Historie Biblijne dla starszych dzieci

Wydawnictwo: Szaron
Data wydania: 2014-11-03
ISBN: 978-83-63271-34-3

Dołącz do słynnej powieściopisarki Francine Rivers oraz jej córki, Shannon Rivers Coibion, które w niezwykły sposób ożywiają historie zawarte w Biblii.

Dzięki pracy utalentowanej matki i córki powstały opowieści biblijne, którymi będziesz chcieć się dzielić ze starszymi dziećmi.
Spotkaj trzydzieści ważnych postaci ze Starego oraz Nowego Testamentu. Niektóre z nich, takie jak Abraham i Paweł, są nam dobrze znane; inne, jak Amos czy Pryscylla, pozostają niedocenione.
Te opowieści przyciągną serca i myśli dzieci. Dzięki kartom „Czasu wzrostu” dzieci zamienią naukę płynącą z każdej historii w praktyczne działanie, dzięki czemu zaczną już teraz żyć dla Boga!

W dzisiejszych czasach dzieci oraz wnuki codziennie muszą stawiać czoła sytuacjom, które rzucają wyzwania ich wierze, moralności oraz sposobowi myślenia. Nauczenie ich, co mają myśleć, nie przygotuje ich na spotkanie ze świeckim światopoglądem. Nauczenie ich, jak myśleć, dochodzić do wniosków oraz stosować Bożą prawdę w życiu, da im lepsze podwaliny do życia w tym świecie, ale nie bycia jego częścią.

Tak więc z ogromną ekscytacją przedstawiamy Tobie oraz Twojej rodzinie ten zbiór historii i kart zatytułowanych „Czas wzrostu”.

Książka ta jest przygodą rodzinną, podczas której dzieci z rodzicami mogą rozmawiać o prawdzie przedstawionej w Piśmie Świętym, dzieląc się życiowymi doświadczeniami oraz Bożą mocą, która zmienia życie. A co najważniejsze, dzieci nauczą się tego, w jaki sposób nauczanie o Bogu można zastosować na co dzień, w praktyce.

Każda opowieść napisana jest z punktu widzenia jednej osoby. W kilku przypadkach historia dotyczy tej samej sytuacji, ale patrzymy na nią z różnych perspektyw.

Kup książkę Historie Biblijne dla starszych dzieci

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2014-12-27, Przeczytałam,
Dwie autorki wspólnie z ilustratorką i wydawczynią podjęły się niełatwego zadania przekładu czasem bardzo trudnych biblijnych historii na język zrozumiały dla dzieci. Skupiły się przede wszystkim na postaciach ze Starego Testamentu, starając się stworzyć przekonujące opowieści, zrozumiałe dla współczesnych dzieci. Z Nowego Testamentu przybliżono w zasadzie tylko te najbardziej popularne historie. Wiele scen i sytuacji wymagało jednak dodatkowych wyjaśnień, wynikających z zupełnie innych warunków historyczno-obyczajowych. Współczesnym dzieciom z pewnością trudno przyjąć do wiadomości, że ojciec mógłby złożyć w ofierze Bogu własnego syna czy mieć dziecko z inną kobietą tylko dlatego, że nie mógł z własną żoną. Biblia nie jest łatwą księgą, dzieje się w niej wiele złego: ludzie są kamieniowani, pozostawiani na pustyni, by zmarli, dzieci są wypędzane, dorośli - upokarzani. Przedstawienie tych opowieści dzieciom w wersji dla nich do przyjęcia jest zadaniem karkołomnym. Wymaga olbrzymiej wiedzy biblijnej, taktu, ale i szacunku dla wersji pierwotnej, by nie uczynić z niej disneyowskiej opowiastki.   Autorki swoją książkę poświęciły kolejnym postaciom, głównie kobietom. Niektóre są bardziej, inne mniej znane, ale dzięki współczesnemu językowi czytelnik zaczyna lepiej rozumieć powiązania między nimi i motywy, jakimi się kierują. Po każdej opowieści znajduje się też część ...

Opinie o książce - Historie Biblijne dla starszych dzieci

Avatar użytkownika - ksiazkowa-fantaz