Huck

A gdyby ktoś, po kim najmniej się tego spodziewasz, skrywał niezwykłą tajemnicę?

W cichym nadmorskim miasteczku pracownik stacji benzynowej o imieniu Huck potajemnie używa swoich specjalnych mocy, aby każdego dnia zrobić dobry uczynek. Kiedy jego historii dociera do prasy, wybucha burza medialna, przynosząc mu nieoczekiwaną sławę. Tymczasem zaczynają wypływać szczegóły przeszłości Hucka i przestaje być jasne, kim są jego przyjaciele, a kim – jego wrogowie... lub czyje życie tak naprawdę jest w niebezpieczeństwie.

HUCK to kolejna dekonstrukcja mitu superbohatera autorstwa Marka Millara, tym razem ilustrowana przez niezawodnego Rafaela Albuquerque – autora rysunków do AMERYKAŃSKIEGO WAMPIRA.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako HUCK #1-6.

Informacje dodatkowe o Huck:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-01-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

TYLKO UPOŚLEDZONY MOŻE BYĆ BOHATEREM

Mark Millar, scenarzysta słynący z tworzenia na wskroś brudnych bohaterów o najgorszych możliwych cechach, zmienia front! Wreszcie jego autorski heros jest stricte dobry! Zaraz czy to na pewno komiks tego pisarza? Tak. To gdzie jest myk? Właśnie…

Poznajcie Hucka, upośledzonego wielkoluda, którego celem życia jest pomaganie innym. Od ratowania ludzi z wszelkiej maści katastrof po zadania dnia codziennego, jak koszenie trawników. Gdy tylko może komuś sprawić radość – sprawia ją. W niewielkim miasteczku znają go wszyscy i wszyscy kryją jego sekret. Jednak czy długo można utrzymać w tajemnicy supermoce?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/huck-prawdziwy-amerykanin-mark-millar.html