Idealny kamyk. Książka o sile rodziny

Ollie, Bea i Ula robią wszystko razem. Bawią się w falach, jedzą skorupiaki i usypiają, przytulając się mocno. Ale w życiu każdej wydry przychodzi taki dzień, kiedy musi znaleźć swój idealny kamyk. Błyszczący i wystarczająco mocny, by rozbijać muszle. Kiedy rodzeństwo znajduje idealny kamyk, nie mogą zdecydować, kto powinien go zachować.

Piękny picturebook o relacji z rodzeństwem i miłości rodzinnej. Przyjemna lektura na dobranoc, która może pomóc w trudnych rozmowach na temat dzielenia się.

Informacje dodatkowe o Idealny kamyk. Książka o sile rodziny:

Idealny kamyk. Książka o sile rodziny - opinie o książce

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-02-04,

Kolejna piękna opowieść na dziś, tym razem o sile rodziny i o tym, jak ważne w życiu są relacje z rodzeństwem.

Oto historia Ollie, Bea i Uli, rodzeństwa wyderek, które zawsze jest bardzo zajęte. Lubią wspólne zabawy, a na koniec dnia zajadać się małżami.

Jednak do otwarcia muszli ze skorupiakiem, wyderki potrzebują idealnego kamyka..

Czy znalezienie go będzie proste?

Po długich poszukiwaniach udaje się znaleźć mocny, gładki, idealny kamyk.
Jednak jest on tylko jeden, a wyderki są trzy.

Co wyniknie z tej sytuacji?

Serdecznie zapraszam Was do poznania kolejnej pięknej opowieści @wydawnictwo.swietlik , tym razem o wielkiej sile rodziny, i o relacjach w rodzeństwie.

W książce także oczarują nas przepiękne ilustracje @sarahnoble_art , które zachwycają z każdą stroną opowieści.

Bo rodzina, wsparcie i miłość, to najcenniejszy i najtrwalszy kamień na resztę życia

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czy wiedzieliście, że wydry to całkiem inteligentne stworzonka, które znajdują sobie swój ulubiony kamyk i są mu wierne całe życie? Przechowują go w specjalnej kieszonce i wykorzystują m.in. do otwierania małż.

Ja przyznaję, że nie miałam o tym wcześniej pojęcia. Ciekawostek o tych zwierzętach zaczęłam szukać dopiero po lekturze najnowszej książki autorstwa Sarah Noble.

To właśnie o wydrach i "tych" kamykach jest ta historia...na pierwszy rzut oka.

Ollie, Bea i Ula to wręcz nierozerwalne rodzeństwo. Uwielbiają wspólne harce i ciągle są czymś zajęci. Kiedy więc, podczas wspólnej uczty, rodzice opowiadają im o odpowiednim kamyku, którego będą potrzebowały w przyszłości do otwierania małż, postanawiają ruszyć na poszukiwania. I znajdują, jednak kamyk jest jeden... Po wielu kłótniach tracą go, ale w końcu trafiają na inny, ogromny kamień będący ostoją, miejscem łączącym całą rodzinę.

Ta krótka historia wspaniale nawiązuje do codzienności w naszych rodzinach. Do wielkiej miłości ale też do wielu kłótni i sporów, zwłaszcza wśród rodzeństwa.
Jednak, mimo tych wszystkich nieporozumień, rodzeństwo stanowi jedność i tworzy niesamowitą więź. A rodzina jest jak ten pokazany w książce kamień. Bezpieczną przystanią, schronieniem i miejscem gotowym przyjąć wszelkie smutki jej członków.

Książka zachwyca tym głębokim przekazem, tak jak i poprzednia, prezentowana tutaj kilka dni temu. Obie są godne uwagi a na szczególne uznanie zasługują oczywiście ilustracje, będące tutaj dopowiedzeniem do czytanego tekstu.

Avatar użytkownika - MaleKsiazkoweMol
MaleKsiazkoweMol
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ilustracje w tej książce oczarowały mnie i zatonęłam w nich bez reszty! Te barwy, przenikające się i kotłujące niczym wzburzone morskie fale, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Niezwykły artyzm i wyjątkowość, a do tego pełne czułości i ciepła sceny, od których trudno oderwać oczy.

Te ilustracje cieszą oko i rozgrzewają serce!

To opowieść o uroczej rodzinie wyderek, która mieszka w przepięknym, dzikim miejscu.

Poznajemy tutaj rezolutne, wyderkowe rodzeństwo i ich rodziców. Widzimy ich miłość i czułość, płynące nieprzerwanym strumieniem. Ollie, Bea i Ula spędzają dnie na wspólnej zabawie, razem przemierzają podwodne lasy i uczą się otaczającego ich świata. Szukają idealnego kamyka, który musi być mocny, gładki i wyjątkowy.

Pewnego dnia, na dnie morskich odmętów, znajdują kamyk, który zdaje się być idealny!

Lecz, kamyk jest tylko jeden, a ich jest troje...

Przepięknie zilustrowana opowieść, która ukazuje siłę rodziny, a także porusza ważny temat, jakim jest dzielenie się z innymi. Pełno tutaj czułości i wzruszeń, które niemal wylewają się poza brzegi tej wyjątkowej książki. Będzie idealna dla najmłodszych czytelników, ale rozczuli i roztopi również tych dorosłych.

Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości
Sarah Noble0
Okładka ksiązki - Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości

Mały niedźwiadek chce być duży i silny jak jego mama, bo przecież nie ma nic większego ani silniejszego od niedźwiedzia... Ale czy na pewno? Dołącz do...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;