Hania Baletnica

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2021-05-06
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Ilustracje: Ewa Zielińska

Dziewięcioletnia Hania zaczyna chodzić do szkoły tańca. Na pierwsze zajęcia idzie, marząc o karierze baletnicy. Czy spełnią się jej oczekiwania? Czy nauczy się godzić obowiązki szkolne i wymagające hobby? Czy zawrze tu nowe przyjaźnie? Śledząc przygody Hani, zobaczymy krok po kroku, jak wygląda nauka tańca klasycznego. Bo już wkrótce dla dziewczynki nie będzie tajemnicą, jak wykonać demi plié i na czym polega pas de chat. Książka dla wszystkich kochających balet oraz marzących o tańcu na pointach i w pięknej spódniczce tutù.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Hania Baletnica

Opinie o książce - Hania Baletnica

Hania Baletnica

Jolanta Symonowicz @jolanta_symonowicz
Lila Symonowicz
Wydawnictwo BIS @wydawnictwobis

Przepiękna książka o dziewięcioletniej Hani, która zaczyna uczęszczać do szkoły tańca.
Hania chciałaby zostać baletnicą. Czy spełnią się jej marzenia?
Nauka baletu to ciężka praca, czy dziewczynce uda się pogodzić szkolne obowiązki i naukę tańca?
Bo wytrwałość i cierpliwość pozwolą nam osiągnąć sukces :) nie wolno się poddawać jeśli oczyma bardzo mocno pragniemy.

Sprawdźcie sami czy Hani uda się osiągnąć cel.

Jest to książka dla wszystkich, którzy kochają taniec.
Bo tak naprawdę czy nie każda mała dziewczynka nie marzy o tym, aby zostać baletnicą? Ja bardzo chciałam.

Jest to rodzaj dzienniczka małej baletnicy, gdzie narratorem jest właśnie Hania.
Jej magiczny rok w szkole tańca.

Na końcu książki jest słowniczek baletowych pojęć. Dowiemy się co oznacza "battement" czy "pas de deux". Bardzo przydatne dla początkujących baletnic.

Przepiękne wydanie, śliczna okładka.
Dziękuję @wydawnictwobis za cudowną i mądrą książkę.

Avatar użytkownika - towarek
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch