Heart on fire

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-29
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367200110
Liczba stron: 395

Tom 1 cyklu Trylogia Fire

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Niegdyś przyjaciele, a potem… 

Nicole White i Nathaniel Wood, nigdy nie byli wrogami, a jednak walczyli ze sobą. A może tak naprawdę nie ze sobą, a z uczuciami, jakie się w nich tliły?

Ona to pozornie zwyczajna nastolatka, która stała przed wyborem studiów i planowała spędzić ostatni rok z przyjaciółmi w rodzinnym mieście Riverside. Odcięła się od przeszłości i wydarzeń, które kiedyś złamały jej serce. On był zwyczajnym chłopakiem, który miał dziewczynę, szczęśliwą rodzinę i plany na przyszłość. Wystarczyło jedno zdarzenie, by utracił to wszystko. Nikt nie przypuszczał, że pragnienie zemsty wypełniające serce i umysł Nathaniela, skrzyżuje ich drogi ponownie. A gdy to się już wydarzy, to cały ich świat stanie w płomieniach.

„Staliśmy się egoistami, pragnącymi więcej, a gdy zabraliśmy sobie już wszystko, zapłonęliśmy pożądaniem, którego nie dało się ugasić. Czuliśmy, jak brakło nam tchu, gdy tlen powoli się wypalał, a my bezsilnie obserwowaliśmy swój upadek. Patrzyliśmy, jak nasze uczucia obracały się w popiół, zakopując w swoim sercu ból, by przypominało cmentarz wspomnień. Bo na końcu tego wszystkiego, tylko one nam pozostały”.

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Heart on fire

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Heart on fire

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

 "Popełniłam błąd, wpuszczając go do swojego życia, jednak zapłaciłabym każdą cenę, by móc popełnić go jeszcze raz."

     Kochani! Co to jest za książka! Co to jest za historia! To istny rollercoaster emocjonalny! Poznanie historii Nicole White i Nathaniela Wooda to była niebywała przyjemność, choć mam wrażenie, że to jednak taka lektura dla młodszego pokolenia. Główni bohaterowie mają po 18 i 19 lat. Ja już zapomniałam, kiedy tyle lat miałam, choć jeszcze pamiętam, jak serducho szybciej biło, kiedy widziałam lub spotykałam chłopaków, którzy wtedy mi się podobali. Z Nicole w tej książce było podobnie. Uczucie, które w niej kiełkowało od dawna do przyjaciela jej starszego brata, w pewnym momencie miało szanse przeistoczyć się w coś więcej, ale... No właśnie ale resztę doczytajcie sami. Powiem tylko, że wtedy po prostu kontakt im się urwał na jakiś czas. A kiedy znów los ich połączył, to on dostał za zadanie pilnowania i ochrony Nicole, a on zbliżał się do niej coraz bliżej i coraz mocniej. Czuć było między nimi tę chemię, to przyciąganie. I choć oboje głośno twierdzili, że wręcz za sobą nie przepadają i że nigdy nic ich łączyć nie będzie, to i tak ciągle ich ku sobie los popychał. 

 


     "W tamtej chwili jeszcze nie wiedziałam, czy byłoby lepiej, jakby pewne sytuacje nigdy się nie wydarzyły, a może gdybym pewnych osób zwyczajnie nie spotkała na swojej drodze. Czasami przypadkowe czynniki, które w żaden sposób nie były przez nas zaplanowane, miały wpływ na całe życie. Nasze uczucia, decyzje i słowa, wypowiedziane pod wpływem silnych emocji i ulotnej chwili. Czy właśnie tym był los?"

 


     Mam wrażenie, że szczególnie ta główna para była mocno pogubiona w świecie dorosłych, ale też emocjonalnie byli pogubieni. Zapewne przez to, czego doświadczyli w tak krótkim życiu.  Nathaniel w ostatnim czasie sporo przeżył i sporo doświadczył złego. To go popchnęło do zemsty. Mówią, że cel uświęca środki. Ale u niego niestety tak to nie działało, bo nie przewidział, że się zakocha. Nicol natomiast brakowało takiej prawdziwej rodzicielskiej miłości. Miłość i wsparcie miała tylko w starszym bracie. Ale brat wyjechał na studia i ona jakoś dalej musiała funkcjonować. Do tego ciężko było jej przebywać w towarzystwie Nathaniela, kiedy serce jej rwało się ku niemu, ale widząc jego obojętność co do niej, próbowała chronić siebie będąc złośliwą, opryskliwą i wręcz momentami dziecinną. Dobrze, że miała swoich przyjaciół przy sobie i mogła zawsze liczyć na ich pomoc i wsparcie. Bo było kilka momentów, kiedy naprawdę potrzebowała pomocy. Zauważyłam, że Nicola chciała być dosyć samodzielna i w sumie to nie lubiła prosić o pomoc. I to też ją gubiło. Nicola i Nathaniel mogli by być świetną parą. Ale jest kilka rzeczy oraz osób, które stoją im na przeszkodzie. Dodatkowo oboje obrali metodę ranienia siebie, chcąc odtrącić tę drugą osobę od siebie. Do tego zbiegi okoliczności też im nie sprzyjały. A ciężko jest podjąć dobrą decyzję, kiedy ma się mętlik w głowie i w sercu, kiedy ból i rozpacz nami zawładną. Czy ta dwójka ma szansę na prawdziwą miłość? 

     Historia według mnie rewelacyjna! Blisko 400 stron historii wciskającej w fotel. Dodatkowo autorka naszykowała tutaj takie wstrząsy dla czytelnika, że aż głowa od tego boli, a momentami i serducho krwawiło. Może te takie szczeniackie trochę podchody Nicole i Nathaniela denerwowały mnie podczas czytania, ale byłam też zadowolona, że autorka tak a nie inaczej poprowadziła ich historię. Jednak jest kilka spraw, które popsuły mi radość z czytania. Po pierwsze jest dosyć sporo literówek, kilka zamian wyrazów w zdaniu oraz powtórzeń jakiegoś wyrazu. I to co mnie baaardzo zirytowało, to na dwóch stronach są niedokończone zdania!!! Zdanie się zaczyna i urywa ... 

" ... Był taki jak zawsze, ale to ja tego wieczoru byłem ..."

" ...Nauczyłem się zakładać maskę na twarz, bo tego wymagało życie, które ..."

Nie wiem dlaczego takiego czegoś nikt nie dopatrzył. Ale mnie to zirytowało! Niemniej, pomijając te minusy, muszę pochwalić autorkę. Książkę czyta się lekko, przyjemnie, emocje z niej aż buzują, to co tutaj się dzieje, przyspiesza bicie serca, ale i momentami wyciska łzy. Jest kilka gorących scen i jak dla mnie opisane są świetnie. Poza tym Black Hope porusza sporo trudnych tematów, jak: brak miłości rodzicielskiej, strata bliskiej osoby, gwałt,  uzależnienia od alkoholu, dragów, walk i wyścigów. Także o przyjaźni i tej cienkiej granicy, po przekroczeniu której można stracić przyjaciół. Są tutaj też tajemnice, które po ujrzeniu światła dziennego niekoniecznie spodobają się naszym bohaterom. Jest morze bólu, cierpienia, łez i ranienia się nawzajem. Ale bardzo, ale to bardzo chętnie przeczytałabym kolejny tom z przygodami tej dwójki, bo koniecznie muszę dowiedzieć się, co u nich dalej się wydarzyło i czy rozłąka to dobry pomysł?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA 

🔥"HEART ON FIRE"🔥


AUTOR: Black Hope 


WYDAWNICTWO: SPARK 


Na błędach uczymy się dopiero wtedy, gdy zaczynają boleć. Czy czasami ból to za mało, by wynieść odpowiednią lekcję? 


"Bo ciągle tu byłeś. Zawsze żyłeś gdzieś obok I nie potrafiłam się ciebie pozbyć. Byłeś jak mój cień, a jak pozbyć się własnego cienia?
Można jedynie wejść w mrok...."


"Heart on Fire" to historia przepełniona ogromem emocji, mrokiem,  który dosłownie wylewa się z kartek tej książki, wręcz są dostrzegalne.  Uczucia, emocje wręcz spalają się, skrajnymi, wyniszczającymi się odczuciami, przenikają się, mrok,  ból, rozczarowanie, złość, nienawiść, dezorientacja, walka z samym sobą, i uczucia, które ciężko nazwać. 
Pokusa, smak nieba i piekła, upadek. 
Dostajemy historię, która niepostrzeżenie, zbliża, zagłębia się, a sami bohaterowie nie mają szans, aby wczas zareagować i wpłynąć na bieg wydarzeń. 
Autorka stworzyła ciekawą, nietuzinkową fabułę, w której napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną. 
Dostajemy sporą garść, świetnych cytatów.
Autorka pokazuje, że gdy w sercach tli się ogień, żadne przeciwności, nie są w stanie zgasić płomieni. Płomieni, które pochłaniały wszystko, z czym się zetknęły. 
Poznajemy prawdę, która znikała wśród kłamstw, wychodzą na wierzch w nieoczekiwanym momencie. 


Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Nicole White i Nathaniela Wood, dzięki temu możemy poznać ich dokładniej, spojrzeć ich oczami na to co przygotowało dla nich życie, z jakimi emocjami walczą. 


Bohaterowie dobrze wykreowani, charakterni, 
 popełniają masę błędów, z których nie uczą się, a brną dalej w ogień, który w końcu ich spali. Dziwiłam się wyborami, że  brnęli, w coś wiedząc, że mogą się sparzyć. 
Obydwoje złamani, ale pomimo wszystko,  zniszczeń tworzyli spójną całość. Ich życie było grą i tylko od nich zależało, czy będą zwycięzcami, czy przegranymi. 
Nathaniel to postać, która grała złego chłopca, pragnącego zemsty, i dzięki temu wplatał się w niezłe bagno.
Z jednej strony rozumiałam jego postępowanie i jego wybory.
Nicole, niby zwykła nastolatka, przybiera  maski, radząc sobie na swój własny sposób z tym co dzieje się wokół niej. 
Nicola i Nathaniel walczyli ze sobą i uczuciami, które do siebie czuli. Grali w niebezpieczną grę uczuć, pożądania i czegoś, co ciągnęło ich do siebie. Sami nie zdawali sobie sprawy, po jak grząskim terenie stąpają, niszcząc się nawzajem. To, co działo się, wokół nich okazało się złudzeniem, a prawda okazała się potworem skrywającym się w mroku.
Ich relacja, można powiedzieć, że była dosyć skomplikowana. Między kłamstwami, grą, o której nie miała, pojęcia pomiędzy tą dwójką zaczyna coś się dziać, niestety ta gra niewiadomych zaprowadzić ich na skraj przepaści, z której nie ma wyjścia. 

 


"Czasami w naszym życiu coś zbliża się niepostrzeżenie, a my dostrzegamy to zbyt późno, by móc jeszcze zareagować i wpłynąć na bieg zdarzeń."

 


-Czy Nathaniel pozwoli jej upaść? 
-Co wydarzenia się w życiu Nicole, że będzie schodzić na samo dno. 
-Czego dowie się o swoim życiu?
-Czy Nicole ugrzęźnie w bagnie, w który wdepnęła? 
-Czy przyszłość jest im pisana? 
-Czy Nathaniel był, najgorszym co ją spotkało, czy wręcz przeciwnie? 

 


Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa. 


Polecam. 
 

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zobaczywczy książkę-jej grubość(niespełna 400stron) byłam zdezorientowana jej wielkością.
Moje obawy były niesłuszne,ponieważ książka stała się nieodkładalna!
Historia bohaterow to mieszanka wybuchowa.Porwała mnie od pierwszej strony swoją tajemniczością,świetnie wykreowanymi bohaterami z mocnymi charakterami oraz wydarzeniami,które połamały moje serce.
Ich destrukcyjny duet sprawił,że byłam oszołomiona wydarzeniami z ich życia i decyzjami,które podejmowali.

Emocje są na najwyższym poziomie raniąc nie tylko Nicolę i Nathaniela,ale także czytelnika!
Jestem ogromnie zaskoczona poznana historia.
Są niegrzeczni i szaleni w swoich decyzjach nie zastanawiając się nad konsekwencjami!
Autorka wspaniale opisała relacje rodzinne,które odbiegają od wzorowych.Poprzez brak zainteresowania rodziców dzieci żyją i bawią się swoim życiem😳A zaznana krzywda staje się punktem zapalnym do agresji i zemsty!!!

Mroczny świat książki pochłonął mnie całkowicie.Wcale nie chciałam kończyć jej czytać i przekonać się,że nie zawsze możemy mieć wszystko czego byśmy chcieli.

Koniecznie sięgnijcie po książkę.Gwarantuje,że na długo zostanie w waszej pamięci.
Będziecie razem ze mną czekać na kolejny tom serii❤🔥
Bo naprawdę warto

Link do opinii
Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-08-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“ Heart on Fire“


Lubicie książki z wątkiem hate-love? Ja bardzo. I w tej książce jest on bardzo wyrazisty. Debiutantka Black Hope imponująco wkroczyła w świat autorów, jej styl i taka tendencja do głębszych przemyśleń, załączania wręcz na każdym kroku wręcz sentencji , aforyzmów , przypadła mi do gustu .


Książka "Heart on Fire" to historia Nicole i Nathaniela. Znają się od lat, on przyjaźnił się z jej bratem, ona z jego siostrą. Od początku czuć, że ich też coś łączyło , coś ważnego , lecz teraz jest to niechęć, żal, rozczarowanie... Ale czy tylko ?


"Rozpętaliśmy piekło na ziemi i czekała na nas za to kara. Bo my nigdy nie powinniśmy się sobie zdarzyć..."


Taki fakt, jedno zdanie , które podsumowuje tę toksyczną znajomość. Uczucia jakie targają obojgiem równie mocno ich od siebie odpychają co przyciągają. Wciąż dochodzi do kłótni ale zarazem nie potrafią odwrócić się, odejść i skreślić siebie nawzajem. A łączy ich więcej niż myślą. Jedna zapomniana noc, dramat z przeszłości, tajemnice .


Autorka wykazała się tu talentem, pięknie operuje słowem i za to wielki plus. Stworzyła taki specyficzny romans niby mafijny, choć ta mafia jest niby ważna, a zarazem mało istotna. Trzeba przeczytać żeby zrozumieć , a nie chce oczywiście spojlerować . Ciężko się określić czytając czy kibicuje się im żeby jednak byli razem czy żeby świat ich rozdzielił dla ich własnego dobra. Sami się na to decydują i można odnieść wrażenie , że ta historia na koniec się zapętliła . Bo to już było, finał jest jakby powtórką wydarzeń z "w trakcie" tylko zmienia się strona decydująca o ich życiu , już nie razem. I zakończenie aż woła o ciąg dalszy.


To historia mroczna, emocjonująca lecz zdecydowanie nie romantyczna. Był moment, że byłam na granicy płaczu, a trudno mnie do niego doprowadzić, więc kolejny plus za granie na uczuciach czytelnika.


Do autorki nie mogę się doczepić prawie o nic, jak na debiut było bardzo fajnie. Co do wydawnictwa... Nie podoba mi się jak treść jest od góry do dołu strony chyba w celu zaoszczędzenia papieru. Nie jestem w stanie zliczyć ile książek za mną, ale tu po raz pierwszy podarłam stronę zwyczajnie ją przekręcając.... I o ile na to machnęła bym ręką to kilka razy zdarzyło się, że strona kończyła się urwanym w połowie zdaniem, a na kolejnej był już następny rozdział. Dlatego się pytam Wydawnictwo Spark , czytelnik ma się domyślać reszty ?


Niestety na takich gafach wydawnictwa traci autor. A tu dziewczyna zdecydowanie na to nie zasłużyła. Tak więc z mojej strony brawa dla autorki, cieszę się , że miałam okazję przeczytać Twoją książkę i czekam na ciąg dalszy. Mam nadzieję, że przy kolejnej książce nie będę miała takich zastrzeżeń do jakości jej wydania. Polecam ❤️

Link do opinii

Lubicie książki gdzie głównymi bohaterami są młodzi ludzie? To ta książka jest dla was. Nie jest to typowa książka, jakiej możemy się spodziewać bo opisie. Zaskoczy was nie tylko fabułą, która jest dość nietuzinkowa ale także bohaterami. Ta historia porwie was na dłużej...


Nicole to młoda dziewczyna, która kończy szkołę i planuje studia. Chce odciąć się od przeszłości i wydarzeń, które odcisnęły, a nie swój ślad. Pozornie typowa nastolatka, otoczona przyjaciółmi. Jedyną osobą, która jest dla niej bliska jest jej straszy brat, który wyjechał na studia, by odciąć się od rodziców głównie od ojca. Nicole ma też złamane serce.  Gdy w jej życiu ponownie pojawia się Nataniel w dziewczynie budzi się wola walki. Nie tylko z rodzcami ale także walczy z chłopakiem. Czy wyjaśnią sobie wszystko? Co ich poróżniło? 


Nathaniel to młody mężczyzna, który nie radzi sobie z traumą. Pragnie zemsty na osobie, która zniszczyła jego rodzinę. Czy pomści krzywdę siostry i śmierć ojca? Jest też zagubionym młodym człowiekiem. Otoczony przyjaciółmi a mimo to nie dopuszcza ich do końca do siebie. Nielegalne walki, praca dla pewnego człowiek, która nie należy także do legalnych.  Ma w sobie tyle nienawiści, że ciężko za nim nadążyć. Kim dla niego jest Nicole? Co łączy ja  i jej szefa?


Fabuła jest świetna. W książce mamy tyle emocji, tyle różnych zawirowań, nie wszystko jest jasne od początku. Autorka wprowadza nam szereg różnych postaci, początkowo możemy trochę się pogubić kto jest kim ale szybko tworzy się nam klarowna jasność całej paczki ludzi. Dodatkowo autorka świetnie nam buduje napięcie. Jest też dużo scen, które łamią nam serce. Tu nie ma landrynkowej historii. Kiedy już wszystko ułoży się w miarę logiczna całość autorka znowu namiesza. Dużym plusem są główni bohaterowie. Nicole to mocna dziewczyna, która w pewnym momencie nie poradziła sobie z tym wszystkim tak jak by chciała. Jej załamanie sprawia, że wszystko zmierza w złym kierunku. Czy się podźwignie? Nathaniel to człowiek zagadka. Nie jestem w stanie go rozszyfrować. Pozornie twardy i bezkompromisowy człowiek. Dla Nicole zrobi wszystko. By ja ochronić rani ją. Oboje to mieszanka wybuchowa. Nie potrafią przestać walczyć nie tylko ze soba ale i także ze swoimi uczuciami. 


Książka napisana z dwóch perspektyw Nicole i Nathaniela. Uwielbiam takie ksiązki ale ta jest dzięki temu jeszcze lepsza. Ich pokręcony tok myślenia sprawia, że ta dójka pasuje do siebie jak ulał. Oboje naznaczeni przeszłością z bliznami nie tylko na duszy ale i ciele Dodatkowym plusem są przepychanki słowne między pozostałymi bohaterami. Takie małe odskocznie od całości. Końcówka książki to dramatyczne chwile. Zakończenie niespodziewane i intrygujące. Już się nie mogę doczekać kolejnego tomu. Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-07-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

 Emocje, skrajne, odurzające, uzależniające niczym silny narkotyk! Black Hope pod postacią przejmującej opowieści funduje swoim czytelnikom nieopisane katusze, które doszczędnie wyniszczają. Bezsprzecznie, "Heart on Fire" jest odurzającą historią, jaka zarazem zniewala, trzyma w nieopisanym napięciu, jak i torpeduje lawiną obezwładniających emocji. To jedna z tych lektur, które zajmują w sercu szczególne miejsce i pozostają w pamięci już na zawsze!

 

Pisarka włada zajmującym, plastycznym piórem, dzięki czemu poznawana historia angażuje czytelnika nadzwyczaj silnie. Czuje się on niemal jak naoczny świadek, kibicuje postaciom całym sercem, choć zdaje sobie sprawę, że każda ich decyzja może przynieść tragiczne konsekwencje, zwłaszcza, że życie w niczym nie przypomina kolorowej bajki. W tej opowieści niczego, a co ciekawsze, nikogo, nie można być pewnym, dzięki czemu pochłania się ją z wypiekami na twarzy, przewracając kartki w absolutnym transie. Kolejne sekrety, niedomówienia, a przede wszystkim odurzające, potężne uczucie, nad którym nie sposób zapanować, nawet gdy zaczyna ściągać naszych bohaterów na samo dno. Tak, to zdecydowanie lektura, o której niełatwo będzie zapomnieć!

 

Wszyscy nakreśleni bohaterowie są autentyczni, wyraziści, ujmujący. To zdecydowanie osoby brutalnie pokrzywdzone przez los, starające się odnaleźć w tej paskudnej rzeczywistości. Nie jest to zadanie łatwe, życie rzuca pod ich nogi kolejne kłody, daje namiastkę szczęścia, by po chwili brutalnie to odebrać. Prześladujące ich demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć ani na sekundę, wracają, by zrujnować wszystko, co dotychczas udało im się zbudować. Bardzo przywiązałam się do postaci nakreślonych przez Black Hope, kibicowałam im gorliwie, cierpiałam razem z nimi, płakałam, i tak jak oni stopniowo traciłam nadzieję, że wszystko się ułoży, a miłość pokona wszelkie przeszkody... Czy uczucie może okazać się przekleństwem?

 

 

,,Heart on Fire" to jedna z tych pozycji, które bez litości miażdżą emocjonalnie. Przygotujcie się na nieopisaną dawkę przeszywających, niszczących emocji, jakie zawładną waszą duszą na bardzo długo! Polecam całym sercem!

Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2022-07-11, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,

Nie jest to kolejny lekki, nastoletni romans. W tej książce znajduje się miłość, ból, zemsta, nienawiść, uzależnienie. Porządny miks uczuć których doświadczamy na każdej stronie. 

 

Nicole i Nathaniel niegdyś przyjaciele, po pewnym wydarzeniu odsuwają się od siebie. Po prawie roku spotykają się na "imprezie". I choć tą dwójkę ciągnie do siebie to żadne nie chce tego przyznać i sądzą że to przyciąganie jest destrukcyjne i dla Nich jak i dla innych osób. 

 

Nastoletnie rozterki w dość nieciekawym środowisku. Mamy tu szemrane walki w podziemiu które toczą się na śmierć i życie. Są również porachunki gangsterskie. 

Z drugiej strony nastoletnia miłość pełna bólu. Miłość której nie powinno być. Można nawet powiedzieć że miłość zakazana. 

 

----

Droga autorko, prośba taka - albo pisz nazwiskami albo imionami bo pisanie raz a raz tak o bohaterach drugoplanowych wprowadza zamęt i nie raz musiałam się zastanawiać o kim mowa. I kiedy kolejna część bo to zakończenie... Yhh... Nie tak sobie wyobrażałam. 

-----

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy