In(Sekt)a

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Horror
ISBN: 9788366661004
Liczba stron: 488
Tytuł oryginału: Un(e)secte

Ocena: 6 (1 głosów)

A gdyby wszystkie owady świata nagle zaczęły się porozumiewać między sobą? Organizować się?

Nie przetrwalibyśmy więcej niż kilka dni.

Drogi policyjnego detektywa Atticusa Gore'a i prywatnej detektyw Kat Kordell skrzyżują się między spektakularną zbrodnią a niewyjaśnionym zniknięciem młodej kobiety. Oboje staną oko w oko z przerażającą prawdą. Od gór Los Angeles po slumsy Nowego Jorku, ostry i rzetelnie udokumentowany thriller, który pochłonie cię bez reszty.

Porażający thriller, w którym owady sieją strach. ,,Le Figaro"

Maxime Chattam misternie konstruuje intrygę tak jak pająk tkający sieć... ,,Le Parisien"

In(Sekt)a, nowa powieść Maxime Chattama, nie pozwoli ci spać. To zarówno kryminał ze złożonym śledztwem, trzymający w napięciu thriller, powieść grozy, która wywoła atak paniki u entomofobów, a także opowieść o negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii przypominające serial Czarne lustro. ,,Cosmopolitan"

Tagi: Horrory i literatura grozy

Kup książkę In(Sekt)a

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - In(Sekt)a

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-02-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

Powiem wam, że już po samej okładce domyśliłam się, że książka będzie w dużej mierze o robakach. Tylko może nie zdawałam sobie sprawy jak chwilami przerażające będą te opisy. Zwłaszcza na początku, kiedy to pewna kobieta sięga po książkę, po którą w dużej mierze nie chciała sięgnąć. Bała się tego, co w niej znajdzie, choć z czasem zaczęła się coraz bardziej w nią wciągać. Opisy były na tyle realistyczne, że nie poczuła, kiedy to po jej ciele zaczęło się skracać coraz więcej insektów. Znajdowały wejścia do jej wnętrza, lecz gdy zdała sobie z tego sprawę, było już za późno. Zginęła w okropnych męczarniach.
W następnej części poznajemy historię rozłożonego ciała, którego tożsamość ciężko jest ustalić. Gdzieś indziej kobieta zgłasza zaginięcie swojej dorosłej córki. Zaniepokoiła ją wiadomość SMS, gdzie kazała pozdrowić swoją nie żyjącą siostrę. Sprawę przyjmuje dziewczyna, która w tej kwestii jest laikiem. Niemal od 70 strony zaczynają pojawiać się pewne nieścisłości w każdym śledztwie. Dochodzą kolejne fakty, które raczej wszystko komplikują. Istotnymi bohaterami będą tutaj insekty spotykane w dziwnych miejscach i różnym stanie. Czołowym pytaniem tutaj jest komu zależy na ofiarach, że pozostawia je w takim stanie? Czy uda się bohaterom rozwikłać te tajemnicze sprawy?
Chciałam wam powiedzieć, że jeśli ktoś boi się robali, to lepiej niech jej nie czyta. To faktycznie książka na mocne nerwy. Ja nie miałam problemów z jej przyswojeniem, aczkolwiek drastyczne opisy odczuwałam na własnej skórze. Każdy rozdział zapoczątkowuje inna sytuacja z udziałem innych bohaterów. Po pewnym czasie one się nakładają. Choć historii tak naprawdę jest kilka, to jednak każda na swój sposób jest interesująca. Trudno odłożyć ją na bok, bo niekiedy wzbiera w niej ogromne napięcie, którego nie możemy nie doczytać. Polecam osobom cierpliwym, wytrzymałym na obrzydzenia i tym, którzy lubią niepowtarzalne historie:-)

Link do opinii
Inne książki autora
Entropia
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - Entropia

Dziwne i niepokojące zjawiska zakłócają pokój Zjednoczonego Państwa. Martwe ptaki zaczynają atakować i zabijać, a potwory wyłaniają się...

W ciemnościach strachu
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - W ciemnościach strachu

Każdego roku w Nowym Jorku w dziwnych okolicznościach znikają dziesiątki osób. Większość zaginionych nigdy nie zostaje odnaleziona. Julia powraca żywa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy