Gwiazdor

Książka dla dorosłych w najmocniejszym tego słowa znaczeniu

Elektryzujące dzieło dwóch bestsellerowych autorek erotyków Laurelin Paige i Sierry Simone Fascynujące love story przepełnione obłędnie namiętnym seksem

Znasz mnie. No przyznaj się, mała. Możesz udawać, że jest inaczej, ale ja to wiem. Możesz ukrywać historię otwieranych stron w swojej wyszukiwarce, możesz zachowywać się na co dzień pruderyjnie, ale znasz porno. I znasz mnie. Każdy zna Logana O'Toole'a - największą gwiazdę filmów porno na świecie. Od pewnego czasu jednak, gdy koleżanka po fachu Devi Dare wkroczyła do mojego życia, zacząłem robić rzeczy, o które nigdy siebie nie podejrzewałem. Mój cały świat przewrócił się do góry nogami i zacząłem zdawać sobie sprawę, że nie jestem takim mężczyzną, za jakiego się uważałem. Może więc tak naprawdę wcale mnie nie znasz.

Czy zawodowi aktorzy porno potrafią w łóżku odnaleźć prawdziwe uczucie?

__

Wybuchowa mieszanka niegrzecznych zachowań i autentycznych emocji. Gwiazdor sprawi, że będziesz się śmiać, łkać i czuć się cudownie wyzwolona.

- Katy Evans, autorka serii Manwhore i Ladies Man

Informacje dodatkowe o Gwiazdor:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-10-20
Tytuł oryginału: Pornstar

Kup książkę Gwiazdor

Gwiazdor - opinie o książce

Laurelin Paige znana jest mi z serii Uwikłani, którą podbiła sobie moje serce. Dlatego, kiedy zobaczyłam nową książkę w pierwszym odczuciu ucieszyłam się. Mój zapał został jednak szybko zgaszony przez koleżanki blogerki, które nie miały dobrego zdania na temat tej książki. Czy zatem książka napisana przez dwie autorki i tym razem zdobyła moje serce?

Przykro mi to stwierdzić, ale tak się nie stało. Wręcz jestem rozczarowana książką, a za całą pewnością zawiedziona. Nie tego się spodziewałam.

On jest gwiazdą porno. Ona dopiero zaczyna swoją przygodę w tym świecie. On ma setki fanek, jest przystojny, ale nic poza tym. Ona młoda i niezwykle seksowna. Czy branża, w której pracują pozwala na jakiekolwiek miłosne uczucia względem drugiej osoby?

Książka ocieka w sceny erotyczne, aż czuje się ich przesyt. Owszem, książki w których pojawia się erotyka mogą być smaczne, pod warunkiem, że nie przekracza się pewnych granic. Powiem szczerze, że trudno było mi przebrać przez tę powieść, gdyż na każdym kroku mnie zawodziła.

Autorki w swojej książce pragnęły przedstawić nam tematykę porno, byśmy mogli na to spojrzeć w rzeczywisty sposób. Jednak książka nudzi, fabuła w sumie nie wnosi nic ciekawego do naszego spojrzenia na ten świat. Seks, seks i jeszcze raz seks, tak w skrócie mogłabym opisać tę powieść. Więcej tutaj seksu, niż samej fabuły.

Narracja pierwszoosobowa zarówno ze strony Devi jak i Logana pozwala nam lepiej poznać te osoby i ich myśli, jednak nie czułam z nimi jakiejś większej więzi, nie stali się dla mnie rzeczywiści. Fabuła książki jest przytłaczająca i brak tutaj jakichkolwiek emocji. W sumie jak dla mnie same negatywy.

Moim zdaniem Laurelin Paige napisanie tej książki w duecie z Sierrą Simone nie wyszło na dobre.

Gwiazdor to powieść dla najzwyklejszych w świecie erotomanów. Czyta się w miarę szybko, ale tę powieść albo się kocha, albo nienawidzi. Więc wybór, czy chcecie przeczytać czy też nie pozostawiam Wam samym.

Avatar użytkownika - krolewskierecenz
krolewskierecenz
Przeczytane:2019-03-10,

Logan O'Toole jest najsławniejszą gwiazdą w biznesie porno. Wszyscy go uwielbiają, jego filmy cieszą się niesłabnącą popularnością, a on kocha swoją pracę. Dostaje nawet propozycję od dużej wytwórni, by stworzyć coś nowatorskiego. Postanawia, przy pomocy swojej koleżanki po fachu, prześlicznej Devi, która ostatnio bardzo go pociąga i nie potrafi wyjść mu z głowy, nakręcić serial pornograficzny oparty na romantycznej miłości.

Jeszcze przed rozpoczęciem nagrywania byli sobą zauroczeni. Teraz, te udawane randki, pikniki pod gwiazdami, namiętne chwile, tylko ich do siebie zbliżają i potęgują nieśmiało pojawiające się uczucie. Wspólne chwile ich uszczęśliwiają, jednak oboje pragną czegoś więcej niż tylko seks przed kamerą. Chcę czegoś prawdziwego, lecz niestety, ten zawód wymaga od nich zrezygnowania z wyłączności i poświęcenia intymnych chwil na rzecz odbiorców. Czy mają jakąkolwiek szansę, by tworzyć parę poza kamerą?

Kiedy widzę nazwisko Laurelin Paige, od razu wiem, że książka mi się spodoba. Przeczytałam już kilka jej powieści i niby dobrze wiem czego się spodziewać, ale za każdym razem autorka niesamowicie mnie zaskakuje. Ta kobieta ma w sobie nieskończone pokłady świetnych pomysłów na fabułę. Tym razem bohaterami zostały gwiazdy porno. Kiedy przeczytałam opis, z jednej strony widziałam bardziej mechaniczny seks niż jakieś uczucie, sztuczność, a z drugiej obawiałam się, że wszystko skupi się na nagrywaniu scen i będzie nieciekawie. Postanowiłam jednak dać książce szansę, bo to przecież Laurelin Paige i nie mogłam powstrzymać się od sięgnięcia po jej powieść. I wiecie co? Dobrze zrobiłam. Autorka wplotła w fabułę wiele wątków romantycznych, dzięki czemu książka nabrała słodyczy. Oczywiście nie brakło tu także pikantnych scen przesyconych erotyzmem. Wszystko zostało idealnie wyważone. Niczego nie było za dużo, ani za mało. Trzeba też zauważyć, że pomysł również był niesamowicie ciekawy i oryginalny. Gwiazdy porno? Czegoś takiego jeszcze nie było. Hahaha. Książka jest bardzo wciągająca. Czekam na kolejne dzieła autorki. Czym tym razem nas zaskoczy?

Avatar użytkownika - confessbymags
confessbymags

On to aktor i reżyser.

Ona to aktorka.

Jeśli myślicie, że „Gwiazdor” będzie typowy filmowo – hollywoodzkim książkowym romansem to po części będziecie mieć rację ale . . .

Co jeśli Wam powiem, że Logan O’Toole i Devi Dare to aktorzy, ale w bardzo specyficznej filmowej branży? Takiej w której ubrania są zbędne? Takiej w której najczęstszym i właściwie jedynym potrzebnym rekwizytem jest łóżko? Wyczuwacie już co mam na myśli?

Tak. Oboje grają w filmach dla dorosłych.

Logan jest właścicielem świetnie prosperującej firmy O’Toole Films, która produkuję takie właśnie filmy w których sam także często gra. W wieku prawie trzydziestu lat osiągnął w tym specyficznym biznesie naprawdę sporo: ma piękny dom, samochód i o dziwo wsparcie swoich rodziców.

„Znasz mnie. Nie zaprzeczaj, wiesz, że tak jest. Może udajesz, że nie. Może skrupulatnie czyścisz historię przeglądanych stron. Może udajesz zaszokowaną, kiedy ktoś choćby wymówi słowo „porno” w twojej obecności.”

