Inspiracje i drogowskazy

Zdzisław Dąbczyński jest przedsiębiorcą, innowatorem i założycielem, doskonale znanej na polskim i europejskim rynku drogowym, firmy Wimed. Jubileusz 25-lecia Wimedu stał się dla autora okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i, co najważniejsze, inspiracjami, z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, zarówno w sferze biznesowej jak i prywatnej, bo – jak twierdzi Dąbczyński – zasady obowiązujące w świecie biznesu i przedsiębiorczości są zasadami, które sprawiają, że nasze życie może stać się lepsze i pełniejsze. Powiada również, że tym, co wpływa na jakość naszej codzienności, jest wiara i umiejętności dostrzeżenia urody życia. Książka Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie poruszać się po drogach i bezdrożach życia zdaje się być skarbnicą inspiracji. Skarbnicą, która nie jest zbiorem gotowych recept i nie obiecuje złotych gór, ale pokazuje, jak codziennym staraniem, otwartością, uczciwością i zachwytem nad drobiazgami, można uczynić życie swoje, a także osób bliskich, niezwykłą przygodą, w której nawet zdarzenia trudne i bolesne, mogą stać się źródłem siły. Istotny jest fakt, że refleksje, którymi autor dzieli się z czytelnikami, są wynikiem wieloletnich poszukiwań, badania własnych możliwości, pasji tworzenia, a przede wszystkim chęci doskonalenia się i uczynienia ze świata lepszego i bezpieczniejszego miejsca. Autor stoi na stanowisku, że inspiracji można szukać wszędzie, wystarczy tylko znaleźć w sobie odwagę, by spoglądać na świat z uważnością i akceptować zmienność życia i ludzkich losów.

Książka Dąbczyńskiego daje świadectwo tego, w jaki sposób determinacja i chęć zmian wpływa na życie człowieka. Historia zaprezentowana przez autora nie jest jedynie opisem sukcesów, ale też – a może przede wszystkim – trudów i potknięć, które z biednego wiejskiego chłopca, uczyniły człowieka przedsiębiorczego, pełnego pasji i radości tworzenia. Siłą Inspiracji i drogowskazów jest jej prostota i lekkość. Dąbczyński mówi do czytelnika w sposób przyjazny, bezpośredni i z dużą pokorą, a z jego słów przebija wiara w możliwości i sukces drugiego człowieka, jakby mówił: uda Ci się, zobaczysz! Wystarczy, że dasz sobie szansę.

Informacje dodatkowe o Inspiracje i drogowskazy:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2013-07-10
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-60656-16-7

Kup książkę Inspiracje i drogowskazy

Inspiracje i drogowskazy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Lukas23
Lukas23
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wg mnie bardzo dobra książka. Polecam wszystkim studentom, którzy myślą o przyszłości zawodowej. Przeczytałem ją w 2 godziny, tak mnie pochłonęła. Przyjemnie się ją czyta, napisana jest lekkim językiem, jak opowieść wujka przedsiębiorcy. Zmieniłem pod wpływem książki swój tok myślenia, zacząłem patrzeć w przyszłość optymistycznie. Do tej pory miałem więcej obaw, niż konstruktywnych myśli, taka inspirująca książka naprawdę zmienia tok myślenia. Polecam, na takiej stronce, można znaleźć darmowy fragment i dużo fajnych recenzji http://www.dabczynski.pl/inspiracje-drogowskazy/