Infekcja: Genesis

Zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie

Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy.

Warszawę opanowuje tajemniczy wirus. Mieszkańcy stolicy jeden po drugim zamieniają się w spragnionych ludzkiego mięsa zombie. I wyruszają na żer.

Komandos na urlopie, fan heavy metalu, pracownik korporacji na skraju załamania nerwowego, nastolatka z czarnym pasem w karate, młody policjant i jego atrakcyjna żona. Łączy ich jedno - chcą przetrwać.

Za wszelką cenę.

Informacje dodatkowe o Infekcja: Genesis:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016-07-06

Kup książkę Infekcja: Genesis

Infekcja: Genesis - opinie o książce

Autor nie ma zbyt dobrego warsztatu pisarskiego. Opisuje postaci jakby były uczestnikami gry komputerowej, dokładnie odwzorowując ich zachowanie podczas akcji. Główne postacie nie przywiązują czytelnika do siebie, są mu obojętne. Autor postawił bardziej na akcję niż na inne elementy i czasami miałam wrażenie czytania scenariusza do gry komputerowej. Korekta w tej książce właściwie nie istnieje, mnóstwo błędów stylistycznych, powtórzeń, uproszczeń. Pani Katarzyna chyba piła kawę zamiast edytować tekst. Zdecydowanie bardziej polecam komiks The Walking Dead lub serial, a tą książkę zdecydowanie możecie sobie odpuścić. Nawet jeśli jesteście fanami zombie.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jeśli lubicie historie, w których bohaterowie stają w obliczu zombie - apokalipsy, sięgnięcie po ,,Infekcję. Genesis" będzie dobrym posunięciem. Wartka akcja, paleta barwnych i zróżnicowanych bohaterów, nieustanna walka o życie, hordy nacierających ze wszystkich stron krwiożerczych zombie oraz fakt, że powieść niepozbawiona jest humoru, sprawią, że nie będziecie nudzić się podczas lektury. I coś czuję, że kiedy dotrzecie do ostatniej strony, zachcecie sięgnąć po kontynuację tej historii. Ja z pewnością to uczynię. Cała recenzja, jak zawsze, na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/infekcja-genesis-andrzej-wardziak/
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Niespodziewanie dobra pozycja. Znajomość Warszawy pozwala wczuć się w klimat i (przynajmniej w moim przypadku) nadaje dużego realizmu, nawet do tego stopnia, że chodząc po mieście zaczyna się myśleć o tym, czy jeśli nagle wybuchłaby epidemia, to miałoby gdzie się schować, czymś zaatakować, uciec dokądś - wyobraźnia pracuje. Bohaterowie są ciekawi i różnorodni, dlatego z zainteresowaniem śledzimy ich walkę o życie, tym bardziej, że sytuacje, w jakich się znaleźli są, krótko mówiąc, trudne. A już ostatnie wydarzenia sprawiają, że musimy sięgnąć szybko po drugą część.
Ciekawi mnie jeszcze, czy zombie w tym akurat świecie ewoluują, czy będą coraz szybsze, czy też gdzieś kończy się ich możliwość rozwoju.

Słoneczny
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Słoneczny

Sławek Szatkowski, czterdziestoletni rozwiedziony programista, rusza z Warszawy do Pragi, by odwiedzić ciężko chorego ojca. Jego podróż rozpoczyna się...

Infekcja: Exodus
Andrzej Wardziak0
Okładka ksiązki - Infekcja: Exodus

Autor w poprzedniej części pod tytułem Infekcja: Genesis obnażył stereotypowe myślenie współczesnego społeczeństwa. Tak, zombie może być każdy z nas....