Honor kobiety

Prawdziwa historia francuskiej muzułmanki, zgwałconej i zamkniętej w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, walka o godność kobiety w państwie rządzonym przez mężczyzn, sytuacja kobiet w krajach muzułmańskich, obyczaje i prawo "Mam nadzieję, że mój głos stanie się głosem wszystkich kobiet, które nie ośmieliły się wnieść skargi na gwałcicieli, i tych, które znoszą ciosy w milczeniu, czasem przez całe życie" - pisze autorka. Porwana i brutalnie zgwałcona w Dubaju, pozornie bardzo "zachodniej" stolicy, została oskarżona o utrzymywanie pozamałżeńskich stosunków seksualnych i uwięziona.

Informacje dodatkowe o Honor kobiety:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2008-09-11
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-247-1360-8

Kup książkę Honor kobiety

Honor kobiety - opinie o książce

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czy to możliwe żeby ofiara zmieniła się w oskarżoną? Zdecydowanie tak. W krajach muzułmańskich kobiety traktuje się przedmiotowo, a biurokracja odbiera siły na dalsze działanie. Dla nas żyjących w demokratycznym świecie, takie zachowania są nie do pojęcia, dlatego warto się z nimi zaznajomić i na nie uczulić.

Książka „Honor kobiety” to straszna historia niesprawiedliwego traktowania kobiet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To nie tyle niesprawiedliwość, a okrucieństwo trudne do wyobrażenia.

Autorka, ofiara gwałtu, opisuje swoje okropne przeżycia niestety w sposób tylko poprawny. Choć książka jest osobistą relacją, to napisana została raczej jak sprawozdanie, niemal bez emocji, co nie pozwala w pełni wczuć się w dramat bohaterki.

Avatar użytkownika - Anusss1
Anusss1