GTO - NOWA EDYCJA: TOM 4

Manga przeznaczona głównie dla publiczności męskiej, lecz dzięki zabawnej i pouczającej fabule powinna zainteresować wszystkich uczniów i... nauczycieli. Bohaterem komiksu jest były członek gangu motocyklowego, Eikichi Onizuka - osobnik o burzliwej przeszłości naukowej (egzaminy na uniwersytecie zdawał za niego dubler) i ciekawym stażu pracy (głównie pomocnik fizyczny na różnego rodzaju budowach). Wiek: lat 22. Zdolności ofensywne: 2 dan w karate. Ów barwny bohater pewnego pięknego dnia postanawia zostać nauczycielem i to nie byle jakim a wspaniałym, super-nauczycielem. W zestawieniu z szanowanymi pedagogami, którzy ukończyli dobre uczelnie i mają już za sobą długi staż pracy, kandydatura Eikichiego wypada blado. Z czasem okazuje się jednak, że osoba z zewnątrz, wolna od środowiskowego konserwatyzmu i zakłamania, rozumiejąca uczucia i myśli młodzieży może w szkole zdziałać wiele dobrego.

Informacje dodatkowe o GTO - NOWA EDYCJA: TOM 4:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-05-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIEREALNA NOSTALGIA

Mommy, daddy, look at me

I went to school and I got a degree

All my friends call it "the big D"

I went to school and I got the big D

I went to school and I got the big D

Is your muffin buttered?

Would you like us to assign someone to butter your muffin?

Excuse me (what?)

Excuse me (what?)

- Wet Leg

Czytając - a potem recenzując - ,,GTO" wciąż powtarzam sobie, jak mantrę, że takich mang już się nie robi. Dużo jest podobnych opowieści, nie zaprzeczam temu, dużo jest młodzieżowych historii, komedii o zboczonych postaciach wiodących, ciągle myślących o dziewczynach, majtkach i tym podobnych sprawach. Dużo jest też historii o obecnych i byłych, nawróconych albo nie gangsterach. A jednak prawie nie ma już historii z taką duszą, jaką ma ,,Great Teacher Onizuka".

Czyżby kariera Onizuki zbliżała się do tragicznego finału? Czy nadeszła pora się poddać? Odpowiedź na to drugie pytanie brzmi nie, tym bardziej, że w perspektywie jest randka! A to przecież nie koniec, bo jeszcze trzeba poradzić sobie z dzieciakami i obowiązkami!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
GTO - NOWA EDYCJA: TOM 2
Touru Fujisawa0
Okładka ksiązki - GTO - NOWA EDYCJA: TOM 2

Onizuka zapomniał o egzaminie państwowym, który jest warunkiem, podjęcia pracy pedagoga. W tej sytuacji ilość propozycji pracy spada do minimum. Onizuka...

GTO - NOWA EDYCJA: TOM 3
Touru Fujisawa0