Wierność jest trudna

Tom 2 cyklu Miłość i inne szaleństwa

Zwariowana komedia rodzinnych nieporozumień pióra bestsellerowej autorki.

Agata Przybyłek lekko i z humorem opowie Wam o tym, że wierność nie zawsze jest łatwa…

Eliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan, który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu, czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty?

Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje nie z jedną kobietą, a z dwiema?!

Jak to mówią, cicha woda brzegi rwie… Przekonaj się, do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki, którym przyszło rywalizować o mężczyznę!

Informacje dodatkowe o Wierność jest trudna:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-08-22

Kup książkę Wierność jest trudna

-Kobiety są w stanie wybaczyć wszystko-powiedziała cicho.-Oprócz braku miłości.

-Podobno perfekcyjnym można być tylko w jeden sposób, a nieidealnym na różne. A chyba lepiej być unikatowym, prawda?

Wierność jest trudna - opinie o książce

Drugi tom serii Miłość i inne szaleństwa skupia się wokół bliźniaczek - Elizy i Patrycji. Jak podkreśla ich matka są bliźniętami dwujajowymi, co widać zwłaszcza w charakterze - woda i ogień.

Ułożona, perfekcyjna i pedantyczna Eliza uwielbia pracę z dziećmi - pracuje w szkolnej świetlicy oraz fundacji dla dzieci z autyzmem. Już za kilka tygodni stanie na ślubnym kobiercu z Pawłem, który jest dla niej bardziej przyjacielem niż partnerem. Jednak wcześniej narzeczona musi wytrwać w najlepszym atelier u Moniki Leszcz i pokazać swoją wymarzoną suknię mamie i Patrycji. Ale nie bez powodu Pati od dawna nie mieszka z rodzicami... między nią a matką wciąż dochodzi do spięć. Czym zniszczą Elizie to przymiarkowe popołudnie?

Patrycja jest jak żywioł ognia, gdzie się nie zjawi tam udowadnia, że jest silniejszą, zaradniejszą i bardziej niezależną bliźniaczką. Jest wizażystką, ma nowoczesne mieszkanie i drażni ją przedmiotowe traktowanie przez mężczyzn, dlatego nie pozwala sobie na stały związek. Jedynym towarzyszem jej życia jest... kot.

I nagle codzienność bliźniaczek komplikuje się za sprawą przypadku... 'Przypadek' jest motocyklistą o imieniu Szczepan. Najpierw poznaje Elizę a potem Patrycję. Pierwsza go fascynuje, druga próbuje uwieść. Jednak żadne z tej trójki nie wie o sobie wzajemnie... No i jest jeszcze Paweł... Co się stanie kiedy Szczepan odkryje, iż spotyka się z siostrami i to bliźniaczkami? Jak zareagują bohaterki, kiedy dowiedzą się, że ten, który je intryguje to ta sama osoba? Czy Eliza dotrze przed ołtarz? Która miłość ma większe szanse - siostrzana czy damsko-męska?

"...lepiej nie mówić nic, niż powiedzieć za dużo." *

Wyśmienita, zwariowana i pełna rozterek komedia, która cudownie wpasowała się w moje literackie pragnienia tego okresu. Bardzo mocno wkręciłam się w życie bohaterów, przeżywałam wraz z nimi wzloty, upadki, radości i smutki. Kibicowałam bohaterom pozytywnym a czarne charaktery grały mi na nerwach... Byłam ciekawa jak ułożą się relacje między siostrami? Czy Sabinie udało się umówić na randkę w realu? Czy ślub się odbędzie? I co słychać u najstarszej siostry - Niny? Zaledwie niewielki epizod został poświęcony Małgosi, starszej od bliźniaczek, która prowadzi plantację lawendy - liczę, iż kolejny tom zostanie poświęcony właśnie jej.

Agata Przybyłek poruszyła w powieści tematy trudne, ale ujęła je w tak lekkie ramy i owinęła delikatną mgiełką z humoru słownego i zabawnych sytuacji, że całość stała się przepięknym obrazem namalowanym słowem. Po dwóch przeczytanych powieściach, jestem fanką, która ma ochotę na więcej.

Przemówiły do mnie komplikacje życiowe bohaterów; tęsknota rodzica za małymi dziećmi, bo kiedy dorastają to w domu panuje przenikliwa cisza; dziecko jakie siedzi w każdym z nas, przypomniałam sobie rozterki i stres przedślubny czy przymiarkę wymarzonej sukni, choć od tamtych dni minęło już dziewięć lat...

"Kobiety są w stanie wybaczyć wszystko (...) Oprócz braku miłości." **

Podsumowując - powieść o tęsknocie, samotności, przedślubnych rozterkach, przeciwnościach i fascynacjach. Historia napisana z polotem i lekkością, ciekawa, błyskotliwa z życiowymi dialogami. Autorka potrafi bez udziwnień i przesadnego rozdmuchiwania problemu czy naciągania zdań zbudować napięcie, zaintrygować, rozbawić a także zaskoczyć. Polecam

* A. Przybyłek, "Wierność jest trudna", Wyd. IV Strona, Poznań 2018, s. 259
** Tamże, s. 376

recenzja pochodzi z mojego bloga:

Avatar użytkownika - iwonamoroz
iwonamoroz
Przeczytane:2021-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Druga lekka i zabawna powieść Agaty Przybyłek z serii "Miłość i inne szaleństwa". Mi osobiście podobała się bardziej od pierwszej części :) Opowiada ona o perypetiach sióstr bliźniaczek- Elizy i Patrycji oraz ich zwariowanej mamie Sabinie. Dziewczyny choć są bliźniaczkami to są skrajnie różne- "dwa żywioły". Eliza jest delikatna, poukładana i grzeczna, typowa altruistka. Z kolei Patrycja ma bardzo silny charakter: niczym się nie przejmuje, jest bezpośrednia, dąży do celu po trupach.

Wielkimi krokami zbliża się dzień ślubu Elizy i Pawła. Jednak na swojej drodze dziewczyna spotyka Szczepana. Pomiędzy dwojgiem młodych rodzi się uczucie, ale żeby nie było nudno chłopak wpada w oko również siostrze Elizy- Patrycji. Jak można się domyślić nic dobrego z tego nie wyniknie. Eliza poza zmartwieniami dotyczącymi ślubu i niepewności co do związku z Pawłem ma na głowie jeszcze problemy z ekscentrycznym zachowaniem mamy, która jak się okazuje zdradza ojca. Wszystko układa się w zwariowaną historię rodzinną, a koniec książki zaskakuje. Jak informuje autorka "Ciąg dalszy nastąpi...".

Poza treścią książki chciałabym zwrócić również uwagę na okładkę, która mi się spodobała i pasuje do opisu Elizy.

"Wierność jest trudna", tytuł idealnie odzwierciedla wnętrze tej powieści, którą czyta się bardzo przyjemnie. I choć temat wierności nie należy do najprostszych, często przedstawiany jest bardzo poważnie i gorączkowo, tak w tym przypadku jest on nakreślony w delikatniejszy sposób. Ale oczywiście nie brakuje emocji, a wręcz przeciwnie, jest ich wiele. W końcu, nie może ich zabraknąć, gdy w grę wchodzi walka pomiędzy siostrami o jednego mężczyznę. Uczucia do jednego mężczyzny mogą popsuć nawet najlepsze relacje i więzi pomiędzy bliźniaczkami. Czasami jest to sprawa nie do odbudowania. Jednak jak się zakończy ta rywalizacja tym razem? Z pewnością walka nie będzie równa i żadna z kobiet łatwo rękawic nie porzuci. A może Eliza się ocknie i szybko stwierdzi, że jej jedyną miłością jest tylko i wyłącznie jej przyszły mąż, z którym ślub ma nastąpić niebawem? O tym wszystkim autorka napisała w bardzo ciekawy i interesujący sposób, tak że czytelnik książkę wręcz pochłania i nie wie kiedy kończy czytać ostatnią stronę. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam większość bohaterów tej lektury, pomimo tego, że błądzą i nie są ideałami. Nie da się ich nie lubić, moją sympatię zyskali z pewnością. Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o "cudownej" mamie dziewczyn, która jest uzupełnieniem całej akcji, a wręcz powiedziałabym, że to ona często wysuwa się na pierwszy plan i to ona odgrywa bardzo ciekawą i wybuchową rolę. Z pewnością tej postaci książkowej nie mogłoby zabraknąć. Nie mogę się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie kolejna część. Ciekawa jestem dalszych perypetii rodziny Elizy, jak również jestem ogromnie ciekawa jak potoczą się jej dalsze losy.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Avatar użytkownika - MariaAntonina
MariaAntonina
Przeczytane:2020-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

