Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka

Tom 1 cyklu Imperium Smoczej Blizny

Przed wiekami Najwyższy Smok Neru podarował jednemu z elfich plemion smocze skrzydła. Miał być to znak wiecznego przymierza z bóstwem oraz sygnał dla wszystkich ludów, że to właśnie Nilirowie (Wybrani) będą sprawować władzę nad całym światem.

Niestety, odszczepieństwo części członków plemienia i postawienie na miejscu Smoka Wilczej Pani sprawia, że ustalony porządek upada, elfy tracą skrzydła, a całe Imperium złożone z wielu ludzkich i elfich królestw zaczyna się rozpadać, nękane coraz częstszymi i coraz bardziej zaciętymi wojnami.

Gdy podczas kolejnej rebelii ginie król Nilirów, a jego żona w walce o pomstę zostaje poważnie ranna i popada w obłęd, losy państwa musi wziąć na swe barki młodziutka księżniczka. Lecz to dopiero początek jej problemów. Królowa wymyśla sposób na połączenie zwaśnionych plemion. W swoim obłędzie nie zważa na osobiste szczęście córki, a przede wszystkim nie widzi, że realizacja tego planu zagrozi jej rodowi, a nawet całemu Imperium.
Varila – wspierana przez najbliższych, między innymi: mentorkę - smoczycę, przyjaciółkę z kapłańskiego plemienia elfów oraz ukochanego mężczyznę – szuka sposobu na ocalenie wszystkiego, co jest jej drogie.

Brawurowo rozpoczęty cykl fantasy, którego debiutująca autorka ma… 16 lat. Jest uczennicą liceum ogólnokształcącego, w klasie o profilu humanistycznym. Pasjonatka książek, miłośniczka smoków oraz wilków. Od kilku lat spisuje losy pewnego Imperium… Jeśli nie pisze, to rysuje. A ponadto uczy się, spotyka z przyjaciółmi i bawi ze swoimi trzema psami.

"Magia może pojawić się wszędzie. Kto by się spodziewał, że tym razem zostanie zapieczętowana w powieści tak młodej i tak niezwykle utalentowanej autorki?
Mamy tu do czynienia ze wschodzącą gwiazdą polskiej literatury. Zapamiętajcie moje słowa."

Krzysztof Piersa, pisarz

Informacje dodatkowe o Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka:

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2022-06-01

Kup książkę Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka

Imperium Smoczej Blizny. Ucieczka - opinie o książce

🧝‍♀️🧝‍♂️RECENZJA PATRONACKA🐉 🐲

Jest to kolejna książka z gatunku fantastyki, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą pozycją.😍 A to za sprawą Autorki, która ma zaledwie 16 lat!!! 😮😮 Dodatkowo byłam pod ogromnym wrażeniem, ponieważ podczas lektury miałam wrażenie, że nie jest to pierwsza książka autorki, a jedna z kolejnych jej pozycji? Okazało się jednak, że ta pozycja jest debiutem! ;) Według mnie bardzo udanym. ;) Pani Wiktoria pisze stylem niemal poetyckim, bez trudu przenosząc czytelnika w miejsca, które nam opisuje. Chcecie się zatem dowiedzieć, o czym jest ta powieść? Co znajdziemy w środku oprócz smoków🐲, elfów 🧝‍♀️🧝‍♂️ oraz wilków 🐺? Zapraszam. Nieco fabuły poniżej ⬇️⬇️⬇️

Dawno, dawno temu, jeden z najwyższych smoków 🐉 - Neru, obdarował Nirilów - elfickie plemię - smoczymi skrzydłami na znak przymierza. Dar ten podkreślał odtąd, że Nirilowie stali się narodem wybranym spośród wszystkich ras. To w ich rękach spoczęła władza nad całym światem. Niestety, jak wszyscy dobrze wiemy, nic co dobre, nie trwa wiecznie. Wkrótce w plemieniu pojawili się odmieńcy, którzy zamiast kultu Neru, zaczęli oddawać szacunek Wilczej Pani.To spowodowało upadek ustalonego porządku. Elfy straciły swoje skrzydła, a Imperium, które dotąd tworzyło wiele krajów, zaczęło się gwałtownie rozpadać. To doprowadziło do rozłamu oraz wielu wojen. Podczas jednej z takich rebelii, ginie król Nilirów. Jego żona rusza do walki, aby pomścić ukochanego małżonka. Z tej walki wychodzi poważnie ranna. Na dodatek popada w obłęd. Nie jest już w stanie w pełni rządzić królestwem. Dlatego też stery przejmuje starsza z jej córek - księżniczka Varilla. Młodziutka dziewczyna ma na głowie znacznie poważniejsze problemy, niż tylko zarządzanie całym plemieniem. Okazuje się bowiem, że w obłąkanym umyśle matki zrodził się plan, mający na celu pogodzenie zwaśnionych rodów. Kobiecie wcale nie zależy na szczęściu córki, ani nie słucha żadnych rozsądnych argumentów. Popadając w szaleństwo, pragnie jedynie tego, by móc rządzić jak potężnym królestwem jako jedyna królowa. Córka jest jedynie pionkiem w grze, dzięki któremu jej matka nareszcie osiągnie upragniony cel. Jednak księżniczka Varilla się nie poddaje. Dzięki wsparciu najbliższych jej osób - ukochanego, smoczej mentorki Silnari oraz przyjaciółki, która jest kapłanką, stara się za wszelką cenę znaleźć wyjście z tej jakże trudnej sytuacji, w której się znalazła... Jak potoczą się losy młodej księżniczki? Czy królowej uda się doprowadzić swój plan do końca? Czy Varilla znajdzie sposób, aby uniknąć tego, co szykuje dla niej matka? Jaką rolę odegrają tutaj smoki oraz tytułowe słowo "Ucieczka"? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie właśnie podczas czytania tej lektury.

