Igraszki z losem

Czterdziestoletni Leszek prowadzi sklep z ciastkami i pieczywem w hali targowej. Jest kawalerem, mieszka sam, wiedzie proste życie. Uznaje, że dla niego widocznie przewidziano taki właśnie plan. Jest szczery i otwarty, serdeczny. Wrodzona życzliwość sprawia, że na powiernika wybierają go znajome kobiety:
Ada - nieco sfrustrowana brakiem partnera trzydziestoletnia singielka, marząca o rodzinie i miłości rodem jak z komedii romantycznych. Czterdziestoletnia Mirela - żona zapracowanego męża, matka idealna i kobieta realizująca się zawodowo. Wreszcie Irena - pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa, nieszczęśliwa z powodu syndromu pustego gniazda.
Leszek nie próbuje ich zbywać. Interesuje się ich życiem i służy dobrym słowem. Pewnego dnia spotyka Cygankę, która nieproszona mówi mu o Przeznaczeniu. Mężczyzna orientuje się, że staje przed nim odpowiedzialne zadanie. Jednak życie bywa przewrotne. Czy igraszki z losem wyjdą wszystkim na dobre? Czy sami decydujemy o własnym życiu, czy możemy jedynie reagować na następujące w nim zmiany?

Agata Kołakowska (ur. 1984) - wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazały się: ,,Patrycja", ,,Przyjaciółki", ,,Siódmy rok", ,,Niechciana prawda", ,,Płótno", ,,Wszystko co minęło", ,,Zaciszny Zakątek", ,,We dnie, w nocy" i ,,Niewypowiedziane słowa".

Informacje dodatkowe o Igraszki z losem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-09-06

Kup książkę Igraszki z losem

Igraszki z losem - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ciepła i mądra książka o tym, jak bardzo czasem potrzebujemy odrobiny zainteresowania drugiej osoby, miłego gestu, dobrego słowa.

Leszek to samotny sprzedawca ciastek w hali targowej. Wiodąc spokojne i przewidywalne życie, któregoś dnia spotyka na swojej drodze Cygankę i wtedy wszystko się zaczyna! :) Okazuje się, że otaczający go ludzie nie mają wbrew pozorom łatwego i przyjemnego życia, a każdy dźwiga jakiś ciężar... Ada, Mirela i Irena - każda w innym wieku i każda z innymi problemami. I Leszek - ich sąsiad, przyjaciel, dobry duch... Czy przepowiednia Cyganki się spełni i Leszek będzie "dobrą wróżką"? Czy historie Pań będą miały szczęśliwe zakónczenie? Polecam :)

Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-09-25, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,

Jak zawsze u Agaty Kołakowskiej - ciepła opowieść z bohaterami opisanymi tak, że nie sposób ich nie polubić. Czytelnik miałby ochotę zaprzyjaźnić się z każdym z nich. Czytałam kilka książek tej autorki i ta z pewnością jest jedną z moich ulubionych.

Avatar użytkownika - jusia
Przeczytane:2016-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lato jak w filmie
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Lato jak w filmie

To lato nie zaczęło się dla Ruby najlepiej. Gdyby było jej choć trochę do śmiechu, mogłaby uznać, że jest niczym stereotypowa bohaterka nielubianych przez...

Szczęście na miarę
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Szczęście na miarę

Jak się czujesz, wkładając ulubioną sukienkę? Na co wtedy liczysz? Za czym tęsknisz? Być może za tym samym, co klientki pracowni krawieckiej Leonarda...