Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie

Jak nauczyć się radości z ciszy, zerwania z obsesją ciągłego bycia online i wszystkiego innego, co składa się na dobrą samotność?

Wraz z rozwojem technicznym lawinowo narasta ciągła wymiana informacji pomiędzy ludźmi. Napędzani uzależnieniem od urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych, stworzyliśmy ekosystem obsesyjnego podłączenia. Wielu z nas wiedzie obecnie życie w dziwnie zatłoczonej izolacji: jesteśmy wciąż powiązani, jednak bardzo powierzchownie.

Zdolność do przebywania w samotności jest jedną z najsubtelniejszych umiejętności życiowych. Prawdziwa samotność jest ogromnym skarbem - kluczowym składnikiem bogatego życia wewnętrznego. Pobudza do refleksji, pozwala rozkwitnąć kreatywności, poprawia naszą relację ze sobą i, o dziwo, również z innymi ludźmi. Rzekoma bezczynność może być bardzo produktywna. Żyjąc zachłanniej i szybciej, zapomnieliśmy, ile radości daje cisza, i nie doceniamy tego, jak głęboko może ona zrewolucjonizować nasze życie.

Ta książka opowiada o odkrywaniu spokoju w środku miasta, w tłumie, pośród zabieganego życia. Dowcipnie i z werwą Michael Harris snuje porywające, prawdziwe opowieści, okraszone doniesieniami na temat najnowszych badań naukowych dotyczących mózgu, z dziedziny psychologii i nowinek technicznych, by doprowadzić nas do takiego stanu połączenia ze światem zewnętrznym, który zapewnia równowagę pomiędzy spokojem a towarzyskością.

"Inna samotność" to piękne i przekonujące świadectwo o transformującej mocy, jaką daje przebywanie w samotności.

Należy wciąż sobie przypominać, że życie bez samotności to życie zubożone. Ta książka jest tak cenna i na czasie, ponieważ przypomina o wartości samotności, a poza tym zachęca do stawienia oporu. Czytajcie ją w ciszy.

Ze wstępu Nicholasa Carra

Po tej książce stałem się lepszym człowiekiem. Podejście Michaela Harrisa do kondycji ludzkiej jest spokojne i wyjątkowe, jest balsamem dla duszy.

Douglas Coupland, autor bestsellera "Pokolenie X. Opowieści na czasy przyśpieszającej kultury"

Harris dzieli się z nami osobistymi i głębokimi przemyśleniami nad paradoksalnym uczuciem izolacji, które powstaje w wyniku ciągłego podłączenia, i przytacza najnowsze badania z dziedziny neurologii i behawioryzmu, by opowiedzieć o transformacyjnej sile samotności, która może sprawić, że będziemy szczęśliwsi, bardziej produktywni i, wreszcie, bardziej ludzcy.

"The Bookseller"

Poetycka kontemplacyjna wyprawa po dobrodziejstwa, jakie daje przebywanie w samotności.

"Elle Canada"

Czytanie książki Harrisa jest jak stłuczenie okularów Google'a i patrzenie po raz pierwszy własnymi oczami.

William Powers, autor książek "Twelve by Twelve", "Off the Grid & Beyond the American Dream" oraz "New Slow City"

Michael Harris jest autorem książki "The End of Absence", która otrzymała nagrodę Governor General's Literary Award w dziedzinie non-fiction i była nominowana do RBC Taylor Prize, Chautauqua Prize oraz British Columbia National Award. Pisze artykuły na temat mediów, praw obywatelskich i sztuki do wielu magazynów, między innymi "Washington Post", "Wired", "Salon", "The Globe and Mail". Mieszka w Vancouver.

Informacje dodatkowe o Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-02-12
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Solitude: In Pursuit of a Singular Life in a Crowded World

Kup książkę Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie

Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie - opinie o książce