Hotel Paradise

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7414-216-2

Hotel Paradise to pierwsza w Polsce powieść Marthy Grimes, amerykańskiej autorki nastrojowych, oryginalnych kryminałów cieszących się międzynarodowym uznaniem. Jej książki od wielu lat zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów, doczekały się przekładów m.in. na francuski, niemiecki, grecki, włoski, niderlandzki, serbski.

Emma Graham mieszka w hotelu Paradise w Spirit Lake, małym kurorcie, który dni świetności ma już za sobą. Ojciec Emmy nie żyje, matka, zajęta utrzymaniem hotelu, nie poświęca córce zbyt wiele czasu. Marzycielska, a zarazem dociekliwa dziewczynka, pozostawiona sama sobie, zaczyna interesować się śmiercią innej dwunastolatki, Mary-Evelyn Devereaux, która przed czterdziestu laty utonęła w środku nocy w pobliskim jeziorze. Gdy w sąsiedniej miejscowości zostanie popełnione morderstwo, zżerana ciekawością Emma użyje wszelkich możliwych podstępów, by wydobyć informację od świadków zdarzeń minionych i obecnych.
Uwodzicielska proza Grimes wykracza poza ramy kryminału, a sensacyjna fabuła jest tylko pretekstem dla subtelnej analizy samotności dzieciństwa oraz dwuznaczności wieku dojrzewania. Wszystko tu się miesza – kilkoma celnymi słowami, jednym satyrycznym obrazem, autorka przedstawia świat małomiasteczkowej Ameryki, z czułością opisując krainę zapomnianych hoteli, piaszczystych dróg i zdziwaczałych staruszek, mieszkających na strychu. To literatura przesiąknięta melancholijną zadumą, lecz także przewrotnym, uroczym poczuciem humoru, przeznaczona dla wszystkich, którym bliski jest duch Faulknera.

Chociaż nie pamiętam żadnych morderców i niestety też żadnych szeryfów, Hotel Paradise jest mimo wszystko opowieścią o moim dzieciństwie.
Martha Grimes

Kup książkę Hotel Paradise

Opinie o książce - Hotel Paradise

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Pierwsza część cyklu o przygodach dorastającej Emmy. Bardzo nastrojowa. pełna ciepła i specyficznego humoru. Świat widziany oczami wrażliwego, romantycznego, wchodzącego w dojrzałość dziecka. Niesamowity i dziwny, zachwycający i przerażający. Rozkosz czytania dla tych do których "czucie i wiara silniej mówi" niż "mędrca szkiełko i oko".
Avatar użytkownika - stokrotka22

Kup książkę Hotel Paradise

Pod Przechytrzonym Lisem
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Pod Przechytrzonym Lisem

Mroźny styczniowy wieczór w Rackmoor nad Morzem Północnym. Miejscowy malarz rozprawia w pubie "Pod Przechytrzonym Lisem" o naturze zbrodni, winie i odkupieniu...

Pod Huncwotem
Martha Grimes0
Okładka ksiązki - Pod Huncwotem

Mieszkańcy małego, cichego Long Piddleton w hrabstwie Northamptonshire w środkowej Anglii zawsze obawiali się przybyszów. Pewnego razu ich spokój został...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch