I znowu Cię zobaczę

Tom 9 cyklu Bądź przy mnie zawsze

Agata Przybyłek przedstawia romantyczną historię, która z pewnością Was zaskoczy. ,,I znowu cię zobaczę" to wzruszająca opowieść o drugich szansach, wybaczaniu i potężnej sile miłości.

Gdy Tamara została sama z dziećmi, dwa lata zmagała się z żałobą po stracie męża, nim w końcu postanowiła na nowo otworzyć się na życie. Przystojny i szarmancki Wiktor niemal od razu skradł jej serce, lecz po kilku spotkaniach kobieta odkryła ze smutkiem, że więcej ich dzieli, niż łączy. Jednak mężczyzna nie daje za wygraną...
Niedaleko Tamary mieszka Paweł, który z przyjemnością wykonuje u sąsiadów drobne prace remontowe. Mężczyzna jakiś czas temu porzucił życie w mieście i kierowany porywem serca kupił dom na wsi. Zrozumiał, że kariera i praca, które kiedyś były dla niego najważniejsze, nie są celem w życiu. I tak poznaje Tamarę, a ta zaczyna darzyć go sympatią. Paweł czuje się zobowiązany, by chronić samotną kobietę i jej rodzinę, tylko czy zbierze się na odwagę, by wyznać im całą prawdę o sobie?

Tamara wkrótce przekona się, czy był jej w życiu pisany tylko jeden ukochany mężczyzna. Czy można dwa razy oddać komuś serce?

Informacje dodatkowe o I znowu Cię zobaczę:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-03-23

Kup książkę I znowu Cię zobaczę

I znowu Cię zobaczę - opinie o książce

Serii "z domkami" Agaty Przybyłek reklamować nie trzeba, ale jeśli ktoś nie miał jeszcze sposobności jej poznać to gorąco polecam! Są to cudowne, porywające, pełne emocji i niespodzianek powieści obyczajowe. W każdej kryje się ciekawa historia. Z małym wyjątkiem na początku cyklu, książki te można czytać niezależnie od siebie.

Tamara od niemal dwóch lat jest wdową. Przy wsparciu matki mieszkającej kilka domów dalej w tej samej wsi, kobieta godzi pracę szkolnej bibliotekarki z opieką nad Mają i Stasiem. Kobieta dopiero niedawno postanowiła wpuścić do swojego życia mężczyzn i umówiła się na randkę z eleganckim, miłym i czarującym Wiktorem ze Szczecina. Jednak jak przekonujemy się z czasem, markowo ubrany i podziwiany przez kobiety agent nieruchomości oszukuje Tamarę. Nawet ona dostrzega jego kłamstwa - chociaż nie wszystkie. Tylko po co? Co nim kieruje? Po kilku spotkaniach bibliotekarka uważa, że do siebie nie pasują, ale Wiktor nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlaczego tak bardzo mu zależy?

Jednocześnie w życiu Tamary pojawia się Paweł, który porzucił duże miasto i pracę w korporacji, by podążając za głosem serca zaznać spokoju na wsi i zwolnić tempo. Dla przyjemności wykonuje drobne prace remontowe u okolicznych mieszkańców, między innymi u Tamary. Tak się poznają. Obustronnie nawiązuje się nić porozumienia i rosnące z każdym dniem zainteresowanie drugą osobą. Co kieruje Tamarą a co Pawłem we wzajemnych relacjach? Czy ON zdobędzie się na odwagę, by wyznać jej prawdę? Czy ONA wybaczy mu milczenie?

"I znowu cię zobaczę" to poruszająca powieść, której akcja intryguje kilkoma wątkami. O ile o wydarzeniach z życia Tamary dowiadujemy się stopniowo odkrywając co stało się z jej mężem czy w wątku Pawła powoli zostaje nam wyjawione jakie decyzje podjął i z jakiego powodu, to już temat Wiktora bardzo długo stanowił zagadkę. Z każdym rozdziałem Agata Przybyłek wyjawia kolejne tajemnice i zagadki dotyczące Tamary i Pawła, co pozwala czytelnikowi samodzielnie odkryć prawdę. Jednak jeśli chodzi o Wiktora, to gdy poznawałam jego myśli czy wypowiedzi, coraz bardziej czułam, że nie jest szczery ani uczciwy. Jego zamiary mnie intrygowały i... Tak, finalnie przeżyłam szok! Nie spodziewałam się zupełnie, co zaplanował.

