"...i wtedy wspiąłem się na drzewo". Opowieść o karierze, odwadze i życiu.

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-11-27
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-5968-3

Jedna z największych osobowości wśród niemieckich przedsiębiorców snuje opowieść o pracy nad sobą, rodzinie, przyjaciołach, odwadze, biznesie i szacunku do konkurentów.

Dla większości ludzi Rossmann to po prostu nazwa popularnej drogerii. Niewielu wie, że Rossmann (Dirk Rossmann) to również fantastyczny człowiek, inteligentny biznesmen, zaangażowany społecznik. Książka …i wtedy wspiąłem się na drzewo w szczery i fascynujący sposób pokazuje różne twarze Dirka Rossmanna.

Człowiek pełen sprzeczności. Z jednej strony twardy konkurent w biznesie, z drugiej – zaangażowany społecznie wrażliwiec. Dirk Rossmann, pionier współczesnego rynku drogerii, wielki przedsiębiorca i milioner. Jego credo: Nigdy się nie poddawaj!

Już w wieku 12 lat wykazał się duchem przedsiębiorczości: kupował artykuły z drogerii o 10% taniej i dostarczał je rowerem do klientów. W wieku zaledwie 25 lat otworzył w Hanowerze pierwszą w Niemczech drogerię samoobsługową, kładąc podwaliny pod imperium swojej firmy. Ale historia jego sukcesu miała również gorsze momenty; w 1996 roku firma była w stanie upadłości, prywatnie Dirk Rossmann spekulował na giełdzie papierów wartościowych i w tym samym roku miał zawał serca. „Od tego czasu porzuciłem wszystkie inne zajęcia i próbowałem uratować firmę”.

Przez ten kryzys Dirk Rossmann przeszedł głęboką przemianę. Uważa to za powód swojego dzisiejszego sukcesu. Rossmann to człowiek konsekwentny, bogaty w doświadczenia życiowe  Jego książka pomaga obrać dobry kierunek w trudnych czasach.

Tagi: wspomnienia biografie

Opinie o książce - "...i wtedy wspiąłem się na drzewo". Opowieść o karierze, odwadze i życiu.

Kup książkę "...i wtedy wspiąłem się na drzewo". Opowieść o karierze, odwadze i życiu.

Kudłata
Hwang Sun-mi