Devi to dwudziestojednoletnia dziewczyna, która od trzech lat grywa w filmach z kategorią wiekową 18+. Nadal zastanawia się co tak naprawdę chciałaby robić w życiu i jaki kierunek studiów wybrać.

Para spotkała się na planie filmowym tylko raz i choć od tamtego czasu minęły już trzy lata, to jak się okazało żadne z nich nie zapomniało o tym drugim. Teraz kiedy mają współpracować przy nowym projekcie wszystko może się zdarzyć.

„Byłam pewna, że od czasu spotkania na planie filmowym udało mi się zapomnieć o jego magnetyzmie, uroku i seksapilu. Myliłam się. Nadal emanował tym wszystkim. I to o wiele silniej. Co więcej, zaiskrzyło między nami.”

Jeśli chodzi o moją ocenę tej książki to powiem tak – nie jest to pozycja, która w jakiś sposób zapadnie w mojej pamięci, i wcale nie przez wątek z filmami dla dorosłych jaki został w niej wykorzystany, bo potencjał był ale moim zdaniem nie został on w pełni wykorzystany.

Myślę, że zbyt mało miejsca autorki poświęciły relacji samych bohaterów, a za bardzo skupiły się na wątku kręcenia filmów. Rozumiem, że to ważny element w całej historii ale jednak . . .

Wolałabym chyba także aby tylko jedno z bohaterów było aktorem w tej branży, a drugie zwykłą postacią. Wtedy byłoby chyba ciekawiej alle to tylko moje skromne zdanie.

Laurelin Paige jest jedną z moich ulubionych autorek jeśli chodzi o erotyki, natomiast książek Sierry Simone nie czytałam, ale słyszałam same pozytywne opinie o jej twórczości. Jak więc to się stało, że dwie świetne pisarki (prywatnie przyjaciółki) stworzyły w moim mniemaniu słabą książkę? Nie mam pojęcia ale wiem jedno – obie powinny pozostać przy samodzielnym pisaniu czyli tym co wychodzi im najlepiej.

Nie cała książka jest zła bo wymiany sms-ów między Loganem a Devi albo hipisowscy rodzice dziewczyny, to te elementy w książce, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Jednak czy to ratuję całą historię?

Avatar użytkownika - zaczytanaanielka
zaczytanaanielka
Przeczytane:2019-03-10,

Logan to gwiazda w świecie porno. Jest seksowny i pociągający. Wie jak zaspokoić kobietę, co więcej wie, że robi to dobrze. Kocha swoją pracę i nie wyobraża sobie by, mógł zajmować się czym innym.

Devi dopiero debiutuje w filmach dla dorosłych. Jest młoda, zmysłowa. Nie sposób o niej zapomnieć. Logan zauważa Devi już pierwszego dnia na planie. Podczas kręcenia ich pierwszej wspólnej sceny czuć chemię między tą dwójką, która nie znika po wyłączeniu kamer. Powoli odkrywają, że to początek głębszego uczucia. Tylko czy ten związek ma szansę przetrwać poza planem filmowym?

Czy związek z gwiazdą porno ma szanse na przetrwanie? Czy może zazdrość o filmowe partnerki weźmie górę nad uczuciami?

Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z książką o wątku "filmów, gwiazdy porno". Czy w takiej branży jest miejsce na uczucia? Zdecydowanie nie! Jak można patrzeć na to, jak twój partner idzie do łóżka z inną kobietą? Nawet jeśli to jego praca mówię zdecydowane nie!

Romanse rządzą się swoimi kryteriami i schematami. Nie liczyłam nawet, że znajdę w tej książce coś innego poza klasycznym romansem. Z wyjątkiem profesji głównego bohatera (bo w romansach zazwyczaj spotykamy się z bogatymi facetami) wszystko układa się w typowy schematyczny romans.

Po książkę sięgnęłam głównie ze względu na nazwisko Laurelin Paige na okładce. Opis też troszkę mnie zaciekawił. No bo czy gwiazda porno może kochać? Przyznam szczerze, że się zawiodłam. Po Laurelin spodziewałam się czegoś więcej. I mimo że nie znam twórczości drugiej, z autorek sądziłam, że mimo wszystko znajdę tam coś więcej. Wiem, że nie tylko Paige tworzyła tę książkę no ale...

