Ivar buduje dom dla pteranodona

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-05-19
Tytuł oryginału: Ivar traffar en Pteranodon

Ivar ma pudełko pełne zabawkowych dinozaurów. Dokładnie pamięta, jak wszystkie się nazywają, a ma ich bardzo dużo. Poza tym Ivar wie coś, o czym nikt inny nie ma pojęcia: kiedy wieczorem jego tata zasypia, zabawki ożywają i pudełko staje się Krainą Dinozaurów.

Tej nocy Ivar, wędrując po Krainie, trafia na niebezpieczne ruchome piaski. Z pomocą przychodzi mu latająca jaszczurka, Penny, która chwyta go i unosi wysoko w powietrze! Penny jest bardzo miła, ale niestety zepsuł jej się domek, a zupełnie nie umie budować. Na szczęście Ivar jest znakomitym budowniczym!

Książki napisane przez Lise Bjärbo to pełne przygód opowieści, które przez zabawę zapoznają dzieci z dinozaurami. Znakomite nie tylko dla fanów tych prehistorycznych zwierząt.

To piąta książka z przygodami Ivara, który wcześniej spotkał już: stegozaura, triceratopsa, diplodoka i tyranozaura! A czy Ty już znasz je wszystkie?

Kup książkę Ivar buduje dom dla pteranodona

Opinie o książce - Ivar buduje dom dla pteranodona

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Ivar to chłopczyk kochający dinozaury.
Posiada swoją Krainę Dinozaurów. Wie o nich wszystko. Pewnej nocy nie może uwierzyć w to co się dzieje. Jego pudełko z dinozaurami żyje. Jego dinozaury żyją!
Ivar przenosi się do ich świata by przeżyć z nimi przygodę.
W każdej książce poznajemy innego dinozaura. Teraz przyszedł czas na Pteranodona.
Piękne ilustracje, twarda oprawa to ogromne plusy tych książek. Piękne wydanie.
Każda książka zawiera na końcu szczegółowe informacje na temat dinozaura o którym jest mowa w danej części. Nauka poprzez zabawę.
Fani dino będą usatysfakcjonowani.

👶Testerką była moja pomocnica👶.
Test okładki zaliczony 👍🏼
Test stron (setne ich maltretowanie) nie podarły się 👍🏼
Test zainteresowania 👍🏼
Test ciekawości 👍🏼
Test ponownego czytania 👍🏼
Test pytanie-znajdź 👍🏼

Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją książeczki dla dzieci :) Zawsze mówiłam, że w dziecku warto rozwijać pasję do czytania już od najmłodszych lat. Wtedy nie ma problemów z czytaniem lektur, itp. Do tego z pomocą przychodzą coraz to ciekawsze i piękniejsze wydania książeczek takich jak m.in.: „Ivar buduje dom dla Pteranodona”.

Książka ta jest najnowszą częścią z serii o Ivarze i jego dinozaurach. Tym razem Ivar postanawia odwdzięczyć się Pteranodonowi i wybudować mu dom. Książeczka nie ma dużych gabarytów, czcionka jest większa, a przepiękne ilustracje zachęcają dzieciaki aby po nią sięgnąć. Do tego przygody opisane są prostym i zrozumiałym językiem. Co najważniejsze z bajki płynie piękny morał co osobiście dla mnie jest bardzo ważne.

Najlepszą rekomendacją dla serii o Ivarze będzie fakt, że dzieciaki pytają już o kolejne książeczki z przygodami rezolutnego chłopca i jego dinozaurów.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Ivar buduje dom dla Pteranodona" to piąta część z przygodami chłopczyka. Nie miałam okazji przeczytać swoim pociechom poprzednich książeczek, jednak ta mnie zaintrygowała i z wielką przyjemnością poznaliśmy historię Ivara i jego przyjaciół.
Co prawda moje dzieci jakoś mocno nie interesują się dinozaurami, ale lubią ciekawostki różnego rodzaju i poznawać nowe historyjki.
Książka jest krótka, ma piękne ilustracje i młodzi czytelnicy nawet się nie zmęczą sięgając samemu po bajkę.
Kiedy Ivar odwiedza Krainę Dinozaurów trafia na ruchome piaski. Chłopiec nie potrafi sam się z nich wydostać i z pomocą przybywa latająca jaszczurka Penny, zwana także Pteranodonem. Jaszczurka boi się spać w swoim domku i Ivar postanawia zbudować nowy.
Przedstawione są dobre wzorce dla dzieci - chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Może także wzmożyć chęć pobudzenia wyobraźni. Fakt, że Pteranodon tak naprawdę nie jest dinozaurem tylko pterozaurem, latającą jaszczurką, było świetną ciekawostką dla dzieci, ale również dla mnie, ponieważ nie miałam o tym bladego pojęcia
Przyjemna książeczka, choć szkoda, że taka krótka. Jednak przed samym zasypianiem jak najbardziej idealna. Serdecznie polecam małym odkrywcom i ich rodzicom.

Kup książkę Ivar buduje dom dla pteranodona

Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska