Idealnie nieidealna

Bądź swoim własnym ideałem!

Czy ty też dałaś się wciągnąć w instagramowy wyścig ku ideałowi? Uwierzyłaś, że twoja kobiecość jest wprost proporcjonalna do ilości lajków pod twoim zdjęciem, a piękno oznacza brak zmarszczek, cellulitu i złego nastroju? Monika Garska przekonuje, że najwyższy czas wyjść z tego świata fałszu i iluzji. Autorka odcina się od szkodliwych wzorców wpajanych dziewczynkom od najmłodszych lat, rozbija je jeden po drugim, korzystając z własnych doświadczeń i refleksji. Autorka pokazuje, jak polubić i docenić siebie, znaleźć siłę do działania i spojrzeć w swoje wnętrze, by dowiedzieć się, co jest tak naprawdę ważne. Bo prawdziwe szczęście nie ma nic wspólnego z liczbą followersów.

Pozwól swoim emocjom swobodnie płynąć. Jeżeli coś Ci przeszkadza – nie bój się o tym mówić. Bądź asertywna. Nie działaj pod presją. Okazywanie uczuć nie jest dowodem słabości – to świadectwo bycia człowiekiem.

Informacje dodatkowe o Idealnie nieidealna:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-01-07
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788382196511

Kup książkę Idealnie nieidealna

Idealnie nieidealna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-03-20,

Dzisiejszy świat to pęd za nowościami w social mediach, dążenie do ideału, oglądanie pięknych profili na instagramie, a w tym wszystkim łatwo się pogubić i... popaść w obsesje. Uzależnienie szczęścia od lajków jest złudne.

IG: Czytomanka

👉 Autorka w zabawny sposób pokazuje, że świat mediów to świat fałszu i iluzji. Najważniejsze jest, żeby człowiek był szczęśliwym, jednak sporo osób utożsamia swoje szczęście od lajków w social mediach... Doskonale pokazuje jak siebie polubić, zaakceptować, docenić, przestać żyć w świecie iluzji. Nie jest to typowy poradnik pod tytułem "jak być szczęśliwym", autorka skupia się na konkretnym problemie świata internetowego.

👉 Świetny nie poradnikowy poradnik, który można czytać o każdej porze. Rozdziały są krótkie, czyta się szybko, a przede wszystkim człowiek zdaje sobie sprawę, że prawdziwe życie jest PRAWDZIWE. To co widzimy w internecie, w większości przypadków to ściema content marketingowa. Świetnie autorka poradziła sobie z tematem.

❗Ocena: 8/10