Historia porządnej rodziny

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-09-11
Tytuł oryginału: Storia di una famiglia perbene

Pozycja obowiązkowa dla czytelników, którzy pokochali Genialną przyjaciółkę Eleny Ferrante.

Włochy, lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Życie w najstarszej dzielnicy Bari toczy się między białymi domami, w labiryncie ulic, pośród radosnych krzyków dzieci, zapachu suszącej się pościeli i aromatycznej woni sosu pomidorowego. Maria wychowuje się wraz dwójką starszych braci, Giuseppem i Vincenzem. Jest dziewczynką o drobnej budowie ciała i ciemnej karnacji, a cechą szczególną są nietypowe rysy, które sprawiają, że wyróżnia się spośród rówieśniczek. Ze względu na niepokorny i buntowniczy charakter otrzymała przydomek Malacarne, ladaco. Żyje w miejscu, gdzie czas się zatrzymał, w dzielnicy, w której króluje wszechobecna przemoc. Jedynym stałym punktem jest Michele, pochodzący z ubogiej i cieszącej się w starym Bari złą sławą rodziny. Przyjaźń między tą dwójką, pomimo wrogości dzielącej obie rodziny i kłód rzucanych pod nogi przez życie, umacnia się z biegiem lat. Aż w końcu silne i zarazem niemalże braterskie uczucie przeradza się z miłość. W miłość niemożliwą, która ochroni przed żalem wobec reszty świata i przed otaczającym rozpadem.

W najstarszej i najbiedniejszej dzielnicy Bari rodzi się nieoczekiwana przyjaźń, jak kwiat na spalonej słońcem ziemi. Miłość, która budzi sprzeciw, ale która potrafi się mu oprzeć.

,,Realia poza czasem. Surowy, sugestywny i czarujący styl. Dramatyczny opis gorzkiej rzeczywistości włoskiego Południa, rodem z neorealistycznych obrazów filmowych". Corriere della Sera

,,Rosa Ventrella to Ferrante z Bari". La Gazzetta del Mezzogiorno

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Historia porządnej rodziny

Opinie o książce - Historia porządnej rodziny

Ogród oleandrów
Rosa Ventrella0
Okładka ksiązki - Ogród oleandrów

Przepełniona zapachem włoskich ziół i kwiatów saga rodzinna o czterech wyjątkowych i silnych kobietach. Powieść IL GIARDINO DEGLI OLEANDRI (Ogród oleandrów)...

W głębi lasu
Harlan Coben