Historie nieoczywiste

Ocena: 6 (1 głosów)

Nie. W tej książce nie znajdziecie duchów dzwoniących łańcuchami i zjaw załamujących ręce. Nie będzie opowieści o poltergeistach i wampirach. Nie spotkacie żadnego ze straszydeł, za jakie dzieciaki lubią się przebierać w Halloween. Ale ta książka sprawi, że już nigdy spokojnie nie pojedziecie pociągiem i zaczniecie odnosić się do starszych ludzi z szacunkiem. Przekonacie się, że lis-chytrusek, bohater bajek, jest kimś całkowicie innym i że światła, które czasami oglądacie w nocy nie są tak po prostu zwyczajnymi światłami. Nie chciałam Was straszyć. Po prostu dzielę się kilkoma historiami, które nie mają żadnego logicznego wyjaśnienia. Opowiadam o czymś, co nie miało prawa się zdarzyć, a jednak się wydarzyło. I dodatkowo – każde z miejsc, o których opowiada ta książka – istnieje naprawdę. Wystarczy tylko spojrzeć na mapę...A wtedy po plecach przebiegnie Wam dreszcz.

Autorka

Informacje dodatkowe o Historie nieoczywiste:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-02-13
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788367498272
Liczba stron: 312
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Historie nieoczywiste

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Historie nieoczywiste - opinie o książce

W książce znajdziemy dziesięć opowiadań. Każde jest inne, każde ciekawe, wciągające, wywołujące nutkę strachu. Autorka sprawiła, że przenosimy się z bohaterami w różne miejsca, które naprawdę istnieją, odkrywamy tajemnice, sekrety, poznajemy przeszłość i wiele więcej. W każdym opowiadaniu jest moment, w którym mamy gęsią skórkę i zastanawiamy się jak, to jest możliwe.

Skierowana jest do młodzieży i moim zdaniem książka będzie dla tej grupy odpowiednia. Moja nastoletnia córka z dużą ciekawością śledziła każdą opowieść, a później stwierdziła, że chociaż nie ma tu magii, coś magicznego jest w tych historiach. Zdecydowanie jej przypadły do gustu, a lekkość, z jaką zostały napisane, sprawiła, że czytało się je naprawdę szybko.
Według Amelki zdecydowanie plusem opowieści jest to, że nie do końca wszystko zostaje powiedziane. To sprawia, że można snuć teorie, włączyć własną wyobraźnię, że nie zapomina się o nich zaraz po odłożeniu książki. Kolejną zaletą jest fakt, że miejsca, o których mowa nie są wymyślone, a istnieją naprawdę. Dzięki książce zaczęła o nich trochę więcej i część z nich pragnie zwiedzić.

Bohaterami są dzieci, które są dość ciekawe, realistyczne i śmiało, można się z nimi utożsamiać.

„Historie nieoczywiste” to książka z dziesięcioma opowieściami, które spodobały się mojej nastoletniej córce. My z przyjemnością polecamy młodzieży lubiących czytać pozycje z nutką strachu.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Inne książki autora
Życie motyli
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Życie motyli

Pierwsza kobieca powieść rozwojowa! Powiadają, że życie pisze najlepsze historie. Tylko dlaczego niektóre są pasjonujące, a inne... po prostu nudne...

Lato na Rodos
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Lato na Rodos

Nagroda główna w 5. Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Turet wymachuje rękami i zaczyna każde...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy