Ivar ratuje małego stegozaura

Kraina Dinozaurów to pudełko, w którym mieszkają dinozaury Ivara. Ivar jest mistrzem świata, jeśli chodzi o dinozaury. Ma ich bardzo dużo i nazwy wszystkich zna na pamięć.

Pewnego wieczoru Ivar nie może zasnąć, bo z pudełka dochodzą go jakieś dziwne dźwięki. Szur, szur, pip, pip! Kiedy zagląda do Krainy, nie może uwierzyć własnym oczom: jego dinozaury ożyły!

Kraina dinozaurów Ivara to pełne ciepła przygody, które wypełnione są ciekawostkami o życiu dinozaurów.

Wspaniała książka dla wszystkich fanów dinozaurów, a jest ich przecież bardzo wielu!

Informacje dodatkowe o Ivar ratuje małego stegozaura:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-09-16
Tytuł oryginału: Ivar traffar en Stegosaurus

Kup książkę Ivar ratuje małego stegozaura

Ivar ratuje małego stegozaura - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2020-10-04,

Dzisiaj przychodzę do Was z serią książeczek dla najmłodszych czytelników.

Przenosimy się do Krainy Dinozaurów. Mały Ivar wie o tych stworzeniach wszystko. Diplodok, Welociraptor, nazwy prawie nie do wymówienia, ale nie dla Ivara, który już tysiąc razy odwiedził Krainę Dinozaurów. Chłopiec zna nazwy wszystkich dinozaurów, trzyma je w pudełku. Któregoś wieczoru nie może zasnąć, bo ciągle słyszy jakieś hałasy. Wymyka się z łóżka, żeby sprawdzić skąd dochodzą niepokojące odgłosy. Okazuje się, że to jego dinozaury ożyły.

Przenieście się ze swoimi dziećmi do Krainy Dinozaurów. Zapewniam, że to będzie dla was niesamowita przygoda.

Idealna seria do czytania pociechom przed snem. Prawdziwa gratka dla dzieci, które są zafascynowane dinozaurami i dla tych, które dopiero chcą poznać te stworzenia.

Książeczki są pięknie ilustrowane, posiadają twardą okładkę. Na końcu każdej książeczki jest krótki opis dinozaura, o którym mowa w danej lekturze.

Polecam.

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2020-09-27,

"To szczęście, że stegozaury są roślinożercami... Dobrze, że ja nie jestem rośliną."

Chwyciłam za serię o dinozaurach z sympatii do niesamowitych kręgowców oraz przypomnienia sobie przyjemnych chwil, które spędziłam na czytaniu synowi książeczek na ich temat. Sebastiana szybko ogarnęła pasja zdobywania wiedzy o prehistorycznych stworach, które go oczarowały i zafascynowały, jednocześnie budziły ujmującą trwogę.

"Ivar ratuje małego stegozaura" świetnie nadaje się na bajeczkę na dobranoc, delikatnie przenosi młodego słuchacza między jawą a snem, w moment, w którym spełnia się marzenie o spotkaniu z przyjaznym dinozaurem. Co więcej, w tej opowieści mały chłopiec o imieniu Ivar staje się dużym bohaterem, obrońcą zwierzęcia, wykazuje się wyjątkową odwagą i fantastyczną cierpliwością.

Nie każdego stać na to, aby chętnie pospieszyć na pomoc wielkiemu stegozaurowi, udać się do pełnej niebezpieczeństw dżungli i oswobodzić z kolczastych krzewów przyszłego kompana przygód. Ale Ivar fenomenalnie daje sobie radę, nie tylko z mega wyzwaniem, ale też z trudnymi nazwami przedstawicieli świata dizozaurów i zapamiętywaniem ciekawostek na ich temat.

Pasjonujący tekst to połowa niezwykłej opowieści, druga część to cudowna oprawa graficzna, wypełniona urzekającą kreską i ciepłymi kolorami, tak jak dzieciaki lubią najbardziej. Ilustracje przykuwają uwagę młodych czytelników, atrakcyjnie podkręcają wyobraźnię, zachęcają do chwytania szczegółów i wymyślania własnych historii, a jest o czym śnić i opowiadać.

Warto kolekcjonować wszystkie książeczki z dinozaurowej serii - "Ivar ratuje małego stegozaura", "Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem", "Ivar i zaginiony diplodok", "Ivar ratuje głodne triceratopsy". Przygody, które natychmiast wciągną najmłodszych odkrywców przyrody, fauny sprzed nawet stu pięćdziesięciu milionów lat, gdyż pełne są zadziwiających ciekawostek i ekscytujących tajemnic. Twarde okładki znakomicie zniosą częste spotkania kilkulatków z Ivarem i jego dinozaurami.

bookendorfina.pl

Zagadka złodzieja świąt
Lisa Bjarbo 0
Okładka ksiązki - Zagadka złodzieja świąt

Detektywistyczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! Elof uwielbia Boże Narodzenie, a zwłaszcza przygotowania...

Ivar i zagubiony diplodok
Lisa Bjarbo0