Heartbreak boys

Chłopaki też płaczą...

Jack to kolorowy ptak, wszędzie go pełno, błyszczy w każdym towarzystwie. Nate jest całkowitym przeciwieństwem Jacka. Wycofany, nieśmiały, twierdzi, że dziwnie zachowuje się w sytuacjach towarzyskich.

Na początku wakacji Jack i Nate zostają singlami, gdy ich eks, Dylan i Tariq, rozpoczynają nowy związek. Najgorsze jest jednak to, że ich byli publikują zdjęcia w mediach społecznościowych, pokazując całemu światu, jak wspaniałe jest ich nowe wspólne życie! Ale Jack i Nate nie dadzą się upokorzyć! Postanawiają stworzyć własną rolkę, by pokazać, że w podróży po Anglii bawią się jeszcze lepiej. Jednak udawanie, że to najcudowniejsze w historii lato, okazuje się o wiele trudniejsze... Między przygnębiającymi motelami przy autostradzie i obrzydliwymi kempingami, dzieje się coś naprawdę epickiego: Jack i Nate uczą się, jak pokochać na nowo.

"Heartbreak boys" to komedia romantyczna o złamanych sercach, wpadkach w mediach społecznościowych i nauce bycia szczęśliwym takim, jakim się jest.

Informacje dodatkowe o Heartbreak boys:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Heartbreak Boys

Kup książkę Heartbreak boys

Heartbreak boys - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-06-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Heartbreak boys” to książka o skomplikowanej relacji (kocham to określenie) dwojga nastolatków. Wspólna wakacyjna podróż, która zmienia wszystko i pozwala uporządkować emocje i uspokoić burzę hormonów. Pierwsze niewinne pocałunki i słowa czułości wypowiadane z nadzieją na ich odwzajemnienie. Brzmi słodko i romantycznie, prawda?

Do książki podeszłam z niezwykłą ciekawością, ale jednocześnie z dużą rezerwą. Zagraniczny, nieznany mi autor, miła dla oka okładka, modna w ostatnim czasie tematyka odmienności płciowej, a to wszystko przybrane w anglojęzyczny tytuł. Wydawać by się mogło, że ta książka zawiera w sobie wszystko to, co może zadowolić współczesnego, bardzo wymagającego czytelnika. Nastoletnia miłość, codzienność w blasku social mediów, trudności czasu dorastania i dramatyzm problemów, które dla osoby dorosłej wydają się nic nie znaczące, a dla nastolatka są w danym momencie najważniejsze na świecie.

Czy mnie także zadowoliła? Niekoniecznie. Żebyście nie posądzili mnie o homofobię, załóżmy więc, że książka opowiada o dwójce hetero nastolatków. Tak czy siak, nadal jest tak sobie. Dialogi są na dość przeciętnym poziomie, a to one przeważają w książce, a cała historia snuje się powoli. Okładka jest urocza i na pewno zostanie w mojej pamięci na dłużej. Nie obiecuję, że książka również. Zabrakło mi w niej czegoś, co rozpaliłoby moje zmysły i serce i pochłonęło całkowicie. Nie byłam w stanie wczuć się tak do końca w sytuację chłopaków. Moim zdaniem historia nie wyróżniała się niczym szczególnym. Przyjemnie mi się czytało książkę i to w zasadzie tyle, co mogę o niej powiedzieć.

Uważam również, że osoby dorosłe mogą mieć problemy ze zrozumieniem zachowania głównych bohaterów, dla których nastoletnia miłość, poklask w social mediach i problemy szkolne są całym światem.
Według mnie tego typu literatura skierowana jest jedynie do wąskiego grona odbiorców – nastolatków i młodzieży bezpośrednio zainteresowanych tematyką. Książka oswaja z problematyką odmienności seksualnej i bardzo dobrze, że to robi. Warto o tym rozmawiać, nie wolno udawać, że wszyscy jesteśmy i musimy być tacy sami, myśleć tak samo i pragnąć tego samego. Dlatego warto do tak delikatnych tematów podchodzić w sposób wyważony i spokojny, czyli jak to robi autor książki. Jeśli więc interesuje was tematyka związków homoseksualnych, to jak najbardziej warto zwrócić uwagę na tę pozycję książkową.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @books4ya

Noah po prostu jest
Simon James Green0
Okładka ksiązki - Noah po prostu jest

Biedny Noah! Jego ojciec zniknął wiele lat temu, matka występuje na scenie jako imitatorka Beyoncé, wprawiając go w zażenowanie, a jego ukochana...

(Nie)zapomniana impreza
Simon James Green0
Okładka ksiązki - (Nie)zapomniana impreza

Wydarzenia opisane w tej książce do zwyczajnych na pewno nie należą! Kiedy Otis obudził się po imprezie urodzinowej z nocowaniem u kolegi Rocco Rococo...