Hotel słodko-gorzkich wspomnień

Piękna historia uczucia, którego nie zniszczyły ani wojna, ani czas... Henry, amerykański Chińczyk, wdowiec, dowiaduje się że w starym hotelu w Seattle odnaleziono rzeczy japońskich rodzin, internowanych po ataku Japonii na Pearl Harbour. Henry znajduje tam parasolkę, należącą do Keiko, jego pierwszej miłości. Był rok 1942. Oboje musieli swe spotkania ukrywać przed najbliższymi, gdyż Japonia okupowała Chiny, i przed otoczeniem, bo jako Azjaci, stali się wrogiem całej Ameryki. Rozdzieleni, więcej nie zobaczyli się. Teraz Henry postanawia odszukać Keiko.

Informacje dodatkowe o Hotel słodko-gorzkich wspomnień:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-273-0329-5
Tytuł oryginału: HOTEL ON THE CORNER OF BITTER AND SWEET
Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki
Ilustracje:Izabela Marcinowska/ Ken Seet

Kup książkę Hotel słodko-gorzkich wspomnień

Hotel słodko-gorzkich wspomnień - opinie o książce

Cudowna.... To zdecydowanie książka, która zasługuje na uwagę .

Czytający przenosi się w zupełnie inny świat i czas oraz w 100% oddaje się w ręce autora. Każda chwila, każdy rozdział, każde zdanie - jest ważne i przemyślane.

Możnaby uwierzyć, że historia ta wydarzyła sie naprawdę, że główni bohaterowie Henry i Kay na pewno żyli, ciężko pogodzić się z tym że postacie są fikcyjne. Myślę jednak, że w tamtym okresie w USA  takie historie zdarzały się często.

Książkę zakończyłam przed chwilą i jestem pod wrażeniem. Nie ukrywam, że uroniłam łzę. Mam nadzieję, że na podstawie ksiażki powstał film i zaraz oddam się poszukiwaniom.

Jeśli zastanawiasz się, czy przeczytać tę książkę? nie wahaj się!!!

Wyśnij mnie
Jamie Ford0
Okładka ksiązki - Wyśnij mnie

Jamie Ford, którego książka Hotel słodko-gorzkich wspomnień znalazła się na liście bestsellerów ,,The New York Times", napisał swoją bardzo...