Heart on fire

RECENZJA

🔥"HEART ON FIRE"🔥

AUTOR: Black Hope

WYDAWNICTWO: SPARK

Na błędach uczymy się dopiero wtedy, gdy zaczynają boleć. Czy czasami ból to za mało, by wynieść odpowiednią lekcję?

"Bo ciągle tu byłeś. Zawsze żyłeś gdzieś obok I nie potrafiłam się ciebie pozbyć. Byłeś jak mój cień, a jak pozbyć się własnego cienia?
Można jedynie wejść w mrok...."

"Heart on Fire" to historia przepełniona ogromem emocji, mrokiem,  który dosłownie wylewa się z kartek tej książki, wręcz są dostrzegalne.  Uczucia, emocje wręcz spalają się, skrajnymi, wyniszczającymi się odczuciami, przenikają się, mrok,  ból, rozczarowanie, złość, nienawiść, dezorientacja, walka z samym sobą, i uczucia, które ciężko nazwać.
Pokusa, smak nieba i piekła, upadek.
Dostajemy historię, która niepostrzeżenie, zbliża, zagłębia się, a sami bohaterowie nie mają szans, aby wczas zareagować i wpłynąć na bieg wydarzeń.
Autorka stworzyła ciekawą, nietuzinkową fabułę, w której napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną.
Dostajemy sporą garść, świetnych cytatów.
Autorka pokazuje, że gdy w sercach tli się ogień, żadne przeciwności, nie są w stanie zgasić płomieni. Płomieni, które pochłaniały wszystko, z czym się zetknęły.
Poznajemy prawdę, która znikała wśród kłamstw, wychodzą na wierzch w nieoczekiwanym momencie.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Nicole White i Nathaniela Wood, dzięki temu możemy poznać ich dokładniej, spojrzeć ich oczami na to co przygotowało dla nich życie, z jakimi emocjami walczą.

Bohaterowie dobrze wykreowani, charakterni,
 popełniają masę błędów, z których nie uczą się, a brną dalej w ogień, który w końcu ich spali. Dziwiłam się wyborami, że  brnęli, w coś wiedząc, że mogą się sparzyć.
Obydwoje złamani, ale pomimo wszystko,  zniszczeń tworzyli spójną całość. Ich życie było grą i tylko od nich zależało, czy będą zwycięzcami, czy przegranymi.
Nathaniel to postać, która grała złego chłopca, pragnącego zemsty, i dzięki temu wplatał się w niezłe bagno.
Z jednej strony rozumiałam jego postępowanie i jego wybory.
Nicole, niby zwykła nastolatka, przybiera  maski, radząc sobie na swój własny sposób z tym co dzieje się wokół niej.
Nicola i Nathaniel walczyli ze sobą i uczuciami, które do siebie czuli. Grali w niebezpieczną grę uczuć, pożądania i czegoś, co ciągnęło ich do siebie. Sami nie zdawali sobie sprawy, po jak grząskim terenie stąpają, niszcząc się nawzajem. To, co działo się, wokół nich okazało się złudzeniem, a prawda okazała się potworem skrywającym się w mroku.
Ich relacja, można powiedzieć, że była dosyć skomplikowana. Między kłamstwami, grą, o której nie miała, pojęcia pomiędzy tą dwójką zaczyna coś się dziać, niestety ta gra niewiadomych zaprowadzić ich na skraj przepaści, z której nie ma wyjścia.

"Czasami w naszym życiu coś zbliża się niepostrzeżenie, a my dostrzegamy to zbyt późno, by móc jeszcze zareagować i wpłynąć na bieg zdarzeń."

-Czy Nathaniel pozwoli jej upaść?
-Co wydarzenia się w życiu Nicole, że będzie schodzić na samo dno.
-Czego dowie się o swoim życiu?
-Czy Nicole ugrzęźnie w bagnie, w który wdepnęła?
-Czy przyszłość jest im pisana?
-Czy Nathaniel był, najgorszym co ją spotkało, czy wręcz przeciwnie?

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Heart on fire:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-29
ISBN: 9788367200110
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Tagi: romans literatura obyczajowa

Zobacz opinie o książce Heart on fire

Kup książkę Heart on fire

Opowieści o kolorach