Idealny tata

WSTRZĄSAJĄCY REPORTAŻ OPISUJĄCY TRAGEDIĘ RODZINY WATTSÓW I OKRUTNE, ROZDZIERAJĄCE SERCE MORDERSTWA.

Rankiem 13 sierpnia 2018 roku, po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu. Był to ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział ją żywą. Następnego dnia zgłoszono zniknięcie kobiety i jej dwóch małych córeczek, Belli i Celeste. Mąż zaginionej Chris Watts, regularnie gościł w lokalnych wiadomościach, błagając o pomoc w odnalezieniu swojej rodziny.

Mężczyzna wiedział jednak, że już nigdy więcej ich nie zobaczy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny po rozpaczliwych apelach Watts złożył na policji szokujące wyznanie. Załamani przyjaciele i sąsiedzi patrzyli jak przystojny, oddany rodzinie mężczyzna zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Maska, którą Chris pokazywał światu w mediach i na Facebooku, opadła, a spod niej wyłoniła się przerażająca twarz niestabilnego, pełnego gniewu potwora.

Idealny tata to pierwsza poważna relacja ze sprawy rodziny Wattsów. John Glatt ujawnia prawdę stojącą za tragedią i ukazuje mrożący krew w żyłach portret jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w XXI wieku.

Informacje dodatkowe o Idealny tata:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Perfect Father

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Idealny tata

Idealny tata - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-12-18,

Jak dobrze znamy osoby, z którymi przebywamy na co dzień? Co wiemy o naszych sąsiadach? Czy podejrzewamy o coś złego osoby, z którymi mieszkamy? To pytania, na które większość z nas odpowie od razu, bo przecież kochające nas osoby nie mogłyby zrobić nam krzywdy, prawda?

„Idealny tata” to reportaż opisujący morderstwo, które miało miejsce w rodzinie Wattsów.

13 sierpnia 2018 roku to dzień, który rodzina Shanann oraz Chrisa zapamięta do końca życia. Bowiem tego dnia Shanann oraz jej dwie córeczki były widziane żywe ostatni raz. Chris, mąż zaginionej, wygłaszał apele o pomoc w odnalezieniu jego ukochanej żony oraz córeczek.  Kiedy okazuje się, że to właśnie Chris jest mordercą, każdy jest w szoku, bo jak idealny ojciec i kochający mąż może zabić swoją żonę, córki oraz nienarodzone dziecko.

Autor w bardzo drastyczny sposób opisuje tragedię, która się wydarzyła.

Początek książki to życie Wattsów od poznania się Shanann oraz Chrisa poprzez ich małżeństwo i idealne życie, które kobieta bardzo lubiła pokazywać w Internecie. W pewnym momencie w małżeństwie pojawiła się rysa, ale nic, absolutnie nic nie wskazywało na to, że Chris w ciągu paru minut pozbawi życia swoją żonę oraz dzieci, a ich zwłoki potraktuje w tak nieludzki sposób.

Najgorsze w tej tragedii jest to, że zginęły niewinne osoby, które nic złego w życiu nie zrobiły.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-11-20,

John Glatt to autor, który dla mnie jest mistrzem w historiach true crime.
Historie przez niego opisywane są zawsze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Tym razem przybliża nam sprawę , którą żył cały świat.
Glatt przedstawia pierwszą poważną relację ze sprawy rodziny Wattsów.

Rankiem 13 sierpnia 2018 roku po powrocie z podróży służbowej, koleżanka podwiozła Shanann Watts do domu.
To był ostatni raz kiedy ktokolwiek widział ją żywą.
Następnego dnia zgłoszono zaginięcie jej oraz dwóch małych córeczek.
Mąż regularnie w lokalnych wiadomościach błagał o pomoc w odnalezieniu rodziny.
Chris udawał przykładnego męża i ojca, a doskonale wiedział, że ich nigdy nie zobaczy.
Po niespełna dobie od rozpaczliwych próśb złożył przerażające oświadczenie na policji.
Dlaczego posunął się do tak okropnego czynu. Zabił nie tylko żonę i ich dwie córeczki, ale i nienarodzone dziecko.
Dla kogo to zrobił?
Czy kochanka okazała się ważniejsza od życia jego dzieci?
Pytania mnożą się i wciąż nie potrafię zrozumieć co ten człowiek miał w głowie.
Pozornie oddany rodzinie, a pod maską idealności i uśmiechu potwór i morderca.
"Idealny tata" to reportaż nie tylko dotyczący morderstwa, ale zaczynający się już od młodzieńczych lat Shannon i Chrisa.
Autor przeprowadza nas sprzez ich całe życie dodając wypowiedzi rodziny czy przyjaciół.
Autor świetnie przedstawił historię jednego z najbardziej okrutnych zabójców rodzin w XXI wieku.