Zaciekawieni? Mam nadzieję, że tak. Ja byłam bardzo zafascynowana światem przedstawionym mi przez Autorkę. W tej powieści zgadzało się absolutnie wszystko. Mamy tutaj piękne opisy walk, ale również wielu emocji. Doskonale przedstawieni i różnorodni bohaterowie. Ich mnogość w tym wypadku jest dużym plusem, dzięki czemu powieść jest wielotorowa i jeszcze bardziej ciekawa. Wiele tajemnic oraz liczne przygody bohaterów sprawiają, że podczas lektury jesteśmy coraz bardziej zaintrygowani. No i sam koniec tego tomu... . Nie jest zbyt oczywisty i pozostawia wiele niedopowiedzeń... Wiem już, że niebawem ma powstać 2 część tego cyklu. Dlatego z niecierpliwością będę jej oczekiwać, bo jestem ogromnie ciekawa czy znajdę odpowiedzi na pytania, które zostały bez odpowiedzi w części pierwszej oraz z przyjemnością poznam dalsze losy bohaterów. Jak już wspomniałam na początku, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wiekiem oraz warsztatem Autorki. Uważam, że ma wspaniały talent do tworzenia historii, i życzę jej, by miała na swoim koncie równie wiele ciekawych lektur, jak ta, którą nam tu zaprezentowała. Ogromnie się cieszę, że mamy na rynku tak zdolną młodzież, która potrafi nas całkowicie przenieść do wykreowanego przez siebie świata. Ta powieść jest też dowodem na to, że marzenia się spełniają ❤❤ Trzeba im tylko troszkę pomóc w ich realizacji. Kończąc, bardzo polecam Wam tę powieść, bo uważam, że naprawdę warto. Autorka ma niezwykły talent, który liczę na to, że będzie się cały czas rozwijał. Jeśli lubicie fantastykę, smoki oraz elfy, ta pozycja będzie dla Was idealną odskocznią. Bardzo dziękuję Autorce oraz Wydawnictwo Alegoria za zaufanie oraz możliwość patronatu i recenzji. Pani Wiktorii zaś życzę wielu kolejnych sukcesów i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Polecam i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!!

Czy są na sali fani gatunku fantasy? Jeśli tak to dzisiaj mam gratkę przede wszystkim właśnie dla Was.

W tej notce opowiem Wam o bardzo udanym debiucie 16-letniej Wiktorii Czyżyckiej. Ta utalentowana licealistka stworzyła obszerną powieść zatytułowaną ,,Ucieczka", która otwiera jednocześnie cykl Imperium Smoczej Blizny.

Główni bohaterowie tej opowieści to m.in. waleczna księżniczka Varila, królowa Quenta, dowódca wojsk Eril oraz książę Arrin. Ich skomplikowane perypetie stanowią oś współistnienia i współzależności wielu światów wypełnionych po brzegi bardzo różnorodnymi postaciami oraz stworami.

W ,,Ucieczce" nie brak wartkiej akcji, bitew i różnego rodzaju magii, lecz zaznaczyć należy, że oprócz całej fantastycznej otoczki w powieści autorka poruszyła bardzo wiele uniwersalnych tematów takich jak np. miłość, przyjaźń, lojalność, honor etc. W historii tej ukazana została również walka o władzę, wpływy i własne interesy niektórych bohaterów. Autorka nakreśliła jak ogromny wpływ na postępowanie ma niespełniona miłość, która potrafi bardzo mocno zaślepić.

Książka ta obfituje w emocje oraz różnorodne rozterki bohaterów, a fantastyczny świat przenikają całkowicie realne dylematy postaci.

Wiktoria Czyżycka bardzo inteligentnie wykreowała świat, w którym (mniej lub bardziej pokojowo) koegzystują elfy, smoki, wilki, ludzie i wiele innych postaci wywodzących się z różnych plemion.

Czy jesteście ciekawi co kryje się na kartach ,,Ucieczki"? Ja muszę Wam powiedzieć, że mimo iż po ten gatunek sięgam naprawdę dosyć rzadko to uważam, że jest to bardzo dobrze wymyślona opowieść, którą czytało mi się dobrze i ze sporą ciekawością odnośnie tego, co wydarzy się dalej.

Jak wspominałam na początku jest to pierwszy tom całego cyklu, więc na pewno będę śledzić dalsze literackie poczynania Wiktorii, której życzę dalszych sukcesów, spełniania pisarskich marzeń, a przede wszystkim coraz więcej frajdy płynącej z tego, iż może dzielić się tym, co jej w duszy gra z czytelnikami.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Imperium smoczej blizny. Przymierze
Wiktoria Czyżycka0
Okładka ksiązki - Imperium smoczej blizny. Przymierze

Drugi tom cyklu z gatunku high fantasy. Jest tu wszystko, co nie pozwala oderwać się od lektury. Miłość, zdrada, zazdrość, zemsta, walka o władzę, wojna...