Igraszki z losem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-09-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380694446
Liczba stron: 448

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Czterdziestoletni Leszek prowadzi sklep z ciastkami i pieczywem w hali targowej. Jest kawalerem, mieszka sam, wiedzie proste życie. Uznaje, że dla niego widocznie przewidziano taki właśnie plan. Jest szczery i otwarty, serdeczny. Wrodzona życzliwość sprawia, że na powiernika wybierają go znajome kobiety:
Ada - nieco sfrustrowana brakiem partnera trzydziestoletnia singielka, marząca o rodzinie i miłości rodem jak z komedii romantycznych. Czterdziestoletnia Mirela - żona zapracowanego męża, matka idealna i kobieta realizująca się zawodowo. Wreszcie Irena - pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa, nieszczęśliwa z powodu syndromu pustego gniazda.
Leszek nie próbuje ich zbywać. Interesuje się ich życiem i służy dobrym słowem. Pewnego dnia spotyka Cygankę, która nieproszona mówi mu o Przeznaczeniu. Mężczyzna orientuje się, że staje przed nim odpowiedzialne zadanie. Jednak życie bywa przewrotne. Czy igraszki z losem wyjdą wszystkim na dobre? Czy sami decydujemy o własnym życiu, czy możemy jedynie reagować na następujące w nim zmiany? 


Agata Kołakowska (ur. 1984) - wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazały się: ,,Patrycja", ,,Przyjaciółki", ,,Siódmy rok", ,,Niechciana prawda", ,,Płótno", ,,Wszystko co minęło", ,,Zaciszny Zakątek", ,,We dnie, w nocy" i ,,Niewypowiedziane słowa".

Kup książkę Igraszki z losem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Igraszki z losem

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Ciepła i mądra książka o tym, jak bardzo czasem potrzebujemy odrobiny zainteresowania drugiej osoby, miłego gestu, dobrego słowa.
Link do opinii

Leszek to samotny sprzedawca ciastek w hali targowej. Wiodąc spokojne i przewidywalne życie, któregoś dnia spotyka na swojej drodze Cygankę i wtedy wszystko się zaczyna! :) Okazuje się, że otaczający go ludzie nie mają wbrew pozorom łatwego i przyjemnego życia, a każdy dźwiga jakiś ciężar... Ada, Mirela i Irena - każda w innym wieku i każda z innymi problemami. I Leszek - ich sąsiad, przyjaciel, dobry duch... Czy przepowiednia Cyganki się spełni i Leszek będzie "dobrą wróżką"? Czy historie Pań będą miały szczęśliwe zakónczenie? Polecam :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-09-25, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,

Jak zawsze u Agaty Kołakowskiej - ciepła opowieść z bohaterami opisanymi tak, że nie sposób ich nie polubić. Czytelnik miałby ochotę zaprzyjaźnić się z każdym z nich. Czytałam kilka książek tej autorki i ta z pewnością jest jedną z moich ulubionych.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-04-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Niewypowiedziane słowa

Państwo Szulc wiodą spokojne życie. Łucja jest okulistką. Andrzej prowadzi rodzinną aptekę żony. Ona - wychuchana przez rodziców jedynaczka, on...

Uśpione pragnienia
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Uśpione pragnienia

W grudniową noc dochodzi do wypadku. Dwie kobiety tkwią na leśnym odludziu w zmiażdżonym samochodzie. Auto staje się pułapką bez wyjścia. Znikąd pomocy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy