Infekcja: Exodus

Autor w poprzedniej części pod tytułem Infekcja: Genesis obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas. Czy jednak ktoś ze znanych nam bohaterów ocalał? Jaką szansę na przetrwanie ma rodzaj ludzki? I kto stoi za rozpowszechnieniem śmiercionośnego wirusa? Na walczących o przeżycie czeka kolejna pułapka - prócz żądnych krwi stworów, poluje na nich ich wojsko, które otrzymało polecenie zlikwidować każdego. Bez wyjątku. O autorze: Andrzej Wardziak - urodzony w 1985 roku, z wykształcenia tłumacz języka angielskiego, obecnie pracownik wielkiej korporacji, w wolnych chwilach uprawia wspinaczkę sportową. Autor Infekcji oraz Siódmej duszy, w przygotowaniu jest jego następna powieść Infekcja: Exodus, a w planach - niezliczona ilość kolejnych.

Informacje dodatkowe o Infekcja: Exodus:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2016-08-31

Kup książkę Infekcja: Exodus

Infekcja: Exodus - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Kontynuacja Infekcji niestety nieco mnie zawiodła. Liczyłam na to, że poznamy losy głównych bohaterów z nieco dalszej perspektywy, tj. kilku lat; marzyły mi się opisy, jak bohaterowie poradzili sobie z nową sytuacją, jak przywykli do niesłabnącego wroga. Niestety - autor pozostał przy kilku pierwszych dniach epidemii. Mimo to wydarzenia wciąż pozostają ciekawe, poznajemy nowe zagrożenia - jakimi stają się ludzie, a nie zombie. Żałowałam trochę (choć może zabrzmi to psychopatycznie), że nie zmarła jedna z bohaterek, która jest tak głupia i pusta, że nie mogłam jej już znieść.
Z radością odkrywałam, że autor poruszał się pomiędzy bliskimi mi miejscowościami Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin - super uczucie, kiedy możemy bardzo wczuć się w klimat książki.
Dodatkowo na plus epilog, który jednak zastanawia - czy jest dalszy ciąg tej historii?

Infekcja: Genesis
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Infekcja: Genesis

Zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy. Warszawę opanowuje tajemniczy wirus....

Przedwieczny zew
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Przedwieczny zew

Poczuła zapach zanieczyszczonego powietrza. Smak skażonej wody. I ogarnął ją gniew na widok zniszczonego Świata. Jej Świata. Katarzyna Piskorczyk...