Grząskie piaski

"Nie mogę postawić kropki. […] Jestem w trakcie leczenia. Nikt nie wie, jak to się skończy."
Henning Mankell

Wypadek samochodowy – rozdział o tym tytule otwiera wydaną w zeszłym roku książkę Henninga Mankella. Bo od wypadku wszystko się zaczęło. Przytrafił się on autorowi w grudniu 2013 roku – w drodze na spotkanie autorskie. To, co z początku wydawało się tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Nowotwór płuca z przerzutami. Mankell usłyszał tę wiadomość 8 stycznia 2014 roku i przerwał pracę nad nową książką, by na kilka tygodni pogrążyć się w „grząskich piaskach”. Taką wizję końca miewałw dzieciństwie. Gdy upłynęło trochę czasu i autor pokonał paraliżujący go w tym pierwszym okresie strach, wydostał się z „piasku”, odzyskał oddech i usiadł, aby spisać najważniejsze wydarzenia swojego życia, opisać to, co przechodzi podczas leczenia, oraz – jak deklaruje – nie stawiać kropki.

Informacje dodatkowe o Grząskie piaski:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Kvicksand
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Kup książkę Grząskie piaski

Grząskie piaski - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Ostatnia książka tego autora, napisana tuż przed śmiercią. Jedyna, której do tej pory nie czytałam. Odkładałam ją na później, bałam się, że będzie o chorobie, smutku, cierpieniu. Niepotrzebnie się obawiałam, to zbiór przemyśleń Mankella, wspomnień, luźnych skojarzeń, ale też pewnego rodzaju próba pogodzenia się z chorobą, ze śmiercią.
Avatar użytkownika - nowaczek
nowaczek
Przeczytane:2017-10-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Zacząłem poznawać Autora od Jego autospojrzenia. Jest świetnie napisaną książką. Szkoda, że w tak dramatycznych okolicznościach

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2017-08-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 2017,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytałam 52 ksiązki w 2017 r.,
Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Biała lwica
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Biała lwica

W kwietniu 1992 roku w Republice Południowej Afryki grupa prawicowych fanatyków planuje zamach na Nelsona Mandelę i mozolnie budowaną demokrację...

Fałszywy trop
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Fałszywy trop

Skania, sielski zakątek Szwecji, upalne lato 1994 r. Na polu rzepaku dokonuje samospalenia młoda cudzoziemka, dzień później od ciosu siekierą w...