Avatar użytkownika - patrycjalukaszyk
patrycjalukaszyk
Przeczytane:2022-11-06,

"Idealny tata" to dramatyczny reportaż przedstawiający głośną sprawę Wattsów - szokującego morderstwa popełnionego przez głowę rodziny na najbliższych...

John Glatt przedstawia bardzo szeroki obraz tego, co doprowadziło Chrisa do popełnienia zatrważającego czynu na żonie i córkach. Przedstawiając historię rodziny już od dzieciństwa mordercy, aż do dnia tragedii i kulisów sledztwa ukazuje portret okrutnego mordercy, wyzutego z uczuć i wyrachowanego. Do tej pory sam sprawca przedstawił kilka wersji zdarzeń i nie ma pewności, która jest w pełni prawdziwa. Sporo jest natomiast domysłów, co mogło ostatecznie pchnąć mężczyznę do popełnienia zbrodni - zduszenie w małżeństwie, romans, potrzeba bycia zauważonym? Nie ma tu usprawiedliwienia, ale trudno również o choćby minimalne zrozumienie.

Podziwiam ogromny wkład pracy autora, który wykonał ogromną pracę u podstaw, dzięki czemu historia jest skonstruowana momentami wręcz jak żywy obraz zdarzeń. Relacje z social media, filmy i korespondencja z telefonów, wywiady z bliskimi, a nawet wyszukiwania z przeglądarki internetowej - to wszystko jest tu zebrane i ułożone w spójną całość. W trakcie czytania sama nawet zerkałam na dostępne w internecie zdjęcia nawiązujące do konkretne opisywanych zdarzeń, przez co doświadczenie tej opowieści było jeszcze bardziej szokujące.

Jeśli lubicie książki typu true crime, to zdecydowanie mogę polecić ten tytuł!

Interesująca historia. Jednak im głębiej się w nią wczytuje, tym mniej jednoznaczny jest obraz jej głównych bohaterów.

Avatar użytkownika - Melisa2004
Melisa2004
Przeczytane:2023-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Kiedy zaczęłam czytać ten reportaż, zorientowałam się, że czytałam już kiedyś w internecie o tej wstrząsającej historii. Z książki dowiedziałam się o niej o wiele więcej, przedstawiono ją też z różnych punktów widzenia. Koniecznie obejrzę jeszcze film dokumentalny na Netflixie i z pewnością sięgnę po kolejne książki autora.

Instagramowy, idealny portret rodziny. Zapewnienia o miłości, bliskości. Mimo kłopotów finansowych patrzą z nadzieją na przyszłość.

Dwie córeczki, synek w drodze.

Przyjaciółka nie może skontaktować się z kobietą, która nie przyjeżdża na umówione spotkanie. Nie pojawiła się na wizycie lekarskiej. W domu nikt nie otwiera. Samochód z fotelikami dla dzieci stoi na swoim miejscu.

Tego samego dnia policja zaczyna poszukiwania ciężarnej kobiety i jej dwóch córeczek. W telewizji pojawia się ojciec i mąż proszący o pomoc.

Prawda okaże się wstrząsająca.

Polecam.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2022-11-03, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam, czytam regularnie,

Bywają takie książki, których lektura przyprawia o dreszcze na całym ciele i o szybsze bicie serca. Taka właśnie jest ,,Idealny tata" Johna Glatta.

Myślę, że większość z Was pamięta tę sprawę, bo była dość głośna. Media trąbiły i rozpisywały się o niej - Morderstwo rodziny Watts. O tym właśnie jest ten reportaż.

13 sierpnia 2018 roku we Fredrick w stanie Kolorado, ciężarna Shanann Watts i jej dwie córeczki Celeste i Bella zaginęły w nieznanych okolicznościach. Dwa dni później mąż Shanann, a ojciec dziewczynek Chris przyznał się, że one nie żyją, a on sam je zamordował oraz wskazał miejsca, w których ukrył zwłoki.

John Glatt, stara się pokazać prawdziwą historię rodziny, której bajkowe życie zamieniło się w jednej chwili w prawdziwy koszmar. Jak widać, nie zawsze wszystko wygląda na pierwszy rzut oka tak pięknie, jak jest w rzeczywistości. Piękny obrazek też może mieć rysy i wady. Tak było w przypadku wydawać by się mogło idealnej rodziny Wattsów. Teraz, gdy od zbrodni minęły cztery lata, trudno jest dochodzić, jak naprawdę wyglądało ich małżeństwo. Jednak obojętnie jaką żoną była Shanann, nie zasłużyła na to aby ją zamordować. A co takiego miał w głowie Chris, że zabił swoje dwie maleńkie córeczki? Dla mnie to nadal całkowicie niezrozumiałe.

Tak naprawdę nigdy nie dowiemy się prawdy dlaczego Chris Watts dokonał tak okropnego czynu. Powiedział, że zamierza zabrać ten sekret do grobu. Niemniej warto przeczytać ten reportaż, bo John Glatt wykonał kawał świetnej reporterskiej roboty, dzięki której w nasze ręce trafiło naprawdę skrupulatne świadectwo tego, co się wydarzyło, przebieg procesu, zeznania oraz wywiady/rozmowy z rodziną Chrisa. W sumie szkoda, choć z drugiej strony rozumiem, że nikt z rodziny Shanann nie wypowiedział się w tej sprawie.

Wiem, że nie każdy lubi reportaże, bo są dość specyficzne, ale ten polecam bardziej niż inne. Jest tak napisany, że czyta się jak rewelacyjnie napisaną powieść sensacyjną, bo jakby nie patrzeć sensacyjnej sytuacji dotyczy. Spróbujcie wyjść ze swojej strefy komfortu i przeczytajcie ,,Idealnego tatę". Jestem przekonana, że nie będziecie żałować czasu spędzonego na lekturze tej książki.

Po przeczytaniu reportażu Johna Glatta ,,Idealny tata" nadal nie mogę zrozumieć, jak niby kochający ojciec jest w stanie z zimną krwią zabić swoje małe dzieci.  Autor bardzo skrupulatnie opisał kim była Shanann i jej mąż i zarazem morderca, Chris. Jestem w stanie pojąć to, że ich małżeństwo z czasem okazało się szczęśliwe tylko na pokaz. John Glatt opisał Shanann jako kobietę, która lubiła mieć nad wszystkim kontrole, ale gdy zauważyła, że mąż zaczął się od niej oddalać, próbowała ratować swój związek. Natomiast Chris, który był z początku bardzo cichy i we wszystkim żonie ulegał, nie chciał niczego ratować. Małżeństwo żyło też ponad stan, co, często prowadziło do nieporozumień, ale to wszystko nie powinno doprowadzić do tragedii. Gdy dwoje ludzi przestaje coś do siebie czuć, powinno, po prostu się rozejść. Autor w swojej książce nie próbuje nikogo wybielać, czy oceniać. Przedstawia natomiast, bardzo wciągającym stylu wszystkie fakty. Opisuje nie tylko ostatnie chwile, które doprowadziły do tragedii, ale też sięga do początków znajomości Shanann i Chrisa.

Bardzo polecam tę książkę, mnie ona skłoniła do postawienia sobie kilku pytań, na które chyba nigdy nie poznam odpowiedzi.

Zagionione dziewczyny
John Glatt0
Okładka ksiązki - Zagionione dziewczyny

PRAWDZIWA HISTORIA PORWANIA TRZECH KOBIET PRZETRZYMYWANYCH W PIWNICY DOMU W CLEVELAND, KTÓRE ZOSTAŁY URATOWANE O WIELE ZA PÓŹNO ZAGINIONE DZIEWCZYNY...

Rodzina z domu obok
John Glatt0
Okładka ksiązki - Rodzina z domu obok

JOHN GLATT, BESTSELLEROWY AUTOR NEW YORK TIMES, PRZEDSTAWIA POTWORNĄ HISTORIĘ TURPINÓW: POZORNIE NORMALNEJ RODZINY, KTÓREJ MROCZNE SEKRETY WSTRZĄSNĘŁY...