chce zająć się domem, ogrodem, robić przetwory...