Ja i moja siostra Klara

Poznajcie się: oto Klara, a oto jej brat. Zapraszamy do ich świata, w którym wszelkie scenariusze - nawet te najbardziej nieoczekiwane - są możliwe.

Czy jamnik może być blondynem? Jak się obronić przed zbójnikami?
Czy można wytresować pchły?
Jak sprawdzić, czy tort się nie zepsuł?
Czy dorośli rzeczywiście wiedzą, skąd się biorą dzieci?

Szukanie odpowiedzi na te pytania zmienia codzienność w fascynującą przygodę. Śledząc perypetie dwójki tych przesympatycznych dzieciaków, czytelnicy wspaniale się bawią, chociaż bohaterom nie zawsze jest do śmiechu...

Informacje dodatkowe o Ja i moja siostra Klara:

Ja i moja siostra Klara - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2022-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Kochani jeśli Wasze pociechy lubią czytać, a Wy razem z Nimi gorąco polecam świetny zbiór opowiadań o perypetiach dwójki rodzeństwa "Ja i moja siostra Klara" Inkiow Dimiter Wydawnictwo Tatarak. Klara i jej Brat dostarczają mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Przedstawione historie pobudzają wyobraźnię młodszego czytelnika. Klara i jej Brat swoimi przygodami nasuwają wiele pytań.

Dlaczego ciocia, tak nagle zrobiła się gruba? Skąd biorą się dzieci? Czy można nauczyć się pływać, będąc w domu? Czy pies może zmienić kolor?

Na te i na wiele innych pytań, rodzeństwo szukało odpowiedzi doprowadzając czytelnika do śmiechu. Czytając o przygodach rodzeństwa, dzieci wysuwają swoje wnioski długo dyskutując czy napewno należy się tak zachować.

Mała ciekawostka: "JA I MOJA SIOSTRA KLARA" znajduje się na "Złotej liście" książek polecanych przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020, dla dzieci, obyczaj, humor,
Najpiękniejsze mity greckie
Dimiter Inkiow0
Okładka ksiązki - Najpiękniejsze mity greckie

Mity, podobnie jak baśnie, powstały przed wieloma wiekami, a do naszych czasów przetrwały dzięki przekazom ustnym, a później zapisom wykształconych...

Najpiękniesze mity greckie
Dimiter Inkiow0
Okładka ksiązki - Najpiękniesze mity greckie

Zbiór najsłynniejszych i najpiękniejszych mitów greckich, który z pewnością zaciekawi każde dziecko. Historie o olimpijskich bogach, prawdziwych herosach...