Nie chciałabym zbyt wiele zdradzić Wam z powieści, dlatego nie wspomnę o kilku ważnych wątkach (nie oznaczę ich też w etykietach), miejcie i Wy radość z każdego wydarzenia - są one niezmiernie ważne i potrzebne. Bardzo podobała mi się ta historia, w której obserwowałam przemianę bohaterów, pozytywnych i negatywnych; ludzką ciekawość, zazdrość czy zawiść, próby stawania "na nogi", parcie do przodu nie bacząc na przeszkody oraz wtrącanie się w życie innych. Autorka po raz kolejny nie zawiodła - zauroczyła mnie tą powieścią i szkoda tylko, że tak szybko się skończyła.

Podsumowując - "I znowu cię zobaczę" to piękna powieść o marzeniach, cennym wsparciu rodziny a także więziach, szczęściu i czerpaniu pozytywów z życia. Jednak autorka zaserwowała nam też uczucia przeciwstawne, by nie było zbyt cukierkowato - dostrzegamy w tej historii wyrzuty sumienia, stratę, beznadzieję, przerażenie, zagubienie i bezsilność. Bohaterowie wielokrotnie słyszą głos rozsądku, przeżywają trudne dzieciństwo, ale walczą o nowe szanse, wybaczają i z odwagą oraz determinacją próbują żyć lepiej. Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2022-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Tamara straciła mężą w wypadku, od jego śmierci mineły dwa lata, kobieta ma dość samotności, chcialaby, żeby jej dzieci jak i ona sama zaznały jeszcze miłości, postanawia umówić się na spokanie z Wiktorem. Od samego początku Tamara nie czuje się dobrze przy tym mężczyźnie, jednak on uparcie dąży do kolejnego spotkania, kiedy kobieta mówi mu, że z ich znajomości nic nie będzie, ten nie poddaje się, nachodzi ją, wydzwania, nie daje o sobie zapomnieć i próbuje jej zaimponować za wszelką cenę.

Niedaleko Tamary mieszka Paweł, którego życie zmusiło do przeprowadzki na wieś, musiał zwolnić, zmienić pracę, wyluzować. Mężczyzna zostaje zatrudniony przez Tamarę do ułożenia kostki brukowej na podwórku, między nimi zaczyna pojawiać się uczucie, spędzają coraz więcej czasu razem z dziećmi.

Czy ich uczucie okaże się na tyle silne aby przezwyciężyć skrywaną tajemnicę?

Czy Wiktor odpuści i przestanie nachodzić Tamarę?

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2021-10-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Przeczytałam już kilka powieści autorki Agaty Przybyłek i stwierdzam, że "I znowu Cię zobaczę" właśnie stała się moją ulubioną. Agata Przybyłek ma niezwykle przyjemne pióro. Jej styl pisania jest lekki, dlatego książki czyta się dobrze i szybko, a każda jej historia przesiąknięta jest mnóstwem emocji.

,,I znowu Cię zobaczę" opowiada historie Tamary, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Główna bohaterka straciła męża w wyniku wypadku i długo nie mogła się otrząsnąć z tych przeżyć. W chwili gdy ją poznajemy, Tamara gotowa jest ruszyć naprzód i zaczyna umawiać się na randki. Jej adorator - Wiktor od razu skradnie jej serce, lecz po kilku spotkaniach odkryje, że więcej ich dzieli niż łączy. A w międzyczasie w jej domu - Paweł będzie wykonywał prace remontowe w ogródku. Te ich krótkie spotkania przerodzą się w coś więcej, połączy ich niezwykle uczucie, które przypominać będzie pierwszą miłość w młodości. Tylko czy sekrety, które skrywa mężczyzna nie sprawia, że ich szczęście będzie zagrożone.

Ta książka przeniosła mnie w beztroskie chwile wakacji. W tym okresie szczególnie potrzebuje takich otulających ciepłem powieści. Historia Tamary i Pawła wywołała we mnie same pozytywne odczucia i z wielkim zainteresowaniem śledziłam ich losy. Bardzo wam ją polecam! Otuli Was ciepłem i sprawi, że na chwile oderwiecie się od rzeczywistości ?

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,
Bez Ciebie
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Bez Ciebie

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował...

Od pierwszych słów
Agata Przybyłek 0
Okładka ksiązki - Od pierwszych słów

Amelia wychowała się nad morzem i od zawsze kochała Bałtyk oraz rodzinną restaurację, w której pracuje. Jednak jej spokojną do tej pory miejscowość spowija...