Instrukcja obsługi faceta

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2017-05-24

Jak świat światem kobiety poszukują odpowiedzi na dziesiątki dylematów związanych z płcią przeciwną. A gdyby tak można było zajrzeć do instrukcji obsługi mężczyzny?

Instrukcja obsługi faceta to przewodnik po damsko-męskiej komunikacji, ale również szybki i praktyczny podręcznik jak wychodzić z trudnych, konfliktowych sytuacji z płcią przeciwną. Jak ,,czytać" mężczyznę i jak do niego mówić, żeby motywować go pozytywnie a nie negatywnie.

Autorki w lekkiej i przewrotnej formie, ale bardzo konkretnie ukazują jak należy reagować w przeróżnych sytuacjach, aby osiągnąć zamierzony cel.

Instrukcja obsługi faceta, to pozornie proste, a w istocie rewolucyjne narzędzie niezbędne każdej kobiecie.

Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana ze magazynem ,,Zwierciadło". Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne, Seksownik (Wydawnictwo Zwierciadło).

Suzan Giżyńska - reżyser i copywriter, twórczyni akcji społecznych (m.in. ,,Zespół Downa. Zrozum i daj żyć" dla Olimpiady Specjalne Polska) oraz spotów reklamowych. Wiele lat pracowała w agencjach reklamowych (DDB oraz Young & Rubican). Wielokrotnie nagradzana (m.in. KTR 2010, Kreatura 2006).

Premiera: 24.05.2017

Kup książkę Instrukcja obsługi faceta

Opinie o książce - Instrukcja obsługi faceta

Avatar użytkownika - redgirl_books
redgirl_books

Bardzo rzadko sięgam po poradniki. Przyznam, że w ogóle. Kiedyś zdarzyło mi się sięgnąć po jeden, czy dwa, ale po jakimś czasie uznałam, że to nie dla mnie. To się wcale nie zmieniło. Czytając Instrukcję obsługi faceta starałam się nie nastawiać negatywnie na ten poradnik. Nie wiem czy mi wyszło. W każdym bądź razie mam nadzieję, że moja recenzja ma ręce i nogi, bo pierwszy raz recenzuję tego typu książkę i kompletnie jestem w tym zielona.

''Instrukcja obsługi faceta'' to poradnik stworzony przez kobiety, dla kobiet. Dla mnie, dla Ciebie - myślę, że każda z nas odnajdzie w nim coś dla siebie. Katarzyna Miller i Susan Giżyńska, stworzyły go na podstawie pytań zadawanych im przez inne kobiety. Znajdziecie tu ich wątpliwości, sytuacje i zdarzenia, które są życiem prawdziwych kobiet, nie tych wymyślonych. Każdy rozdział zaczyna się pytaniem, na które w podpunktach odpowiadają autorki. Pod koniec rozdziału to wszystko zostaje połączone w całość na pomarańczowym polu. Nie wszystkie rady są proste i jasne. Autorki nie raz dają nam różne wyjścia z danej sytuacji, a to od nas zależy, które wybierzemy.

Autorki w swym poradniku pokazują nam jak zachować się w różnych sytuacjach z mężczyznami. Tymi żonatymi, singlami i nie tylko. Między innymi, jak traktować faceta, który nie wykazuje chęci, aby postarać się o wasz związek? Jak się zachować na pierwszej randce i na co zwracać uwagę? Kiedy należy odpuścić, jeśli dana relacja nie sprawia nam satysfakcji? Jednak to nie tylko poradnik o facetach, ale również o nas, kobietach, który pomiędzy wierszami uczy nas, abyśmy były wobec siebie uczciwe, abyśmy się przede wszystkim szanowały. Nie zapominajmy o sobie, o własnych pragnieniach. Jesteśmy wyjątkowe, takie jakie jesteśmy, nie udawajmy kogoś kim nie jesteśmy tylko po to by zadowolić faceta. Bądźmy jak najbardziej prawdziwą wersją samej siebie.

''Instrukcja obsługi faceta'' to poradnik napisany w lekkim i zabawnym stylu. Szata graficzna przyciąga wzrok i jest miła dla oka, a załączone ilustracje są idealnym dopełnieniem każdego rozdziału. Autorki nie piszą ''masz robić tak i tak'', ale otwierają każdą furtkę jaka istnieje, co moim zdaniem jest plusem. Poradnik nie tylko dla kobiet, które nie radzą sobie z facetami, ale również dla tych, które potrzebują przypomnienia, że są wyjątkowe.

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2019-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2019,

Szybkie, trafne rady, a z ich płynący jeden wniosek: kochaj sobie, a już nigdy nie będziesz mieć problemów w miłości.

Pomyślana jako poradnik - odpowiedzi na popularne pytania. Rodzi sie pytanie - czyje? Przede wszystkim głupiutkich nastolatek, które chcą wspaniałego seksu i faceta na pokaz. Jakie pytanie - taka odpowiedź, autorki niekiedy ironizują, co jest atutem książki.
Niektóre odpowiedzi są jednak dojrzałe, mądre, wręcz filozoficzne. Dotyczą miłości, wsparcia, odpowiedzialności za mężczyznę, którego się kocha.
Mam swoje lata, "starego, dobrego" męża i szkoda, że dopiero teraz przeczytałam kilka uwag, które na pewno pomogłyby mi na początku naszej wspólnej drogi. Nie jest źle, ale mogłoby być wspaniale.
Jednym słowem - jest to lektura obowiązkowa dla każdej panny młodej.

Instrukcja obsługi kobiety
Suzan Giżyńska0
Okładka ksiązki - Instrukcja obsługi kobiety

Jak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe? Po sukcesie książki Instrukcja obsługi faceta nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej...

Instrukcja obsługi dzieci
Suzan Giżyńska0
Okładka ksiązki - Instrukcja obsługi dzieci

Poznaj sekret udanego rodzicielstwa Jak wychowywać mądrze dziecko? Jak odnaleźć radość z rodzicielstwa? W jaki sposób pogodzić potrzeby wszystkich...