Gwiazdka z tatą Oli

Tom 4 cyklu Tata Oli

Ola i Edek przygotowują prezenty dla taty. Edek nie wie, co mu podarować. Ola podpowiada, żeby coś narysował, ale on Edek ma zupełnie inny pomysł. Potem przyjeżdżają dziadkowie z górą prezentów, choinka staje w płomieniach, a strój Mikołaja gdzieś przepadł, więc prezenty musi wręczyć Świąteczny Pirat.

Informacje dodatkowe o Gwiazdka z tatą Oli:

Gwiazdka z tatą Oli - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-11-14,

"Gwiazdka z tatą Oli" to idealna książeczka dla najmłodszych czytelników, która nie tylko uczy, ale również bawi.

Ola i jej młodszy brat Edek pakują prezenty. Brat Oli rozmyśla, bo chce dać tacie bąka i nie ma pomysłu jak go zapakować. Tymczasem tata chce zabrać dzieci w poszukiwaniu największej choinki na świecie. Tata kupuję tak duże drzewko, że nie mieści im się do domu. Kiedy w końcu uda się pokonać ten problem, dzieci kłócą się o to jak ozdobić choinkę. Do rodziny przyjeżdżają dziadkowie z prezentami. Podczas zabawy przy choince drzewko nagle zaczyna się palić. Pomimo małych wpadek każdy spędził miło czas.

Książeczka posiada twardą okładkę oraz barwne ilustrację, które pobudzą wyobraźnię młodego czytelnika.

Córka czekała z niecierpliwością na kolejną historię o Tacie Oli i jego przygodach. Zawsze szczerze śmieje się w głos podczas czytania ponieważ historię te są przezabawne. Ja mimo starszego wieku także mam zabawę podczas lektury.

Tym razem tata Oli urządza święta Bożego Narodzenia u siebie w domu zamiast jak co roku jeździć do dziadków Oli. Mimo, że robi to pierwszy raz jest pełen optymizmu i cieszy się jak dziecko. Kupuje choinkę która nie miesci się w domu i trzeba połowę ściąć. Gotuje świąteczne potrawy które nie do końca wyglądają i smakują tak jak powinny. A na koniec choinka płonie od świeczkę ustawionych na niej przez co tata gasi i zalewa wszystkie prezenty.

I mogłoby się wydawać że te święta to jedna wielka porażka ale i tata i Ola i wszyscy inni dochodzą do wniosku że najważniejsze jest to że są razem w ten magiczny czas.

Obciachowe pomysły taty Oli
Thomas Brunstrom0
Okładka ksiązki - Obciachowe pomysły taty Oli

Tata Oli jest bardzo dobrym tatą, ale czasami ma naprawdę obciachowe pomysły. Gdy gra z kolegami ze świetlicy w piłkę nożną albo pokazuje Stefkowi zdjęcia...

Tata Oli jest chory
Thomas Brunstrom0
Okładka ksiązki - Tata Oli jest chory

Tata Oli zachorował. Dopadła go męska grypa, która jest najgorszą grypą na świecie. Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi...