Intymne życie zwierząt

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-03-13
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788381231381
Liczba stron: 132

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Skąd się biorą małe zwierzęta? Czy skorpion jest dobrym tatą? Czy wszystkie zwierzęce mamy kochają swoje dzieci?

Dzieci zawsze są ciekawe, jak rozmnażają się zwierzęta. Mnogość odpowiedzi na pytania o intymne życie zwierząt jest fascynująca! Każdy gatunek ma inne rytuały godowe, techniki uwodzenia i modele wychowywania młodych. Ta bogato ilustrowana, ciekawie - choć w sposób skondensowany, dostosowany do wieku odbiorcy - napisana publikacja jest kopalnią nadzwyczajnych faktów i anegdot, które z pewnością zaintrygują nie tylko najmłodszych, ale również rodziców.
Skorpiony potrafią być czułe, a pluskwy brutalne, potomstwo rekina rywalizuje ze sobą, jeszcze będąc ikrą, zaś u konika morskiego to samiec posiada torbę lęgową.
Te i inne fascynujące historie z królestwa zwierząt - uzupełnione są o spektakularne i dowcipne rozkładane strony, takie jak ,,Szczeniaki i inne dzieciaki" czy ,,Mała galeria zwierzęcych penisów" - zaciekawią i najmłodszych, i dorosłych!
Bardzo interesująca książka, zwłaszcza jako punkt wyjścia do edukacji seksualnej na poziomie domowym. A pytania o TE sprawy zawsze sprawiają rodzicom problemy...

W naszym społeczeństwie rzadko rozmawia się wprost na temat seksu. Całe społeczeństwo wydaje się poruszać niezbyt pewnie w kwestii seksu. A w rzeczywistości większość nie wie jak o seksie rozmawiać, ponieważ nigdy nie byli naprawdę w tej kwestii uświadomieni. To powinno się zmienić, a sposób na to znalazła edukatorka, Katharina von Gathen.
,,Prawdziwa książka edukacyjna dla dzieci o barwnym, pełnym pasji życiu zwierząt" Leipziger Internet Zeitung, Ralf Julke, wrzesień 2017

W tej książce jest jasno opisany sposób, w jaki zwierzęta uprawiają seks. Tak to nazwałby mój syn, a ja pewnie nie nazwałabym tego lepiej i prościej, bez zbędnego chichotania. Dlatego to dobra książka także dla dorosłych: w jasny, przejrzysty sposób opisano życie miłosne zwierząt. Po prostu. Zaczyna się od uwodzenia, potem zwierzęta przechodzą do krycia, a następnie pojawia się potomstwo i trwa życia rodzinne...
,,Wiedza bez przesadnie mądrych słów to przepis na dobrą książkę!" blog Geradeaus Glücklich, październik 2017

Katharina von der Gathen jest edukatorką seksualną, pracuje z dziećmi oraz nastolatkami z bardzo różnych środowisk. Mieszka w Bonn z mężem oraz czwórką dzieci.

Kup książkę Intymne życie zwierząt

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Intymne życie zwierząt

Avatar użytkownika - Newar
Newar
Przeczytane:2018-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Czy mieliście okazję zobaczyć na własne oczy to cudeńko? Czy udało Wam się chociaż zerknąć, bodaj oko zawiesić? Jeśli tak to już na pewno macie je w swoich bibliotekach, bo nie sposób się oprzeć tej książce!

W moim magicznym domu nie ma dzieci. Nikt nie zadaje mi miliona pytań na jeden temat. W moim domu mamy dużo sierści dodawanej do jedzenia i picia i każdego prania, ponieważ mamy aż 6 sierściuchów. Tak. Sześć.

Trzy psy i trzy koty rządzą naszą codziennością. Zwierzęta w ogóle są najważniejszymi istotami w moim życiu, a więc tak, chociaż nie mam szkraba zadającego mi milion pytań o .. tak jednak kocham czytać o zwierzętach. 

A co tutaj znajdziecie?

Wspaniale uporządkowaną, fenomenalnie zilustrowaną i przepięknie opisaną historię miłosną. Tak proszę państwa, miłosną! Jej bohaterami są ptaki, ssaki i gady. Wszystkie zwierzęta wodne, lądowe i te pełzające. Etapy tej miłości - od dosłownego strojenia piórek, przez tworzenie "pola bitwy" o samiczkę, poprzez zwyczaje i triki miłosne (ach, te zapachy! pieśni humbaków!) po okres ciąży i narodzin nowego potomka. 

Ale to nie wszystko. Jest tutaj pełen katalog rodzajów zalotów, jest instrukcja dotycząca godów, jest informacja w pełni podparta odpowiednią ilustracją na temat zwierzęcych stosunków płciowych - dla mnie bomba! dzieci już nigdy nie będą Was o to pytać, słowo! - a także rodzaje zwierzęcych genitaliów, zróżnicowanie dotyczące jaj (tak! one wcale nie są dokładnie takie same! i nie chodzi tylko o wielkość), długość trwania ciąży u kolejnych osobników (co za piękny wykres!) a wreszcie porodu i opieki nad maleństwem.

Dla kogo jest to książka?

Otóż mam problem, bo uważam, że dla każdego. Jakoś tak obstawiam, że mimo wszystko niewiele wiecie o życiu miłosnym humbaków, jak również niekoniecznie znacie zwyczaje świetlików. Co radzę? Jeśli macie dzieci to prosta sprawa, macie wymówkę edukacyjną. Jeśli nie macie? Ha! Jakiś siostrzeniec/siostrzenica, kuzynka czy kuzyn zawsze się znajdą :) 

Polecam z całego serca! Do wielokrotnego czytania i przeglądania! :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - sulii
sulii
Przeczytane:2018-03-21, Przeczytałam,

Dzieci zadają dużo pytań. Ciekawi ich wszystko. Dla nich nie ma tematów tabu. Coś zobaczą, nagle jakaś myśl zrodzi się w głowie i natychmiast chcą wiedzieć np. skąd się biorą małe kotki, pieski, hipopotamy. Rodzice różnie mogą na te pytania reagować. By nie być zaskoczonym z pomocą przychodzi nam książka "Intymne życie zwierząt" Katharina von der Gathen, Anke Kuhl.
Opisywana lektura w doskonały sposób przedstawia cykl życia zwierząt. Możemy poznać cały proces począwszy od rytuałów godowych, przez techniki uwodzenia, ciąże aż po życie rodzinne, bardzo różnych stworzeń. Pięknie świecące świetliki, czy cudowne pióra pawie to nie tylko niezwykłe zjawiska . To atrybuty mające przyciągnąć płeć przeciwną. Piękne śpiewy słowika, czy gibona, a także walki pomiędzy zebrami, to tylko niektóre ze sposobów "podrywania". Oprócz rytuałów, mamy również czystą lekcję biologii. Autorki uczą jakie narządy rodne posiadają zwierzęta, a tym samym w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia i powstania nowego "życia". Tu pojawiają się różne ciekawostki. Okazuje się, że małpy bonobo mogą uprawiać seks bez przerwy, a takie pandy właściwie życia płciowego nie prowadzą,wolą żuć bambus. Czas poprzedzający przyjście na świat nowego stworzenia, też przebiega różnorodnie u różnych gatunków. Inny jest jego przebieg oraz jego koniec. Dowiadujemy się, że początek życia małych ośmiornic jest równocześnie końcem życia ich matki. Ciąża jest dla ośmiornicy tak wykańczającym okresem,że po urodzeniu potomstwa od razu umiera. Wreszcie, dowiadujemy się jakimi rodzicami potrafią być poszczególne gatunki zwierząt.
Książką jest napisana bardzo łatwym i przystępnym językiem. Opisy są bardzo rubaszne i dowcipne. Całość dopełniają zabawne rysunki. Jest to ogromny zbiór wiedzy na temat świata zwierząt. Przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci, ale bez wątpienia także dla dorosłych. Może dla wielu osób wydać się zbyt bezpośrednia. Może niektórzy uznają ją za bezpruderyjną. Ale według mnie, jest to bardzo dobry podręcznik do nauki biologii, który może sprawić, że nauka o otaczającej nas przyrodzie stanie się ciekawa i zabawna. Ponadto, ta książka może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów pomiędzy rodzicami, a dziećmi o intymnej sferze naszego życia, tak naturalnej, a tak trudnej do ubrania w słowa.
Polecam! Ja nie dość, że wiele się dowiedziałam, to jeszcze zaśmiewałam się w głos!

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com! Zapraszam

Link do opinii
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Moim zdaniem tę książkę powinno dostać każde dziecko. Dlaczego? Bo to nie tylko bardzo mądra i ciekawa pozycja, ale przede wszystkim niebywała pomoc w edukacji seksualnej dzieci. Polecam!

 

Recenzja + dużo zdjęć:
http://magicznyswiatksiazki.pl/intymne-zycie-zwierzat-katharina-von-der-gathen-anke-kuhl/

Link do opinii
Inne książki autora
Hedwiga
Anke Kuhl0
Okładka ksiązki - Hedwiga

Skrząca się łobuzerskim dowcipem opowieść o rezolutnej dziewczynce i jej pierwszym roku w szkole. Hedwiga ma 7 lat. Mieszka w małym czerwonym domku z...

Recenzje miesiąca
Morsowanie
Ewa Zwierzchowska
Morsowanie
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje