reklama

Harleen

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-04-29
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198739
Liczba stron: 208
Tytuł oryginału: Harleen

Ocena: 6 (1 głosów)

Niezwykła opowieść, która na nowo definiuje genezę jednej z najbardziej znanych postaci świata DC Comics - Harley Quinn. Autor oddaje głos samej bohaterce, żeby mogła opowiedzieć historię swoich tragicznych początków. Oczami Harley oglądamy Gotham City, jego bohaterów i złoczyńców, a także zwykłych ludzi. Na drodze pani doktor stają m.in. prokurator Harvey Dent, komisarz policji Jim Gordon czy dyrektor Azylu Arkham Hugo Strange. Przede wszystkim zaś Joker, jeden z najbardziej przerażających przestępców Gotham.

Młoda doktor psychiatrii Harleen Quinzel jest bliska znalezienia lekarstwa na szaleństwo nawiedzające Gotham City. Jednak musi najpierw udowodnić swoją rewolucyjną teorię sceptycznie nastawionym autorytetom. Żeby to osiągnąć, zagłębia się w zaburzone umysły najbardziej niebezpiecznych więźniów Azylu Arkham. Coraz więcej czasu spędza z obłąkanymi przestępcami, a im bardziej zbliża się do jednego ze swoich pacjentów, tym mocniej oddala się od rzeczywistości.

,,Harleen" to oszałamiająca opowieść o miłości i obsesji ze świetnym scenariuszem i doskonałymi rysunkami znanego twórcy komiksowego Stjepana Šejica (,,Aquaman: Underworld", ,,Sunstone"). Dla każdego fana Harley Quinn pozycja obowiązkowa.

Tagi:

Kup książkę Harleen

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Harleen

Myślę, że każdy kojarzy Harley Quinn :) To nie jest tylko historia jej szalonego destrukcyjnego romansu z Jokerem ale też dokładne stadium psychologiczne jej przemiany z Harleen Quinzel…

Narratorką jest sama Harleen i to jest jej próba zrozumienia samej siebie.

Mamy obraz niepewnej siebie doktor psychiatrii, która dąży do wynalezienia lekarstwa na szaleństwo panujące w Gotham City, w jej teorii, w stanie permanentnego kryzysu np. wojny dochodzi do zaniku empatii...Wierzy, że dla szaleńców jest nadzieja. I dzięki Bruce Wayne’owi dostaje grant na własne badania w instytucie Arkham. Traf chce, że pierwszego dnia jej nowej pracy trafia tam sam Joker jako pacjent… Dr Harleen ma do czynienia z najgorszymi złoczyńcami… Mamy obraz oddanej pracy doktor, która odważnie pracuje z zbrodniarzami, analizuje ich zachowania… I stopniowo niebezpiecznie zbliża się do pacjenta, który ją najbardziej przerażał z nich wszystkich… Im bardziej wydaje się jej, że rozumie Jokera tym bardziej analizuje własne mroczne zakamarki umysłu… Desperacko dąży do ukończenia badań co kończy się dla niej tragicznie…

Ta historia pokazuje, że czasem coś w człowieku pęka. Wystarczy drobny błąd aby otworzyć zakazaną furtkę a potem już nie ma odwrotu. Dobro i zło. To jest niczym yin-jang, białe-czarne, dzieli je cienka linia a te kropki niczym struny w człowieku, które gdy się je odpowiednio poruszy potrafią go zmienić. Myślę, że każdy dobry człowiek skrywa w sobie jakiś mrok i na odwrót w każdym złym człowieku znajdzie się coś dobrego.

Jestem zachwycona tym komiksem, jest tu dużo ciekawych psychologicznych zagadnień i nie czytałam tego 15 minut ale znacznie dłużej!

A to wydanie to bajka! Cudowna okładka! Te rewelacyjne ilustracje, ta ekspresja mimiki bohaterów!

Link do opinii
Inne książki autora
Wesołe malowanki z owieczką
0
Okładka ksiązki - Wesołe malowanki z owieczką

Wesołe malowanki z ..." to zbiór obrazków dla najmłodszych dzieci. Ciekawa tematyka oraz odpowiednie dla maluchów rysunki doskonale nadają się do pierwszych...

Bal księżniczki. Książka z puzzlami w pudełku
0
Okładka ksiązki - Bal księżniczki. Książka z puzzlami w pudełku

Książka z dużymi puzzlami idealna do zabawy i czytania....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje