Historia komunizmu na świecie. Ofiary

Tom 2 cyklu Historia komunizmu na świecie

Budząca dreszcz opowieść o twórcach, piewcach i zwolennikach systemu totalitarnego. O tysiącach katów i milionach ofiar.

Książka, która przejdzie do historii.

,,Le Figaro littéraire"

W monumentalnym i fascynującym śledztwie historycznym francuski dziennikarz Thierry Wolton przekonuje, że żelazna ręka systemu, rzekomo prowadzącego do szczęścia uwiodła i zaślepiła dużą część intelektualistów. Spowodowała więcej szkód i pochłonęła więcej ofiar niż wszelkie doktryny, w jakie ludzie wierzyli od najdawniejszych czasów.

W drugim tomie trylogii autor opisuje dzieje komunizmu z perspektywy ofiar. Czy ta gigantyczna tragedia ludzka jest konsekwencją niefortunnych okoliczności, czy świadomej polityki? Bez względu na geografię, historię, kulturę krajów, w których zwyciężył komunizm, identyczne metody prowadziły do tych samych tragicznych rezultatów. To nie okoliczności przypieczętowały los zainteresowanych narodów, ale zastosowanie jednakowej polityki, bez względu na narodowe uwarunkowania. Dziesiątki milionów ludzi były więzione, torturowane, głodzone i deportowane.

Autor pisze o komunizmie z nowej perspektywy: od rewolucji październikowej po rewolucję kulturalną w Chinach, od kolektywizacji po przymusową industrializację, od upadku ekonomicznego po cenzurowanie kultury od codziennego terroru po obozy koncentracyjne.

Monumentalna summa o światowej historii ideologii komunistycznej.

,,Le Point

Informacje dodatkowe o Historia komunizmu na świecie. Ofiary:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2022-04-06
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Une histoire mondiale du communisme, Tome 2, Quand meurt le choeur : Les victimes

Tagi: Ludobójstwo i czystki etniczne bóg

Kup książkę Historia komunizmu na świecie. Ofiary

Historia komunizmu na świecie. Kaci
Thierry Wolton0
Okładka ksiązki - Historia komunizmu na świecie. Kaci

Kompletna trzytomowa historia dziejów komunizmu światowego - ideologii, która opanowała umysły milionów ludzi. Trylogia totalna. Budząca...