Książka była dość średnia. Nie wiem. Może nie tyle mi się nie podobała ile, była jakaś nijaka. Nie znalazłam w niej nic, co by mnie zaciekawiło. Czym by mnie do siebie przekonała. I mimo że to Paige to nie jestem zachwycona.

Nie zauważyłam (a może nie zwróciłam uwagi) bu były jakieś widoczne przejścia z jednej autorki do drugiej, czego bardzo się obawiałam. A może to dla tego, że za bardzo skupiłam się na fabule.

"Gwiazdor" to zdecydowanie bardzo lekki romans. Niezobowiązująca książka na dosłownie jeden wieczór z herbatą pod kocem. Taki typowy odmóżdżacz. Jeśli jednak liczycie, że pod nazwiskiem Paige jak zwykle kryje się coś niesamowitego, możecie się zawieść.

Zaczytana Anielka

Avatar użytkownika - Kasiulawaw
Kasiulawaw
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2019, 26 książek 2019,

Kolejna książka erotyczna:) ale.. W super wydaniu. Miejsce akcji naprawdę daje do myślenia, bo tak naprawdę dużo ludzi zastanawia się jak to jest po tej drugiej stronie kamery w porno biznesie.... No ale mało kto o tym mówi a tu wreszcie książka która naprawdę jest dojrzale, płynnie napisana! Chętnie wrócę po więcej opowieści tych autorów

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2018-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Bardzo lekka książka w stylu Laurelin Paige. Ciekawie przedstawione zagadnienie pornografii, a w zasadzie jej aktorów. Ale czegoś mi w tym brakowało, coś zgrzytało. Nie do końca wiem, co. Brak jakiejś większej intrygi? Ex nie okazała się być taką zołzą, jaką być w takich lekturach powinna? Nie wiem...

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-11-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Laurelin Paige zdobyła w Polsce popularność dzięki serii Uwikłani, a wkrótce po premierze książek z tego cyklu ukazała się dylogia First and last, która podbiła serca czytelniczek i okazała się jeszcze większym sukcesem niż jej polski debiut. Paige słynie z pisania gorących i pikantnych erotyków, dlatego nic dziwnego, że wydawnictwo Kobiece postanowiło wydać jej kolejną książkę, która powstała tym razem we współpracy z inną poczytną pisarką — Sierrą Simone. Takim sposobem pod koniec listopada światło dzienne ujrzał owoc tej kolaboracji, czyli Gwiazdor.   Logan O'Toole jest gwiazdą w branży pornograficznej. Devi dopiero stawia w niej małe kroki, jednak ma za sobą kilka filmów. Los już raz skrzyżował ich drogi, jednak po kilku latach robi to ponownie — Logan i Devi mają wziąć udział we wspólnym projekcie. Mężczyzna jest nie tylko aktorem, ale i reżyserem, więc tym bardziej podchodzi z entuzjazmem do tego pomysłu, natomiast młoda kobieta pragnie spróbować czegoś nowego, więc doskonałym rozwiązaniem wydaje się jej zagranie u boku O'Toole'a. Czy współpraca przebiegnie pomyślnie? Czy jednak coś pokrzyżuje plany, a udawanie przed kamerami stanie się czymś rzeczywistym? Czy bohaterowie zdołają zagrać w filmie, nie angażując się w niego emocjonalnie?   W Kilku słowach o tej książce autorki wspominają m.in. o tym, jak bardzo kultura przemocy jest zakorzeniona w tej branży. Piszą też o tym, że nie chodziło im o to, by pokazać wyłącznie ociekającą lukrem historię, w której wszystko toczy się swoim biegiem i nie ma miejsca na niefortunne wypadki czy niebezpieczne sytuacje. Wręcz przeciwnie. Autorki opisują wprost, że pragnęły przedstawić dwie strony medalu, a co za tym idzie — pokazać również ciemne strony pornobiznesu. Problem jednak polega na tym, że ani Paige, ani Simone, nie są konsekwentne w tym, co piszą. Owszem, Gwiazdor nie pokazuje przesłodzonej historii, ale też nie przedstawia w znaczący sposób problemów, o których wspominają kobiety. Nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi sprawom, które, jak się okazuje, powinny mieć o wiele większy wydźwięk w tej historii. Mowa tu o przemocy, mizoginii i rasizmie.    Nie mam pojęcia, jak wygląda pisanie książki przez dwie lub więcej osób, ale Gwiazdor jest napisany przyjemnym w odbiorze językiem, który nie razi czytelnika, lecz wywołuje u niego delikatne rumieńce. W książce natrafimy na narrację pierwszoosobową, dzięki której możemy poznać myśli bohaterów — Logana i Devi. Oboje snują rozważania na temat tego, czym jest miłość, jak powinien wyglądać związek, gdy oboje pracują w takiej branży, ale nie brakuje też przemyśleń dotyczących samego życia i planów na przyszłość. Samo uczucie między nimi rodzi się w zaskakujący sposób. Czytelnik sam uświadamia sobie od jakiego momentu bohaterowie mają się ku sobie.

Ta książka, jak na erotyk przystało, jest przepełniona namiętnymi, ostrymi i dosadnymi scenami erotycznymi. I wszystko byłoby w porządku, gdyby był zachowany balans między nimi, a wydarzeniami popychającymi akcję do przodu. Mam tu na myśli to, że Gwiazdor w siedemdziesięciu pięciu procentach to sceny łóżkowe, ba, już nawet nie łóżkowe, bo bohaterowie robią to dosłownie wszędzie. Choć Gwiazdor to erotyk i gatunek ten rządzi się swoimi prawami, to, zadajmy sobie pytanie — czy na każdej stronie musi pojawiać się opis stosunku? Nawet najbardziej elektryzujący erotyk potrzebuje dopracowanej fabuły, bo nadmiar scen erotycznych nie zrekompensuje mu zawodu, z jakim może się spotkać. Sceny są tu co prawda zróżnicowane, ale ja, szczerze mówiąc, po kilkudziesięciu stronach byłam już nimi zirytowana, z tego względu, że było ich tu po prostu za dużo. Brakowało mi wydarzeń, które pokazywałyby bohaterów z innej perspektywy — i to głównie Logana, którego praktycznie nie poznajemy. O wiele lepiej ma się sprawa z kreacją Devi, którą czytelnik ma możliwość poznać w większym stopniu. Warto dodać, że nie jest kolejną bezmyślną i głupią postacią, która nie ma nic do powiedzenia i w pełni podporządkowuje się mężczyźnie. Ma marzenia, plany, jest zdeterminowana i chce robić w życiu coś więcej niż tylko grać w filmach dla dorosłych. W odpowiednim momencie potrafi powiedzieć nie, choć wie, jakie będą tego konsekwencje. Jest młodą, silną kobietą, która mimo profesji, jaką się zajmuje, pragnie odrobiny szczęścia u boku mężczyzny, który będzie tylko jej.

W przypadku Gwiazdora jestem bardziej na „nie” niż na „tak”, jednak nie mogę powiedzieć, że ta książka jest do bólu zła, bo to nieprawda. Określiłabym ją mianem powieści z niewykorzystanym potencjałem, gdzie dobre pomysły zostały przyćmione kolejnymi scenami erotycznymi. Bo faktycznie — zbudowanie historii w branży pornograficznej jest pomysłem i świeżym, i oryginalnym, jednak autorkom nie udało się całkowicie podołać temu pisarskiemu wyzwaniu. Czuję się nieco rozczarowana, zwłaszcza że dylogia First and last Laurelin Paige podbiła moje serce i byłam nią naprawdę usatysfakcjonowana, dlatego tym bardziej zastanawiam się, co poszło nie tak.
Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-11-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 2017,

Logan to gwiazdor w świecie porno, a Devi to akurat debiutantka w tym świecie. Czy w tej branży istnieją uczucia? Czy emocje wezmą górę?

