Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła

Wykorzystaj energię i moc święta światła!

Imbolc, zwany świętem światła lub dniem świętej Brygidy, to sabat obchodzony 1 lutego, kiedy z czcią należy powitać zbliżającą się powoli wiosnę. Główną rolę odgrywa w nim symbolika światła: pierwsze promienie słońca zwiastują jasność po zimowym mroku. Dni stają się coraz dłuższe, noce krótsze, a ziemia przygotowuje się do wydania nowego życia.

Podczas sabatu Imbolc pali się świece, z nadzieją przywołując ciepło i wiosnę. Ogień uosabia iskrę życia, gotowość do zmian i duchowego odrodzenia.

Książka ,,Imbolc", ósma z serii ,,Sabaty", zamyka bestsellerowy cykl przybliżający w przystępny i fachowy sposób symbolikę dawnych wierzeń i ukazujący ich współczesne oblicze. Poszczególne tomy zawierają opisy rytuałów, medytacje, wróżby, receptury, a także prezentują stare i nowe praktyki celebrowania świąt, zgodnie z rytmem natury i Kołem Roku.

Sięgnij do źródeł rzetelnej magicznej wiedzy i zainspiruj się pradawnymi wierzeniami.

Informacje dodatkowe o Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-01-17
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Imbolc. Rituals, Recipes & Lore for Brigids Day

Tagi: szamanizm pogaństwo druidyzm

Kup książkę Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła

Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-03-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Imbolc" to kolejne wznowienie serii o pogańskich świętach wedle Koła Roku. Jak zwykle z zachwycającą oprawą graficzną ? to już ostatni tom z serii, który opowiada o świecie przypadającym na początku lutego.

Jak zwykle można tu znaleźć informacje o tym jak dawniej obchodzono ten sabat w różnych zakątkach świata. Szczególnie spodobały mi się ciekawostki o Świętej Brygidzie ?

Nie zabrakło też rozdziałów poświęconych współczesnym obchodom tego święta, inspiracjom na spędzanie czasu samemu lub w grupie, rytuały, rękodzieło oraz przepisy kulinarne.

Na końcu książki można znaleźć spis symboli, bóstw i elementów szczególnie kojarzonych z Imbolc.

Ta krótka książeczka to kopalnia wiedzy, ciekawostek i wszelkiego rodzaju inspiracji - zarówno tych magicznych dla praktykujących czarownic lub tych, które jedynie poszukują informacji na temat tego sabatu, ale przyjemność z czytania mogą czerpać miłośnicy kultury i folkloru ?

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2024-02-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Żyj w zgodzie z Kołem Roku i w pełni korzystaj z tego, co daje ci natura."

Seria ,,Sabaty" w nowym wydaniu? A i owszem. Wydawnictwo Kobiece podjęło się nowego wydania popularnej serii, za co będą wdzięczne wszystkie okładkowe sroki. [współpraca reklamowa z Wydawnictwo Kobiece].

Czym więc jest seria? Są to pozycje, które całościowo opisują poszczególne pogańskie święta. Każda sabatowa książka na początku ma to samo wprowadzenie, mówiące o Kole Roku i stosunku neopogan do niego. Plusem tego właśnie wprowadzenia, które pojawia się na początku każdego tomu, jest to, że książki można czytać niezależnie od siebie - można zacząć od któregokolwiek z sabatów, a nie pominie się tych ważnych, podstawowych informacji.

Po wprowadzeniu przechodzimy przez poszczególne etapy w każdym ze świąt, zaczynając od starych praktyk przez nowe praktyki, zaklęcia i wróżby, receptury i rękodzieło, modlitwy i wezwania, rytuały świąteczne, aż po pojęcia związane z danym sabatem, któremu książka jest poświęcona. Otrzymujemy także wytypowane polecane lektury, do których można zajrzeć i uzupełnić swoją wiedzę.

Jeśli zaś chodzi konkretnie o recenzowany aktualnie tom... ,,Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła" to książka Carla F. Neala. Imbolc to dzień świętej Brygidy obchodzony 1 lutego. W jego celebrowaniu główną rolę odgrywa symbolika światła.
,,Uczcij Imbolc. Pożegnaj zimowy mrok i wypatruj zmian na lepsze". Z okazji tego sabatu palimy świece z nadzieją na przywołanie wiosny i ciepła. Obserwujemy, jak dni stają się coraz dłuższe, a ziemia przygotowuje się do wydania nowego życia.

Książka ma charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Dowiadujemy się, jak dawniej obchodzono święto Imbolc i jak celebruje się je w czasach teraźniejszych, jaki związek ma Imbolc z innymi świętami, poznajemy również sylwetkę bogini Brygidy. Otrzymujemy sporo ciekawostek, rytuałów i zabiegów magicznych, pozwalających nam na rozwój i otwieranie się na nowe możliwości (związane również z niedalekim nadejściem wiosny). W książce pojawiają się praktyki związane ze świętem Imbolc i wskazówki związane z tym, jak stworzyć np. krzyżyk Brygidy, czy specjalne kadzidło na Imbolc.

Również tematycznie skupiamy się na motywie światła, odrodzenia, odnowienia. Rytuały związane są z wejściem we wszystko, co nowe lub z próbą odbudowania tego, czego potrzebujemy. W książce opisane zostały rytuały świąteczne zarówno dla osób, które praktykują w pojedynkę, jak i dla kowenu czy innej większej grupy. Na samym końcu książki pojawia się zbiór pojęć związanych z sabatem.

Moim zdaniem, dla współczesnej wiedźmy, która pragnie praktykować czarostwo, jest to pozycja must have. Seria ,,Sabaty" jest trochę jak lektura obowiązkowa w szkole.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Imbolc" to święto światła lub dzień świętej Brygidy.

Książka opowiada jakie zaklęcia, wróżby, rytuały stosować w tym okresie, a także w jaki sposób je przeprowadzać. Jest ona napisana prostym językiem, dzięki czemu każdy może po nią sięgnąć.

Bardzo podobało mi się, że ten tytuł zawiera w sobie wiele wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Znajdziemy tutaj informację na temat starych praktykach, stosowanych przez np. Celtów, Rzymian, Rdzennych Amerykanów, ale również o nowych praktykach. Autor pokazuje nam jak to święto wygląda w czasach współczesnych i w jaki sposób można celebrować to święto dzisiaj.

Bardzo lubię czytać książki o różnych zwyczajach, wierzeniach. To niezwykle ciekawa tematyka, która pomaga zrozumieć otaczający nas świat.

Ten tytuł choć nieduży objętościowo zawiera wiele informacji. Taki format pozwala na to aby mieć tą książeczkę przy sobie.

Muszę przyznać, że wolałabym aby w książce znalazło się więcej wiadomości. Czasami czułam niedosyt.

Jeśli lubicie taką tematykę, myślę, że ta pozycja przypadnie Wam do gustu, mnie bardzo się podobała. Polecam!

Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła
Carl F. Neal0
Okładka ksiązki - Imbolc. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto światła

Poznaj sekrety sabatu Imbolc, i dowiedz się, jak wykorzystać jego moc do osiągnięcia własnych celów. Imbolc (obchodzony 1 lutego), zwany inaczej świętem...