Historia bez cenzury. I straszno, i śmieszno - PRL

Tom 5 cyklu Historia bez cenzury

I śmieszno, i straszno, czyli PRL bez cenzury.

OSTRZEŻENIE!

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe.

Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania... chociaż pewnie będziesz żałować.

Historia bez Cenzury powraca! Jeśli myślicie, że rozładowana bateria w smartfonie to problem, przeczytajcie, jak hardcore'owo mieli Wasi rodzice!

Komuniści mówili im, co mają robić i myśleć. Co więc robili? No właśnie, i tak nie było nic do roboty. Na wakacje nie wyjedziesz, jeśli tata nie wylosował talonu, by móc kupić malucha. W domu nuda - dwa kanały w telewizji i na każdym kłamią. Czasem bajka - o misiach, zającach, Rumcajsach, no błagam! Na ulicach agenci SB i milicja z pałami. Kolejki po wszystko, a w sklepach pusto.

To o co chodzi?! Czemu tak wiele osób wspomina Polskę Ludową z łezką w oku?!
Przeczytaj, to zrozumiesz.

ISBN: 978-83-240-7860-8

Tagi: historyczne

Kup książkę Historia bez cenzury. I straszno, i śmieszno - PRL

Historia bez cenzury. I straszno, i śmieszno - PRL - opinie o książce

Kolejna świetna pozycja Pana Wojtka, choć czasy już nie tak odległe i nie tak ciekawe jak średniowiecze ale mimo wszystko czyta się bardzo przyjemnie.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Piąta część Historii bez cenzury podobała mi się mniej niż poprzednie. Może dlatego, że nie przepadam za okresem PRL, a poza tym autor raczej niczym mnie w niej nie zaskoczył. Rozdział o sporcie przekartkowałam, bo mało mnie interesują sukcesy polskich sportowców w boksie, kolarstwie, czy szermierce. Również rozdział o motoryzacji nie zainteresował mnie, a także o popkulturze (wszystko to już było opowiadane wiele razy). Znalazły się w tym dziele jednak tematy, które mnie zaciekawiły, a mianowicie o służbach (UB, SB i MO), a także o seryjnych mordercach w PRL, którzy pomysłowością mogliby zawstydzić współczesnych psychopatów.
Książka raczej dla młodych czytelników, bądź osób, których wiedza o PRL jest zerowa, bądź niewielka. Ja się trochę wynudziłam. Za to polecam poprzednie części.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2021-11-18, Przeczytałem,
Historia bez cenzury 4, wyd 2022
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia bez cenzury 4, wyd 2022

Zakute łby, publiczne egzekucje, tortury, Wikingowie i krucjaty. Nie musisz chodzić do szkoły, ale możesz paść ofiarą epidemii. Albo porwą cię Tatarzy...

Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki
Wojciech Drewniak0
Okładka ksiązki - Historia bez cenzury. Średniowiecze bez trzymanki

Zakute łby, publiczne egzekucje, tortury, Wikingowie i krucjaty  Nie musisz chodzić do szkoły, ale możesz paść ofiarą epidemii. Albo porwą cię Tatarzy...