Halloween

W Halloween nikt i nic nie umknie mrocznej wyobraźni mistrzów polskiego horroru! Czy jesteście gotowi zmierzyć się z prawdziwą grozą? W czas Halloween, kiedy umarli przedostają się do świata żywych, a żywi muszą się zmierzyć z niewyobrażalnym, może się wydarzyć wszystko. Wiedzą o tym tacy pisarze, jak Izabela Szolc, Magdalena Kałużyńska, Katarzyna Rogińska, Łukasz Orbitowski, Krzysztof Maciejewski, Kazimierz Kyrcz, Bartosz Czartoryski, Robert Cichowlas, Łukasz Śmigiel, Piotr Rowicki i Dawid Kain. Niebawem dowiecie się i wy…

Informacje dodatkowe o Halloween:

Halloween - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2020-01-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jako że ostatnio książki wokół mnie to głównie pozycje obyczajowe, zachciało mi się trochę samą siebie '' postraszyć '' . Przeczytane niedawno '' Rogi '' nie spełniły tego zadania . Postanowiłam więc przeczytać coś '' strasznego '' , a co nadaje się do uskutecznienia tego zamiaru bardziej niż książka '' Halloween: Cukierek albo psikus '' , antologia opowiadań oscylujących wokół święta które próbuje oddemonizować śmierć (według psychologów) . Opowiadań jest jedenaście, niestety, ani jednemu nie udało się mnie przestraszyć . Ale po kolei :

1.)Cukierek albo psikus, psikus albo śmierć!

Opowiadanie o tym jak bardzo trzeba interesować się, jakich wymyślonych przyjaciół posiada nasze dziecko i czy oni są na pewno wymyśleni, bo za brak zainteresowania rzeczonym przyjacielem można zapłacić prawdziwie wielką cenę...Ocena 6/10

2.)Stracona fiestecita

O demonie, rytuałach , Meksyku, upale i siostrzyczkach zakonnych . Niezłe tempo, ale poza tym opowiadanie klasy B, albo i C . Nudy, nudy , nudy .Ocena 2/10

3.)Cukierek albo psikus

O pewnej pani dyrektor w dziale sprzedaży i zwykłym chociaż wykształconym ochroniarzu , o ich hmmm...romansie i co z niego wynikło. Jaki powód miała piękna pani dyrektor by zainteresować się zwykłym '' staczem '' . Ciekawy język i to chyba największy atut tego opowiadania .Ocena 4/10

4.)Zmarli nie opowiadają bajek

Opowiadanie szkatułkowe, o tym jak pewien ktoś bardzo nienawidzi '' Helołin '' (pisownia tamże) i snuje kilka opowieści z tym świętem związanych . Pomysły dość oklepane i wtórne , w dodatku coraz bardziej wulgarne ,rzekłabym nawet że obleśne , bleee. Ocena 4/10

5.)Groby żywych

To jedyne opowiadanie które naprawdę mi się spodobało , mimo że nie było straszne , przynajmniej mnie nie przestraszyło, było raczej przejmująco smutne i zwracało uwagę czytelnika na coś co może nie jest odkrywcze i nowatorskie, ale jednak wciąż zaniedbywane...Ocena 8/10

6.)Dobry człowiek

Opowieść o potworze milion razy groźniejszym niż te widoczne na Halloween, o takim który boi się samego siebie. O pedofilu . Historia napisana tak sobie, dodatkowy punkt w ocenie za informację których nie znałam, iż w USA w czasie Halloween, pedofilii, tych znanych policji, obowiązują

pewne...ograniczenia. Ocena 6/10

7.) Rodzina jeży

O tym co może '' pokazać '' człowiekowi o określonej ideologii umysł mieszczący się w mózgu wstrząśniętym (i zmieszanym też) zwłaszcza w Halloween. Ocena 3/10

8.)Trudny wybór

Krwawa historia człowieka i szefa , który bez pardonu zwalnia swoich pracowników i nie ma skrupułów w pięciu się po szczeblach kariery po głowach pokonanych, czyli po przysłowiowych '' trupach ''. Ocena 4/10

9.)Druidzi z Bełchatowa

W sumie, nie wiem o czym było to opowiadanie i co tam robili druidzi , skoro mowa jest głównie o fanatycznym na tle religijnym wariacie , który chyba nawiał z wariatkowa ? Nudy , nudy, nudy . Ocena 2/10

10.)Książę kłamców

To opowiadanie było dość nowatorskie, mowa o Mieście Neonów, gdzie w Patolandii można spotkać uzależnionych od...czytania tekstów pisanych. Nigdy jeszcze, w niczym co do tej pory czytałam nie spotkałam książek jako narkotyku , jako klasycznego uzależnienia wraz z jego symptomami , nawet z zespołem odstawiennym. W mojej ocenie historia trochę przydługa, ale dość ciekawa . Ocena 7/10

11.)Biały psikus

O staruszku który sobie uroił że, wszyscy inni tak, ale on sam, nie umrze nigdy :) Dość fajne, chociaż do całkowitego zadowolenia mnie, jeszcze bardzo daleko . Ocena 6/10

Reasumując, cała książka zupełnie nie spełniła moich chceń bycia przestraszoną , więc ode mnie tylko 3 gwiazdki w ogólnym rozrachunku .

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, coś mocniejszego,

Zbior 11 opowiadań związanych z halloween i tematyką śmierci. Niektóre czyta się z lekkością, a nad innymi trzeba się skupić. Spotkamy tu choroby psychiczne, potwory, czy zombie. Wydaje mi się, że opowiadania sa ułozone od najlepszych po najsłabsze, ale to tylko moje zdanie.

Avatar użytkownika - edith
edith
Przeczytane:2013-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Zagadki logiczne dla klas 1-3
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zagadki logiczne dla klas 1-3

"Zagadki logiczne" to książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczęły swoją przygodę w szkole. Zeszyt ten to obszerny...

Angielski. Czasy z ćwiczeniami. Audio Kurs
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Angielski. Czasy z ćwiczeniami. Audio Kurs

Audio Kurs uczy posługiwania się angielskimi czasami - Tenses. Czasy z ćwiczeniami zapoznają z zasadami użycia m.in. Present Simple, Past Continuous, Present...