Książka wpadła mi ręce przypadkiem. Nie miałam pojęcia, że jest kontynuacją innej. Można ją jednak bez problemu czytać w oderwaniu od serii. Mimo, iż czuje lekki niedosyt, że nie poznałam pełnego zakończenia losów Elizy, to z chęcią sięgnę po kolejną część. Polubiłam główne bohaterki. Lekko prowadzona narracja, spojrzenia na sytuacje z wielu stron, wreszcie tematyka- to największe plusy książki. Wierność jest trudna w każdym wieku jak pokazuje historia bohaterek. To bardzo ważny temat w dzisiejszych czasach. Fajnie, że autorka go podjęła. Nie wszystko jest zawsze takie jak się wydaje na pierwszy rzut oka, szczególnie jeżeli chodzi o podejmowanie ważnych decyzji na całe życie.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Patrycja i Eliza to bliźniaczki, Patrycja mieszka z rodzicami, chodź z chęcią wyprowadziłaby się z domu za sprawą matki wariatki jak ją większość nazywa - Sabiny, jednak siostra i tata są dla niej najważniejsi na świecie, natomiast Eliza, którą mamuśka kocha bardziej za sprawą podjętej decyzji o zamążpójściu z ukochanym Pawłem. Od lat razem, zapatrzeni w sobie i zakochani. Niespodziewanie w życiu Elizy oraz jej siostry bliźniaczki Patrycji pojawia się Szczepan, który sporo namiesza w głowach obu sióstr. Eliza musi podjąć decyzję jakie są jej priorytety i z kim chce spędzać resztę życia.

"Doskonale wiedziała, że w miłości nie chodzi tylko o motyle w brzuchu, ekscytację czy porywy namiętności, ale o pewność i deklarację, że chce się być z tym człowiekiem już zawsze. Prawdziwa miłość to wcale nie odpowiednik gwałtownej wichury, która w jeden dzień potrafi całkowicie wywrócić świat do góry nogami, lecz delikatnego wiatru, przynoszącego jednocześnie orzeźwienie i spokój."

Czy Patrycja ze swoim wrodzonym egoizmem, pokrzyżuje plany siostry?

Czy wygra siostrzana miłość czy chęć zdobycia przez Patrycję wszystkiego czego w życiu zapragnie?

"Kobiety mówią różne rzeczy, myśląc zupełnie co innego."

"Miłość i inne szaleństwa" odsłona druga.

Miejsce rozegrania - Brzózki

Główni bohaterowie - rodzina Dudków, a dokładniej bliźniaczki - Eliza i Patrycja (siostry Niny poznanej w pierwszym tomie, córki Sabiny)

Trudno jest zrozumieć psychikę bliźniąt, więc fakt, że panny zakochują się w tym samym mężczyźnie nie powinien dziwić. Dziwne jest jednak to, że jedna z nich w planach (za dwa miesiące) ma zamążpójście. Czy dojdzie do ślubu? Końcówka ksiązki to wyjaśni, a co będzie dalej to wiedzą tylko ci, którzy sięgnęli już po następny tom.

Małżeństwo z odzysku
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Małżeństwo z odzysku

Zaskakująca i pełna intryg historia, która rozbawi Was do łez! Czy jedno niewinne spojrzenie w kobiecy dekolt może świadczyć o zdradzie? Tak, jeśli...

Zrobię dla ciebie wszystko
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Zrobię dla ciebie wszystko

Chwytająca za serce opowieść o tym, jak los potrafi pokrzyżować ludzkie ścieżki. I o trudnych decyzjach, z których czasem żadna nie jest właściwa...

Forget Me Not
Julie Soto