Zdecydowane nie to najlepsze określenie tej książki. Jest to pierwsza książka z wyżej wymienionego wydawnictwa, która zamiast radości wywarła na mnie obrzydzenie. Przejawiło się ono tym, że w historii tej jest za dużo scen erotycznych, a do tego przez całą opowieść główny temat w rozmowach to również erotyka. Autorki zamiast na uczuciach skupiły się na pożądaniu, którego niestety tutaj nie czuć.

Jak dla mnie książka nie porywa w swój świat ani nie przyciąga. Pozytywnym punktem tej książki jest okładka, która pewnie skusi do kupna nie jedną osobę.

Podsumowując książki "Gwiazdor" polecić niestety nie mogę, gdyż nie ma w sobie ekscytującego przyciągania.

Moja ocena: 4/10

Tematyka  "Gwiazdora" nie jest niewątpliwie wyjątkiem w swoim gatunku. Bo w zasadzie powieści erotyczne mają swój konkretny schemat którym podążają, zmieniając jedynie okoliczności zdarzeń. Główny motyw pozostaje jednak ten sam. Dlatego też, w tego typu literaturze interesuje mnie głównie to jak zostanie całość pokazana, jak autorka prowadzi akcję i jaki klimat wokół tego zostanie tworzony.

W tym przypadku całość miała się bardzo dobrze. Głównym plusem był fakt, iż całość skupiała się głownie na uczuciach bohaterów. A dzięki temu było gorąco. I to bardzo. I nie chodzi tu tylko o sceny erotyczne, które notabene również rozpalały zmysły. Bohaterów łączyły też sceny iście romantyczne, które powodowały ciepło na sercu podczas czytania. W dodatku sytuacje jakie między nimi powstawały, stawały się często dla mnie motywem do rozmyślań i gdybań. A i także często były bardzo niezrozumiałe, a wręcz niepotrzebne. I choć cała fabuła, mimo że dobra, acz pełna sprzeczności, mogłaby się wydawać nieatrakcyjna, to mi podobała się ogromnie.

Tym co mogło się niepodobać, jest pewnego rodzaju schematyczność i przewidywalność, której jednak nie da się uniknąć. Czytelnicy owego typu literackiego, dobrze wiedzą, że zakończenia,a  nawet poszczególne wydarzenia często łatwo przewidzieć z dużą trafnością. I tak też było tutaj. Aczkolwiek było i kilka takich, które mnie zaskoczyły.

Podobało mi się  przedstawienie głównego bohatera. Bo mogłoby się wydawać, że aktor filmów dla dorosłych, będzie zawsze pewny siebie, tego jakie wrażenie robi na kobietach, a także swoich decyzji. Jednak w głębi jest zupełnie innym człowiekiem. A zwłaszcza kiedy jego znajomość z koleżanką z pracy obierze zupełnie inny tor. Co się wtedy z nim dzieje? Tego nie powiem! Tego trzeba się dowiedzieć!

Książka należy do tych, które albo się pokocha i poleci najbliższej przyjaciółce do poczytania w cięższy dzień, albo znienawidzi za ilość erotyzmu i niektóre schematyczności. Ja z penością należe do tej pierwszej grupy. Książkę z pewnością pożyczę niejednej kumpelce, a i wam ją serdecznie polecam!

Kincaid. Kuszący Duet. Tom 3
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Kincaid. Kuszący Duet. Tom 3

Co takiego może wstrząsnąć małżeństwem jednej z najbardziej namiętnych literackich par? Donovan Kincaid to człowiek, który dominuje w każdym pomieszczeniu...

Słodki oszust. Niegrzeczny duet. Tom 1
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Słodki oszust. Niegrzeczny duet. Tom 1

Dylan i Audrey nie planują się zakochiwać, a siłę pożądania chcą wykorzystać w zupełnie inny sposób. Problem w tym, że żadne nie mówi całej...