Historie wyciągnięte z kapelusza

Stary cylinder i podróże w czasie

Lilka i Antoś spędzają wakacje w dworku ciotki Matyldy – ciepłej starszej pani, która była niegdyś operową śpiewaczką. Dziewczynka uwielbia przebierać się w jej stare suknie, dlatego chętnie odwiedza garderobiany pokój na piętrze. Pewnego dnia ciocia pokazuje jej tajemniczy cylinder
swojego dziadka. Lilka odkrywa, że jest on nie tylko pamiątkowym elementem garderoby, ale ma wyjątkowe właściwości. Za jego przyczyną można przenosić się w czasie. Swoim odkryciem dziewczynka dzieli się z bratem. Dzięki temu obydwoje, choć nie zawsze razem, podróżują do przeszłości. Trafiają na bal odbywający się na królewskim dworze, do starego kina, w którym wyświetlany jest niemy film, na jeden z pierwszych meczów piłki nożnej, na komplety tajnego nauczania, a nawet do pracowni
malarskiej samego mistrza Picassa! Każda wyprawa jest dla Lilki i Antka
niespodzianką, choć zawsze ma związek z tym, co przeżywają w świecie realnym. Spotkania z przeszłością pokazują im pewien wycinek minionych zdarzeń, co jest dla nich niezwykłym odkryciem. Czasem przeżycia są na tyle pouczające, że po powrocie do rzeczywistości bohaterowie potrafią lepiej poradzić sobie z sytuacjami, z którymi wcześniej nie potrafili się zmierzyć.

Opowieści z innej bajki

Historie wyciągnięte z kapelusza, to druga część przygód Lilki i Antosia znanych z "Historii zamiecionych pod dywan". W skład zbioru wchodzą powiązane ze sobą opowieści, które bawią i zaciekawiają. Tym razem Agnieszka Zimnowodzka i Małgorzata Kwapińska zabierają małych czytelników w niezwykłą podróż, która może stać się okazją do inspirujących przemyśleń. Książka oczarowuje niezwykłą fabułą oraz ekspresyjnymi, dynamicznymi ilustracjami. Pełne ciepła i humoru rysunki, tworzą niezwykłą atmosferę tej historii.

Całość pięknie wydana – w dużym formacie i twardej oprawie – z dbałością o szczegóły sprawia, że jest to pozycja, która może być wspaniałym podarunkiem dla dziecka.

Informacje dodatkowe o Historie wyciągnięte z kapelusza:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kocur Bury
Data wydania: 2018-05-23
ISBN: 978-83-65530-18-9
Ilustracje:Małgorzata Kwapińska

Kup książkę Historie wyciągnięte z kapelusza

Historie wyciągnięte z kapelusza - opinie o książce

Bardzo lubię wydawnictwo Kocur Bury i bardzo lubię książki z tej serii. Pierwsze czytałam Historie zamiecione pod dywan. Piękna szata graficzna, ciekawy pomysł na opowiedzenie historii. W tej książce przyczułkiem do opowieści jest założenie na głowę kapelusza, który przenosi do odległej historii. Sama formuła sprawia, że dzieci są zaciekawione co będzie dalej. Książka jest bardzo dobrze napisana, czyta się ją z przyjemnością. Dla starszych przedszkolaków lub młodszych uczniów, ponieważ nie jest to prosta bajkowa fabuła. Chętnie przeczytam kolejne części, bo sprawiły mi mnóstwo przyjemności, a i mojej kilkulatce też :)

Kłamczusiaki
Agnieszka Zimnowodzka0
Okładka ksiązki - Kłamczusiaki

Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. W tej książeczce bohaterami są Kłamczusiaki. Kłamać można jak z nut, ale kłamstwo ma krótkie nogi...

Bałaganiaki
Agnieszka Zimnowodzka0
Okładka ksiązki - Bałaganiaki

Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. Tym razem podejrzymy Bałaganiaki. Jeśli chcesz poznać różne stopnie bałaganu i dowiedzieć się, jak...