Istota teorii względności

Skondensowana, ujednolicona prezentacja najsłynniejszej koncepcji naukowej wszech czasów, wprowadzająca w podstawowe zagadnienia teorii względności

Świat byłby dziś zupełnie inny, gdyby nie Albert Einstein. Podobnie jak Newton i Galileusz przed nim, ten niezwykły naukowiec na zawsze zmienił rozumienie wszechświata przez ludzkość. W 1921 roku, pięć lat po ogłoszeniu swojej ogólnej teorii względności, Einstein w uznaniu swoich niezwykłych osiągnięć otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. W tym samym roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby wygłosić cztery wykłady, które umocniły jego teorii, w których starał się wyjaśnić jej znaczenie nowej publiczności. Wykłady te zostały opublikowane w następnym roku jako Istota teorii względności i tekst ten autor poprawiał w każdym nowym wydaniu aż do swojej śmierci - w każdej kolejnej edycji Einstein włączał nowy materiał wzmacniający swoją teorię. Ta niewielka objętościowo książeczka pozostaje kluczowym dziełem dla każdego, kto chce poznać działanie jednego z najbardziej inspirujących umysłów XX wieku.

Z PRZEDMOWĄ BRIANA GREENE'A, AUTORA BESTSELLERA PIĘKNO WSZECHŚWIATA

Informacje dodatkowe o Istota teorii względności:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-09-07
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788382023411
Tytuł oryginału: : The Meaning of Relativity

Kup książkę Istota teorii względności

Istota teorii względności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2021-12-12,

Tym razem przychodzę do Was z recenzją książki znanego na całym świecie Alberta Einsteina i jego teorii względności. O ile w ogóle nie interesuje się taką tematyką, czasami lubię sięgać po książki, które nie są zupełnie w moim guście.

IG: Czytomanka

👉Albert Einstein jest powszechnie znany, książka nie jest objętościowa, dlatego podjęłam próbę przeczytania jej. Nie zrozumiałam w niej wszystkiego (orłem fizyki nigdy nie byłam) ale kilka rzeczy rozjaśniło mi umysł. Jestem osoba, która lubi rozwijać się pod każdym kątem, dlatego podjęłam próbę przeczytania książki.

👉Książka obszerna nie jest, jednak czytanie zajęło mi prawie 3 tygodnie, bo musiałam być maksymalnie skupiona na jej treści. Ten niezwykły naukowiec na zawsze zmienił rozumienie wszechświata przez ludzkość.

👉Pewnie zastanawiacie się, czy przeciętny Kowalski jest w stanie zrozumieć książkę? To zależy. Ja zrozumiałam trochę rzeczy, ale nie wszystko. Większość równań mnie pokonała, ale też były rzeczy, które mi się rozjaśniły! Tak czy siak fani Einsteina i fizyki będą wniebowzięci.

❗Ocena: 5/10 (ze względu na to, że niewiele z niej zrozumiałam)

Jak wyobrażam sobie świat Przemyślenia i opinie
Albert Einstein0
Okładka ksiązki - Jak wyobrażam sobie świat Przemyślenia i opinie

Wkład Alberta Einsteina w dziedzinę nauki stanowi temat ogromnej liczby książek. Jednak niewiele dzieł przedstawia równie wszechstronny i osobisty portret...