I (nie) żyli długo i szczęśliwie

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: It Ended Badly: Thirteen of the Worst Breakups in History
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Maciej Miłkowski

Z tej książki dowiesz się:
- Jak nie ukrywać kochanek?
- Czy lepiej zginąć od sztyletu, czy trucizny?
- Jakie imprezy organizował papież Aleksander VI?
- Kto, z kim, kiedy i dlaczego?

Jeśli właśnie ocierasz łzy po rozstaniu i siedzisz w rozciągniętym dresie na kanapie z pudełkiem lodów/piwem w ręku, pamiętaj, że mogło być gorzej. Nie ucinasz głowy swojemu/swojej eks, nie kastrujesz przypadkowych ludzi, nie zaczynasz nowego życia z lalką erotyczną, nie zamykasz nikogo w lodowym pałacu. W przeciwieństwie do wielu bohaterów tej książki.

Jennifer Wright, autorka bestsellera Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości, tym razem prowadzi nas przez historie najgorszych związków i rozstań. Bohaterowie tej książki naprawdę nie żyli długo i szczęśliwie.

Tagi: miłość rozstania zbrodnię morderstwo

Kup książkę I (nie) żyli długo i szczęśliwie

Opinie o książce - I (nie) żyli długo i szczęśliwie

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, Mam,

To nie jest pozycja naukowa. Ta książka nie poszerzy waszej wiedzy, nie znajdzie w niej raczej nic nowego i odkrywczego, ale jeśli szukacie dobrej rozrywki i czegoś na oderwanie się od rzeczywistości to ta lektura na pewno wam się spodoba. Ja się całkiem dobrze bawiłam, choć styl autorki na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Mnie również miejscami irytował, bo pisanie w formie żartu o czyjejś chorobie czy śmierci średnio mnie śmieszy, a właściwie to w ogóle.
Ogólnie jednak książka całkiem na plus. Lekka lektura, niewymagająca myślenia, poprawiająca humor, dobrze się sprawdzi np. w podróży. Polecam.

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości
Jennifer Wright 0
Okładka ksiązki - Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może: taniec, brudne ręce, seks, w zasadzie wszystko… W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga...