Hold My Hand

Abby to próżna i zepsuta nastolatka, dla której nie istniało słowo moralność.Los za jej złe uczynki postanowił ukarać i podczas wypadku w szkole, umiera.Chcąc trafić do nieba musi spełnić postawione jej warunki, a na pokutę ma jedynie trzydzieści dni.Nad dopełnieniem ich czuwa Zack, jej osobisty Anioł Śmierci. Mimo początkowych niechęci, buntu, wręcz drwin z warunków postanawia spróbować spełnić je.Czy podoła zadaniom?Czy trzydzieści dni wystarczy na zmianę siebie i swoich zachowań?Oraz co połączy niesforną nastolatkę i zbuntowanego Anioła Śmierci?

Prezenty dla dzieci i młodzieży

Informacje dodatkowe o Hold My Hand:

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-01-18, Przeczytałam,

Lubicie czytać fantastykę?
Dla mnie jest to gatunek w którym odnajduje coraz więcej ciekawych elementów sprawiających,że z przyjemnością po niego sięgam

Miałam duże oczekiwania wobec tej powieści.
Po jej przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczona przeprowadzona fabułą oraz bohaterami z którymi nuda nie grozi.
Abby jest dziewczyną,która początkowo nie polubiłam.Chamskie zachowanie,bezczelność i sposób traktowania innych opiewa na pogardę.
Strata życia zmienia jej myślenie…

„…krzywdziłam tych,którzy potencjalnie mogli być dla mnie ważni.Jak moi rodzice,od których nauczyłam się,że my,Langdonowie,jesteśmy najlepsi,traktowałam ludzi z góry”

Powieść jest bardzo ucząca historią,która pokazuje młodzież,która bawi się nie licząc kosztów i konsekwencji.Nie potrafią zrobić nic dla innych,ponieważ jest to dla nich poniżające.

To także spojrzenie na życie po życiu w którym musimy liczyć na konsekwencje swojego życia i zachowanie wobec ludzi.

Mogę was zapewnić,że wielokrotnie książka zaskakuje rozwijającą się akcją,zmianą wydarzeń i rzeczy niemożliwych.W fantasy dzieją się niezwykłe rzeczy i to bardzo mi się podobało.Dodając do tej historii walkę o miłość to napięcie wzrasta.

Jestem zachwycona przeczytaną historię Abby i Zacka.Jest nieprzewidywalnie,dynamicznie oraz magicznie.Koniecznie powinniście przeczytać książkę.
Z całego serca wam ją polecam

Jest to moja pierwsza książka tego wydawnictwa i tej autorki i już na wstępnie muszę napisać, że była to fantastyczna przygoda! Książka mimo iż na początku niestety nie wciągnęła mnie i tak naprawdę przez dwa rozdziały męczyłam się, to... cieszę się, że nie rzuciłam jej gdzieś w kąt, bo... później tak się rozkręciła, że przeczytałam ją w jeden wieczór. I już na samym początku chcę napisać - warto ją przeczytać, bo to nie tylko wymyślona historia, ale i przekaz dla wielu z nas!

Abigail to główna bohaterka książki. Jest nastolatką, która ma swoje humorki. Jak to u osób w jej wieku bywa - nic się nie podoba, wszystko przeszkadza i co najgorsza uważa się za lepszą od innych. Nie ma szacunku do nikogo a niestety rodzice nie pomagają w tym jej nastoletnim buncie. Są bardzo wymagający, stawiają bardzo wysoko poprzeczkę, bo uważają, że skoro sami są szanowanymi osobami w swoim środowisku, ich córka również musi zasługiwać na dobre imię.

W szkole przytrafia się nieszczęśliwy wypadek, gdzie Abigail umiera. I tu zaczyna się dopiero cała historia, która naprawdę was wciągnie i to bardzo! Trafia ona w miejsce, gdzie w zamian za to, by nie trafiła do piekła musi wykonać wiele zadań. Anioł Śmierci będzie miał wszystkiego dopilnować i gdy uzna, że Abigail wykonała polecenia nadane przez decydującą osobę dozna oczyszczenia. Dziewczyna na początku się buntuje, lecz ostatecznie zgadza. Ta szansa ma sprawić, że nasza bohaterka zmieni się a co najważniejsze zauważy jakie błędy popełniała w stosunku do swoich najbliższych - nie tylko rodziny, ale też i znajomych.

Powiem wam, że książka jest naprawdę dobra! Mimo początkowej niechęci wkręciłam się w nią strasznie i wiele razy przerywałam czytanie aby pomyśleć o różnych rzeczach, które tyczą się nie tylko bohaterki ale i osób, które mamy obok siebie. Wierzę, że czytając "Hold my hand" sami zaczniecie zwracać uwagę na to co robicie... Autorka wykonała kawał dobrej roboty! Pani Karolino, brawo!

Avatar użytkownika - majaciupinska
majaciupinska
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Każdy człowiek potrzebuje przewodnika - kogoś, kto naprowadzi na właściwą ścieżkę i będzie obserwował, jak i czy w ogóle sobie na niej radzimy. Aby czegoś takiego doświadczyć, wystarczy po prostu urodzić się we względnie normalnej rodzinie. Niestety rozwydrzona Abby mogła poznać smak takiej bliskości dopiero po śmiertelnym wypadku, gdy pod nadzorem anioła śmierci wróciła do świata żywych, podejmując próbę zasłużenia na miejsce w niebie.

Nazwanie tego tytułu mianem najlepszej fantastyki młodzieżowej byłoby z mojej strony sporym niedopowiedzeniem. Autorka już od początku pozwala nam zrzucić w niebyt nasze osobiste problemy, wciągając do świata nastolatków, gdzie niczym część rzeczywistości Abby, uczestniczymy we wszystkich wydarzeniach. Obserwujemy trudy codzienności, zbłąkaną oprawczynię, pokutującą w skórze ofiary i stopniowo zachodzącą w niej zmianę. Ponadto otrzymujemy szczyptę magii, błędy wychowawcze czy nawet oblicza mobbingu - czyli aspekty, czyniące tą powieść potężną dawką wartości w objęciach porywającej rozrywki,

"Trzydzieści dni na zmianę siebie, na walkę o odrobinę człowieczeństwa w tym pozbawionym ludzkich odruchów świecie - to niemożliwe! Co z tego, że będę się upokarzać, robić, co nakazuje anioł śmierci, skoro i tak skończę jako samotny trup, o którym wszyscy w kilka dni zapomną."

Fabuła jest zawiła w swej prostocie, i choć owe stwierdzenie brzmi kuriozalnie, to w odniesieniu do całej treści ma ogromny sens. Z pozoru oczywista historia o poddawanej licznym próbom dziewczynie, która usiłuje uniknąć czyśćca, a zwłaszcza piekła, kryje w sobie nie tylko refleksje, ale i drugie dno, drzemiące w kreacji naszej głównej dwójki. Światło z ukrytym mrokiem i mrok z ukrytym światłem - Zack i Abby. On ją czyta jak otwartą księgę. Ona jego księgę dopiero poznaje. Niemniej, kiedy poznacie wraz z nimi ich ukryte ja, trudno będzie zebrać wnioski na ich temat w jedną całość, a także opisać tą parę jakimikolwiek słowami. Byłoby ich po prostu zbyt wiele..

"On mi życzył dobrej nocy? I to tak spokojnym, wręcz miłym tonem? Troska, tak odebrałam jego słowa i przyjemny tembr, z jakim je wypowiedział. Aż poczułam ciepło, miłe, rozgrzewające moje zlęknione serce. Może on wcale nie był tak zły, na jakiego się kreował? Albo, co gorsza, tylko przywdział sympatyczną maskę, aby dopiero pokazać to diaboliczne oblicze."

Wątek romantyczny stanowi tu ważny, acz nienachalny czynnik, którego nietuzinkowość powaliła mnie na kolana. Enemies to lovers śmiertelniczki oraz wysłannika z zaświatów, łączące w sobie ogrom burzliwych oraz uroczych scen, wypełnionych rozmaitymi konfliktami wewnętrznymi. Ich uczucia teoretycznie nie mają racji bytu. Zack wiedział to już dawno, lecz kto mógł się spodziewać, że na jego drodze stanie pewna zdeterminowana iskierka, dzień po dniu krusząca jego pancerz? Przestała być w jego oczach potworem. On przestał jawić się jej, jako bezduszny bufon. Teraz nie ma już odwrotu...

Przepiękna powieść z przekazem, zmuszająca nas do śmiechu, płaczu, współczucia, nadziei i niekiedy wprowadzająca w stan bezradności. To absolutny must read dla miłośników jakościowej literatury rozrywkowej.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
W zdrowiu i w chorobie
Karolina Wilchowska0
Okładka ksiązki - W zdrowiu i w chorobie

Eve, to młoda dziewczyna, która po wielu życiowych zakrętach próbuje wyjść na prostą. Los na jej drodze stawia Erica, mężczyznę, który wydaje się być wymarzonym...

Neven. Jego na własność
Karolina Wilchowska0
Okładka ksiązki - Neven. Jego na własność

Neven, bezduszny zabójca, który nic nie robi sobie z cudzej śmierci. Charlie, skromna dziewczyna z trudną przeszłością. Wykupiona jak rzecz z transportu...