Hawkeye. Kate Bishop

Kate Bishop - prawdopodobnie najlepsza, a na pewno najbardziej niepokorna i wygadana łuczniczka na świecie - powraca do Los Angeles, aby założyć własną agencję detektywistyczną. Nie ma licencji, pieniędzy ani szczęścia do chłopaków, ale jej pierwsza sprawa okazuje się całkiem łatwa... aż za łatwa. Czyżby Hawkeye wpadła właśnie na trop spisku, za którym stoi ktoś bardzo jej bliski? I czy odkryje wreszcie prawdę o zniknięciu swojej matki? Gościnnie występują: Jessica Jones, Wolverine i Clint Barton (wiecie, ten drugi, mniej znany Hawkeye)!

Oto zbiorcze wydanie nominowanej do Nagrody Eisnera serii autorstwa Kelly Thompson, pisarki i scenarzystki znanej z takich tytułów jak ,,A-Force", ,,Jessica Jones", ,,Mr. & Mrs. X" czy ,,Uncanny X-Men". Rysunki stworzyli Leonardo Romero (,,Doktor Strange", ,,Shuri") oraz Michael Walsh (,,Czarny Młot/Liga Sprawiedliwości: Młot Sprawiedliwości"). Album zawiera zeszyty #1-16 serii ,,Hawkeye".

Informacje dodatkowe o Hawkeye. Kate Bishop:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-02-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

DO STRZELANIA POTRZEBA KOBIECEJ RĘKI

Przyznam, że trochę obawiałem się tego tomu „Hawakeye’a”, bo historia o bohaterach tej serii, jaką jego scenarzystka stworzyła na potrzeby minieventu „Pokolenia” była najsłabszym momentem całego tomu. Na szczęście zbiorczy album „Hawkeye: Kate Bishop” (szukajcie go w ofercie księgarni TaniaKsiazka) okazuje się całkiem przyjemną rozrywką spod szyldu superhero. I przy okazji godnie kontynuującą serię przejętą po znakomitych poprzednikach.

Kate Bishop to żeńska wersja Hawakeye’a – niesamowicie utalentowana łuczniczka, która równie celnie trafia swoich wrogów ripostami i ostrymi słowami, co strzałami. Do tej pory nosiło ją tu i tam, ale teraz w końcu powraca do Los Angeles, gdzie chce zając się pracą detektywa i założyć własną agencję. Nie jest jednak łatwo, bo nie dość, że brakuje jej i licencji, i pieniędzy, to jeszcze nawet do facetów nie ma szczęścia. Jakby tego było mało, jej pierwsze zlecenie okazuje się być podejrzanie łatwe, a na dodatek ktoś jej bliski może być zamieszany w spisek. Co tu właściwie się dzieje? Co stało się z jej matką? I co jeszcze na nią czeka?